Hava durumunu sunarken Windows 10 sürprizi!

Windows 7 ve 8 kullananların karşısına her yerden çıkan "Windows 10'a yükselt" uyarısı, işi abarttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Hava durumunu sunarken Windows 10 sürprizi! Windows 7 ve 8 kullananların karşısına her yerden çıkan ekran, bu kez bir canlı yayında göründü!

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u 270 milyon cihaza yüklemeyi başarsa da, 1 milyar cihaz hedefine daha çok yol var. Bu nedenle Windows 10'u tüm gücüyle yaymaya çalışan firma, canlı yayında ilginç bir görüntüye neden oldu.

KCCI'dan bir meteorolojist, canlı yayın sırasında Windows 10'un yükseltme uyarısıyla karşı karşıya kaldı. Hava durumunu anlatırken hepimizin tanıdığı "Windows 10'a yükseltin" ekranıyla karşılaşan meteorolojistin durumu fark etmesi uzun sürmedi. Durumu profesyonelce idare eden sunucu, "Şimdi ne yapacağım? Bunu siz de seviyorsunuz, değil mi?" diyerek yayını sürdürdü.

Yayının devamında ekranı değiştiren çalışanıyla küçük bir sorun yaşayan meteorolojist, suçu hemen Windows 10'a attı ve "bunu yapma!" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Yorumnuz en az 20 karakteeden oluşmalı

@28 Nisan 2016 19:24 Bu saçmalık kalkmalı

ne yaparsanız yapın 4. millenium faciasına geçmiyeceğiz...

@grezimonk tamam canım sen geçme. bizde sen geç diye yanıp tutuşuyorduk. Zaten sizin gibi yazılımdan bir halt anlamayan kişilerin geçmemesi çok iyi oluyor. Sen git XP'in yada 7'in ile mutlu mesut yaşa.

Valla ben halen "Windows 98" kullanıyorum. Yağ gibi kayıyor bilgisayar hızlı mı hızlı. Hemde Pc'de sadece "372 MB" yer kaplıyor yer sıkıntımda olmuyor. Sizinde bilgisayarınız kasım kasım kasılsın Windows 10'da. Size müstehak vallaha teknoloji özentileri sizi...

@28 Nisan 2016 23:12 Senin gibi windows kullanmayı film izlemek, müzik dinlemek, internette gezinmekten ibaret sananlar bazı spesifik programlardan haberdar olmayıp uyumsuzluk sorunundan bihaber ve heryerde çıkan hataları görmezden geldiği için kullanmayanlara laf atmayı bir marifet sanması normal. Sana yeni windowsunla mutluluklar diliyoruz.

@28 Nisan 2016 23:12 Sen çok iyi biliyorsan söyle bakalım kaç tane Windows 10 kullandın!? Windows 10'u ilk önizleme yapısından beri kullanıyorum ve şunu söylemem gerekirse şu ana dek gördüğüm aşırı derecede bug barındıran işletim sistemi. Ne başlat doğru düzgün çalışıyor ne de bildirim merkezi ki hepsini buraya yazmaya kalksam sığmaz. Geri bildirim gönderiyorum hala bir değişiklik yok. Çoğu kişi Windows 10'dan neden şikayetçi git bir araştır, Windows 10'u da iyicene gözet ondan sonra gel.

@Magirus - Deutz Senin sistemin düşük ondan,Windows 7de bile of demeyen bir Dell var bende.O sisteme 8.1 yüklüyken kurdum Windows 10'u canavar gibi çalışıyor hala.

saçma bir windows reklamı..

Bedava sirke baldan tatlıdır. Özel programlar kullanmıyorsanız, ev kullacıları için gayet de sorunsuz. Ön izleme sürümlerine abone oldum bedavaya geldi eyvallah Microsoft.

Reklam kokan hareketler.

Windows 10 da bir sıkıntı yokta bu reklam olayını bir düzenleseniz iyi olur. Üstten reklam çıkıyor alttan reklam çıkıyor videodan reklam çıkıyor. Bide video reklamlarının sesi çok yüksek olduğu için ters etki yapıyor. Mesela artık trivagoyu kullanmayı bıraktım.

İşin gerçeği; tüm windows sürümleri sıradan kullanıcılar için sürekli sorun çıkaran, bir süre sonra şişen, ağırlaşan, ve eninde sonunda advanced user'lardan imdat istemek zorunda bırakan vakalar. Daha basit, kendi kendine sorun gideren bir sürüm yapamadılar, aslında çözümü basit sorunlar yüzünden arkadaşlardan gelen telefonlardan sonra insanların çaresizliği üzüntü verici. Herkes advanced user olmak zorunda mı ? 1 milyar pc hedefine ulaşacağını sanmıyorum...

@29 Nisan 2016 02:36 Pc kullanımımın en az yarısı windowsun hatalarını düzeltmekle geçti. Daha geçen gün abonelik var diye office in son sürümünü yükledim ama 2010 da açılan belgeler bunda açılmadı ve office online üzerinden açmak için bulut hesabına yükleyip sonra oradan açıp pdf halinde indirmek zorunda kaldım. Yani eski sürümünden daha kötü hale getirip, üstüne online olarak açılan dosyayı masaüstünde açamayacak hale getirmişler.

naparsanız yapın eninde sonunda Windows 10 geçeceksiniz çünkü diğer sürümlerin hiçbiri çalışmayacak işe yaramayacak devamlı hata verecek

Her yenilik bir dirençle karşılaşır, sonra kendiliğinden kabul görür. Onun da ömrü dolduğunda bu sefer yeni gelene aynı şey olur. Bir öncekine direnenler şimdi de ona dört elle sarılır bırakmak istemezler. Bu hep böyledir. Her yeni çıkan arabanın "eski kasa"ları meşhurdur. Her yeni çıkan müzik albümünün eski sürümleri, sound'u bilmem neyi güzeldir. Her sanatçının eski şarkıları meşhurdur...Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı derler. Bu her zaman böyle olmasa da çoğu zaman böyledir.

Sıradan kullanıcıların windows'un arka planında olanlardan haberi yok, bir kaç aydan sonra pc'im niye ağırlaştı diye şikayetler yaygın. 3d programlar kullananlar bilir, pagefile boyutunu doğru dürüst ayarlamazsan pc'nin render'i abort edip kapattığını, üstelik pagefile boyutunu "bırak windows ayarlasın" seçeneğinin de hiç işe yaramadığını şahit olarak..Yani windows bari bunu düzeltseydi...Çinlilerden bekliyorum esaslı bir win10 alternatifi ama tık yok :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost