Havaya yazıp e-posta gönderin

Bir grup öğrenci havaya yazdıklarınızı e-posta olarak gönderen bir uygulama geliştirdi.

  • Ceyhun Seval
Havaya yazıp e-posta gönderin
Artık tuşlara basmakla uğralmanıza gerek yok

Kuzey Carolina Duke Üniversitesi'nden bir grup mühendislik öğrencisi cep telefonlarındaki ivme ölçerleri (accelerometer) kullanarak telefon ile havada yazı yazmayı ve bunu e-posta ile göndermeyi sağlayan bir uygulama geliştirdi.

Güncel cep telefonlarındaki ivme ölçerler telefonun hareketlerini algılamaya yarıyor. Bu sayede telefonunuzun ekranı tutuşunuza göre yatay veya dikey olarak ayarlanıyor.

Elektrik ve bilgisayar bölümünde yardımcı doçent olan Romit Roy Choudhury, şimdilik sadece kısa mesajlar yazabilen ve basit şekiller çizebilen yazılımın ileride daha karışık ve zor işlemleri de gerçekleştirebileceğini söylüyor: "Twitter ve benzerleri ile iletişim hızı gittikçe artıyor. Bu yeni uygulama hızlı iletişimi sevenler için bulunmaz bir nimet olacak."

Daha geliştirme aşamasında olan yazılımda harfleri oldukça büyük yazmanız ve harfler arasında beklemeniz gerekiyor. El yazısı da daha desteklenmiyor. Ama bu sorunların gelişmiş algoritmalar ve daha iyi ivme ölçerlerle çözülebileceğini düşünen öğrenciler "The PhonePoint Pen" adını verdikleri yazılımın bir prototipini önümüzdeki aylarda deneme amaçlı kullanıma sunacaklarını söylüyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Her akselerometre barındıran cihazda kullanılmaya uygun olan bir yazılımdır umarım.

videosu varmı

Bence pek kullanışlı olmaz. Buraya yazdığım yazıdaki harfleri havada elimi kolumu sallayarak yazmaya çalıştığımı düşünüyorumda, çok yorucu olurdu heralde.

Bizim teknoloji ile ugrasanları dusununce cok geride oldugumuzu goruyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir