Hayalleri süsleyen 10 teknoloji

Sadece filmlerde gördük ve hep bizimle olmalarını istedik. İşte hayalleri süsleyen 10 teknoloji...

Hayalleri süsleyen 10 teknoloji
Onları hep filmlerde gördük; ama gerçek hayatta onları kullanmak hiç kısmet olmadı...

Kullandığımız teknolojilerin birçoğunu aslında kullanmadan önce filmlerde görmüşüzdür... Bugün geldiğimiz noktada birçok yeni teknolojiye sahibiz ve teknoloji baş döndürücü bir hızla ilerlemeye devam ediyor. Özellikle bilim kurgu filmlerini yakından takip edenlerden biriyseniz, akıl almaz teknolojilerin bu tip filmlere damgasını vurduğunu kolayca görebilirsiniz.

Ancak ilginçtir ki, filmlerdeki bazı ileri teknolojiler, yıllar sonra gerçekten de insanoğlunun hayatına girmiştir. Ancak bazıları var ki, onlar hep hayal olarak kalmış ve bir türlü insanlık bu teknolojilere görünürde sahip olamamıştır.

Biz de bu makalemizde filmlerde gördüğümüz ama bir türlü sahip olamadığımız 10 gerçek ötesi teknolojiyi mercek altına altık. Makalemizin devamına ulaşmak için galeri sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Dünyanın en uzun bilimkurgu dizisi Doctor Who'daki Doctor'un tornavidasını koymamışsınız üzüldüm :))

Daha 1 ay önce buna benzer bir makale yapılmıştı ve yine hoverboard ile kendi kendine bağcıkları bağlayan ayakkabılar vardı. Keşke biraz farklılık yaratabilseniz, sürekli aynı şeyleri ısıtıp önümüze koyuyorsunuz. Bir de uçan arabaları ve zaman makinesini ekleseydiniz tam olurdu.

Işın kılıcını da listede görememek üzüntü verici, ki ben 3-5 seneye gerçekleşmesini bekliyorum:)

hep aynı konu bu vardı zaten

çıplak gösteren gözlükte yok o da olsa iyiolurdu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play