Haydi Pussycat Dolls konserine

Internet üzerinden yayınlanacak olan Pussycat Dolls konserine sayılı dakikalar kaldı.

Haydi Pussycat Dolls konserine

"MySpace Operasyonu" olarak da adlandırılan konser bugün Türkiye saatiyle 21:00'de (10 Mart, 2PM EST) tüm dünya üzerinden HD kalitesinde canlı olarak izlenebilecek.

Kuveyt'de gerçekleştirilecek olan Pussycat Dolls konseri MySpace'in streaming video ortağı ve dünyanın en hızlı video sıkıştırma çözümü olarak bilinen Kulabyte ile online içerik sağlayıcısı Akamai ortak projesi olarak teknoloji tarihine geçecek. Bu ortaklık konserin MySpace üzerinde high-definition olarak bilinen yüksek görüntü kalitesinde yayınlanmasına imkan tanıyacak.

Kuveyt'deki konser uydular üzerinden MySpace'in Los Angeles'daki sunucularına aktarılacak. Yayın Los Angeles'a ulaştığında Kulabyte'ın TımeSlice teknoloji kullanılarak sıkıştırılacak ve yüksek görüntü kalitesinde sıkıştırılmış görüntü Akamai sunucularına aktarılacak. Akamai altyapısı konserin internet üzerinden milyonlarca kişiye kesintisiz ulaşmasını sağlayabilecek.

Konser hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.myspace.com/operationmyspace adresinde bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

1024 gibi bi hızda canlı hd kalitesindeki konseri izlemek ne kadar zevk verir orası ayrı bi konu :S

Üç beş dakikada bikaç kare gelir bizim hızlarla :D

Iste TimeSlice teknolojisi bu noktada devreye giriyor olsa gerek. Goruntu HD kalitesinde ama dosya boyu youtube videolarina yakin.

100 mb/s bağlantı hızı isterüük..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play