HD TV üreticileri Dünya Kupası'na duacı!

Dünya Kupası fubol severleri ilgilendirdiği kadar PC üreticilerini de ilgilendiriyor. İşte sebebi!

  • Ümit Öncel
HD TV üreticileri Dünya Kupası'na duacı!
Dünya Kupası hem TV, hem de PC sektörünü hareketlendiriyor.

Küresel ekonomik krizin adı artık geçmez olsa da pek çok sektörde hala etkisini hissettirmeye devam ediyor. Ama neyse ki Dünya Kupası pek çok farklı alanda olduğu gibi PC üreticileri için de büyük bir hareketlenme sağladı. Lenovo'nun İngiltere'de yaptığı araştırmaya göre erkeklerin %58'si maçları seyredebilmek için yeni ve gelişmiş bir HD PC satın almanın şart olduğunu düşünüyorlar.

Araştırmadan çıkan diğer ilginç bir rakam ise, bayanların da bu fikre karşı çıkmıyor olmaları. Uzaktan kumanda savaşlarından sıkılan bayanların %42'si erkeklerin bu isteklerini olumlu karşılıyorlar. Yani İngiltere'de tüm ailelerin yaklaşık yarısı Dünya Kupası sayesinde son model bir HD PC almış veya almayı ciddi olarak düşünüyor. Araştırmada yer almamasına rağmen benzer bir hareketliliğin HD TV piyasasında da yaşandığını ön görmek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

hd pc nedir ya chip açıkla bizlere başlık hd tv konu hd pc dikkat lütfen

Eee peki dünya kupası geçip gittikten sonra ne olacak.Türkiye için konuşacak olursak o FULL HD güzelim TV nin hakkını gerçekten verecek bir yayın var mı Türkiye de. Paralı,abonelikli yayınlar haricinde.
O yüzden şuan biz Türkler için CRT TV ler bile fazla bence.
Elin Gavuru diye nitelendirdikleriniz bizlerden kat kat daha ilerdeler.Onlar gerçekten milenyum çağındalar bizler ise daha Taş devri çağındayız.gerek TV yayını olsun gerekse de İNTERNET i ile...

ben şahsen almadım hala. biraz daha beklersem amoledler gelecek ama teknolojinin sonu yok uygun fiyatlı bir full hdtv yakalarsam hemen almayı düşünüyorum.Sırf dünya kupası için hdtv almak zaçmalıktan öteye geçmez.

Forumda Tartışın :
Siz Dünya Kupası için yeni bir PC veya TV aldınız mı?
-------------------------------------------------------------------------------
Yok valla bize o kadar maaş vermiyorlar :(

6 yaşında ki 72 ekran düz kare Manisa'lı TV ile izliyorum... Canım televizyonum :)))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play