Hem Bing, hem IE'den Microsoft'a kötü haber

Hiç birşeyden çekmedi, internetten çektiği kadar: Bing ve IE kan kaybetti, Microsoft'un yüzü asıldı.

  • Ümit Öncel
Hem Bing, hem IE'den Microsoft'a kötü haber
Microsoft'ta düşüş var...

İnternet konusunda en güvenilir istatistik araştırmacılarından biri olan StatCounter'dan Microsoft'a kötü haber geldi. StatCounter'ın raporuna göre Microsoft'un arama motoru Bing, Eylül ayı rakamlarına göre kullanım oranında %2,59'a geriledi. Bu Haziran ayındaki en yüksek kullanım oranı olan %3,59'a göre tam %28'lik bir gerileme anlamına geliyor. Dünyanın pek çok ülkesinde görülen bu gerilemeye tek istisna İngiltere oldu ve Bing İngiltere'de Haziran ayındaki %2,78'lik payını geliştirmeyi başarıp %2,84'e yükseltti.

Bing için güzel zamanların yerini sıkıntı bırakırken, diğer bir araştırma firması olan NetApplications da Microsoft'un yüzünü güldüremedi. NetApplications'ın son raporuna göre Internet Explorer'ın kullanım oranları da düşmeye devam ediyor. Internet Explorer'ın rakiplerinin neredeyse tümü kullanım oranları arttırırlarken Internet Explorer halen bir numara olmasına rağmen kullanım payı %65,71'e geriledi. İkincisi sıradaki Firefox %23,3'ten %23,75'e, üçüncü sıradaki Safari %4,1'den %4,24'e ve dördüncülükteki Chrome %2,9'dan %3,17'ye ilerledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

İE 8 bir NUMARA GERİSİ HİKAYE..
fırefox un yeri ve chrome nin yeri ise bambaşka :)

yürü be chrome:) birde 5-10 sekme açınca görüntü gidip gidip gelmese:S

Microsoft, Bing ile Internet Explorer ile uğraşacağına doğru düzgün bir işletim sistemi yapsın. Süper bir işletim sistemi çıkarttık diyorlar daha piyasaya çıkmadan yamaları çıkmaya başladı. Artık yamalama işinden vazgeçseler iyi olur.

"yürü be chrome:) birde 5-10 sekme açınca görüntü gidip gidip gelmese:S"

Bende hiç böyle bir sorun olmadı sorun pc de olabilir.

başta crome sonra firefox ve ie her zaman bulunur bilgisayarımda

Hasta Adam Mikrosoft

Buda bizim karımıza :) microsoft bu düşüşüşü durdurmak için paraya kıyıp tarayıcısını geliştirecek, ee buda rekabet demek rekabette daha kaliteli ürünler demek. Hadi microsoft ez geç şu yeni yetmeleri. :)

Bing IE nin sırtında kambur gibi duruyor. Bing olmadan IE daha iyiydi. İşleri Google' havale ediyorduk ve sıkıntımız olmuyordu. Bing' in yetersizliği yüzünden IE kullanıcı kaybediyor. Bunu anlayamamış olmaları da tuhaf gerçekten.

Bing Bing diyip duruyolardı nooldu. Anlaşıldı ki millet meraktan deneme amaçlı kullanmış. Merakını giderenler google'a geri döndü.

""yürü be chrome:) birde 5-10 sekme açınca görüntü gidip gidip gelmese:S"

Bende hiç böyle bir sorun olmadı sorun pc de olabilir."

Bende de yok şu anda 15 tane sekme chrome da açık ve görüntü gidiip gelmeme gibi bir sorun yok. Alıntı yapan arkadaşın moralini bozabilirim ama deneme amaçlı tekinde 55 tane sekme açmıştım onda da böyle bir sıkıntı olmadı.

Kullandığım chrome versiyonu: 3.0.195.24 Stable version yani KARARLI-İSTİKRARLI SÜRÜM.

"MS'in patronu bu kez Google'a çok sert vurdu" başlıklı habere yorum yazmıştım, hani bu kadar mı çabuk yuvarlamaya gelir insan ^^.
Keşke başka birşey dileseymişim :).
Saygılarımla...

bilgisayarimi tekrar tekrar kurdum ama explorer 8 in tekrar tekrar donmasina engel olamadim alternatifleri inceliyorum iyi bi alternatif edindigimdede bir daha asla explorer 8 kullanmayacam cunki donan sayfalardan biz kullanicilarda donduk artik...

chrome aralarında en iyisi çok sade ve hızlı kafa karıştırıp duran saaçma eklentiler yok

Arkadaşlar, IE8 tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. XP'de kitlenmeler çok oluyor, benim anladığım kadarıyla, bir uyumsuzluk var ve bu yüzden sıkıntı çekiyor. Eklenti kullanmamaya çalışın bir, bazı cookielerde sıkıntı çıkartıyor; mesela atdmt.com cookileri gibi iki, spoofing engelleme, sayfaların uyumlu modda gösterilmesi gibi bazı özellikler gezginin sıkışmasına ve dolayısıyla takılmasına neden oluyor bu üç ve özellikle vista'da farkettiğim bir durum eğer ekran kartınız çok kuvvetli değilse oldukça sıkıntı çıkartıyor bu da dört (özellikle denedim; dizüstü makinem ve iş bilgisayarım bütünleşik ekran kartlarına sahip, ATI M200 ve Intel, dizüstünde IE8'i kullanmıyorum artık Firefox, iş bilgisayarımda ise bir PCI-E ekran kartı aldım ve IE8 sıkıntı çıkartmayı bırakmak üzere ama cookie, uyumluluk modu ve spoofing engelleme özellikleri nedeniyle ufak tefek geç açılma sıkıntıları kaldı. Donma, kendi kendine kapanma sıkıntısı kalmadı).

ie8 xp ileuyumlu değil bu bir kesin hernekadar microsoft suçu uyumsuz eklentilere atsada explorerin açılışhızındanda anlamak mümkün bir vista ve win7 ortamında açarken geçen süreye bakın birde xp ortamındaki süreye xp en yavaş açanı.

""yürü be chrome:) birde 5-10 sekme açınca görüntü gidip gidip gelmese:S"

Bende hiç böyle bir sorun olmadı sorun pc de olabilir."

Bende de yok şu anda 15 tane sekme chrome da açık ve görüntü gidiip gelmeme gibi bir sorun yok. Alıntı yapan arkadaşın moralini bozabilirim ama deneme amaçlı tekinde 55 tane sekme açmıştım onda da böyle bir sıkıntı olmadı.

Kullandığım chrome versiyonu: 3.0.195.24 Stable version yani KARARLI-İSTİKRARLI SÜRÜM.
_________________________________________
ben chrome 4.0.202.0 kullanıyorum. beta olmasnında etkisi vardır fakat anladığım şey "tarayıcı geçmişi abartılı dolarsa bu sorun oluyor" sanki saniyeye bir yeniler gibi yapıyor, aynı f5 e ard arda basıyormuşsunuz gibi düşünün.
3.0 sürümünü kurayım bari

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play