Hem hafiflik hem de şık tasarım bir arada

Asus Eee PC'de hız kesmiyor: 1002HA hem çok hafif, hem de çok şık bir tasarıma sahip.

Asus 1002HA: şık tasarım ve kolay kullanım

Batarya ile yalnızca 1.2 kg ağırlığında ve sadece 1 inç kalınlığında olan Eee PC 1002HA, öncelikle mobil kullanıma önem veren kullanıcılara hitap ediyor. LCD ve "palm rest" bölgesinde kullanılan alüminyum alaşım, netbook'u hem sağlam hem de hafif kılıyor.

Ekstra Özelliklerle Dolu Yeni Mobil Dostunuz
Arkadan aydınlatmalı 10 inç LED ekranı (1024 x 600 piksel) parlak ve yüksek kontrastlı görüntü sağlıyor, daha az güç tüketiyor. Standart bir klavyenin %92'si kadar olan boyutuyla kullanıcısına kullanım kolaylığı sunuyor. 1.3 megapiksel yerleşik web kamerası ve dijital mikrofonu ile her yerde, her an mobil video konferans yapılabiliyor. Bluetooth olanağı sunuyor. Linux ve Windows XP Home edition işletim sistemleri ile çalışabiliyor. Dokunmatik ped sayesinde kullanıcı resim ve içerikler arasında parmak hareketleriyle gezebiliyor. Eee PC 1002HA'nın MMC, SD, Bellek Çubuğu ve MS-PRO medya formatlarını okuyabilen yerleşik "4'ü bir arada kart okuyucusu" ile çeşitli depolama medyası yazılıp okunabiliyor. F9 Fast Recovery Key (Hızlı Kurtarma Tuşu), tek bir tuşla sistem kurtarma işlemine olanak tanıyor.

Akıllı Güç Yönetimi Özelliği
Eee PC 1002HA, Power4 Gear Hybrid uygulaması ile Enerji İşleme Birimi'nden (Energy Processing Unit) oluşan Süper Hibrit Motor'a (Super Hybrid Engine) sahip. Power4 Gear Hybrid, kullanılan işlemlerle ilgili tercihlere göre gücü dağıtıp, kullanıyor. EPU, kullanıcıların güç gereksinimlerine uygun güç ayarlamasını yapabiliyor. Kullanıcılar, kullanım gereksinimlerine göre önceden belirlenmiş güç ayarlarından birini seçme şansına sahip. İki adet yüksek kapasiteli 4200mAh pile sahip özel yapım polimer bataryası ile Eee PC 1002HA, kullanıcılara, prize takılı olmadan 5 saate* kadar kullanım süresi sağlıyor.

Teknik özellikler

Ekran: 10" / 10.2" Arkadan Aydınlatmalı LED Ekran, 1024 x 600
Boyutlar: 264mm (G) x 181mm (U) x 27.6mm (Y)
Ağırlık: 1.2kg (batarya ile birlikte)
Batarya: 4200mAh, 4.15 Saate Kadar*
İşlemci: Intel® Atom™ N270
Yonga Seti: Intel® 945GSE / ICH7-M
Ana Bellek: Windows XP: 1GB DDRII (2GB'a kadar destekler)
Linux: 1GB DDRII (2GB'a kadar destekler)
Depolama: 160GB'a Kadar Sabit Disk Sürücüsü
Bağlantılar: 10/100Mbps, 802.11b/g/n ve Bluetooth
Kamera: Yerleşik 1.3 Megapiksel Web Kamera
Kart Okuyucu: MMC, SD, Bellek Çubuğu ve MS-PRO ile Uyumlu 4'ü Bir Arada Kart Okuyucu
Klavye: Standart Klavye Boyutunun %92'si Kadar Olan 254mm Klavye
Ses: High Definition (Yüksek Tanımlı) Stereo Hoparlörler Dijital Mikrofon

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

led ekran zaten msi windde var

NOTEBOOK LARIN KAPAĞI KAPALIYLA ONLINE OLMASI İYİ BİRŞEY OLURDU ANCAK KAPAĞININ KAPALI OLAN KISMININ DIŞ KISMINDA BANA BAKAN TARAFTA CEP TELEFONU EKRANI BÜYÜKLÜĞÜNDE YEDEK BİR EKRAN OLMASI SAYESİNDE GELENLERİ İZLEMEMİ SAĞLARSA EN AZINDAN GEREKLİ OLANLAR İÇİN LAPTOPUN KAPAĞINI AÇMA VE KAPAMA VE BATTERY SİNİ İDARELİ KULLANABİLME Mİ SAĞLAYABİLİRDİ....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play