Hem iOS'a, hem de Android'e Office!

PC'lerin vazgeçilmez yazılım paketi, tüm yalanlamalara rağmen, hem Android'e, hem de iOS'a geliyor!

  • Ertuğrul Süngü
Hem iOS'a, hem de Android'e Office!
Temel kullanım ücretsiz olacak

Bilgisayar kullanıcıların her anlamda vazgeçemediği bazı programlar vardır. Bunların en tepesinde yer alansa şüphesiz Windows için geliştirilen Office paketidir.

Bugüne dek, Windows dışında sadece MacOS için geliştirilen paket, şimdi Android ve iOS ile nobil cihazlara girmek üzere. Uzunca bir süredir dedikodusu gezen Office Mobile, her ne kadar Microsoft tarafından yokmuş gibi davranılsa da, sonunda bir internet sitesi tarafından sızdırıldı. The Verge'ün Microsoft'a  yakın kaynaklardan aldığı habere göre, firma 2013 yılının ilk aylarında Android ve iOS işletim sistemleri için iki farklı Office modeli üretecek.

Her iki işletim sistemini kullanan kullanıcıların en azından başlangıçta, hiçbir ücret ödemeden Microsoft Office dosyalarını mobil cihazlarından görüntülemelerine olanak tanıyacak olan sistem, tıpkı günümüzde bulunan SkyDrive ve OneNote uygulamaları gibi Microsoft hesabına ihtiyaç duyacak. İlk olarak Word, PowerPoint ve Exel gibi dosyaları görmemize olanak tanıyacak olan uygulama, bu programlar üzerinde oynama yapmak isteyecek olanlardan Office 365 üyeliği talep edecek.

Ortaya çıkan son bilgilere göreyse, Microsoft Office'in akıllı telefon uygulaması, hiçbir şekilde masaüstü kadar detaylı olmayacak. Uygulamanın çıkış tarihi ise 2013 yılının Şubat ya da en geç Mart ayı olarak konuşuluyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bedava çıksın da şaşıralım

Gec kaldilar. Bir suru uygulama var artik ios ta office icin

Ya şu androidi de işletim sisteminden sayıyorlar ya daha da birşey demiyorum.

@08 Kas 2012 21:23 bi apple fanboy daha sen git sömürülmeye devam et sen anlamazsın bu işlerden koçum

@08 Kas 2012 22:09 Sömürülmek? Eline bir kere bile iOS sistemi bile almamış Android fan boyunun kulaktan dolma bilgilerini dinlediniz. "koçum."

@08 Kas 2012 21:23 herkeste olan bir telefonu kullanmaktan ne kadar zevk alıyorsunuz anlamıyorum.Ayfoncular özenti insanlardını bunu unutmayın...

google docs varken gereksiz artık office. masaüstü pc de bile office kullanmıyorum artık

polaris office varken gerek olacağını düşünmüyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play