Hem kapasite hem de performans...

Ne depolama alanından ne de performanstan ödün yok: Karşınızda yeni hız canavarı...

  • Halil Mollaoğlu
Hem kapasite hem de performans...
Lexar CompactFlash Professional 600x: 32 GB'a kadar depolama alanı sununuyor.

SanDisk'ten sonra Lexar da hızlı CompactFlash kartlarını tanıtıyor. "Professional 600x" serisine ait üç yeni model minimum yazım hızı 90 MB/s (hız: 600x). Ortalama okuma hızı ise 80 MB/s (hız: 533x).

Özellikle profesyonel fotoğrafçılar bu hız artışının nimetlerinden faydalanacaktır: Kamera fotoğraf serilerinde hızlı kaydedebildiği takdirde önbellek daha çabuk boşalmış olacak ve daha uzun resim serileri için yer sağlanabilecek. Hızlı dosya aktarım hızını yakalamak için yazan veya okuyan cihazın UMDA-6 desteği sunması gerekiyor. Lexar yeni bellek kartları için 10 senelik sınırlı garanti sunuyor. Ayrıca kartı satın alanlar Image Rescue 4 programını internetten ücretsiz olarak indirebilecek.

Lexar CompactFlash kartlarını genişletmek amacıyla uygun bir okuma cihazı da sunuyor. Cihazın okuma/yazma hızı 133 MB/s'ye kadar çıkıyor. 8 GB depolama sunan modelin fiyatı 180 Euro iken, 16 GB'lık kartın fiyatı 270 Euro. Üst sınırı temsil eden 32 GB'lık kartın fiyatı ise 490 Euro.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

yanlıs duymadınız 490 Euro!hic bir bellek kartı okadar etmez tabı kısısel fıkrım...western88

bu bellek kartlarını 5 bin dolarlık pro fotomakinakarında kullanıyolar.5 bin dolarcığı veren 500 avroyu hayli hayli verir.üstelik kullandığı hafıza kartından bi hayli performanslı ise .

anlatım bozukluğu var editör.Ne depolama alanından ne de performanstan ödün "yok"

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play