Hem şarj ediyor, hem şarj oluyor!

Bu ilginç şarj cihazı sadece cebinizi değil, aynı zamanda kendini de şarj edebiliyor!

  • Ertuğrul Süngü
Akıllı telefonlardan önce Bolt çözüm getirdi
Şarj ederken, kendisini şarj edebiliyor

Günümüzün en büyük sıkıntılarından birisi, elektronik cihazların pillerini yeniden doldurmak şüphesiz... Fakat işi daha da büyük sorun haline getiren, her yeni akıllı telefonunda gideren kısalan pil ömürleri. 13 yıldan fazla süredir kablosuz olan telefonlarımız, bu büyük pil sorunu yüzünden, neredeyse eski ankesörlü telefonlar gibi sürekli bir yere bağlı kalmak durumundalar.

Bu zamana kadar konu için birçok çözüm geliştirildi ama özellikle gün içerisinde hem yüksek kalitede telefon, hem de uzun süre konuşma deneyimi yaşamak isteyenler için böylesi görülmemişti. Bilinen geleneksel telefon şarjlarına nazaran yeni üretilen Bolt isimli taşınabilir şarj deposu - cihazı, takılı olduğu elektronik cihaz ile birlikte kendisini de şarj edebiliyor; tabi fişe takılı olması kaydıyla! Bugüne dek geliştirilen şarj deposu cihazları, bir başka cihaza enerji verirken bir yandan da fişe takılıp şarj edilemiyordu.

3.000Ah pil kullanan Bolt, tek seferde en azından bir ya da iki defa cihazınızı şarj etmeyi başarabiliyorken, kendi üzerine aldığı ufak enerjiyi devasa bir kütleye çevirebiliyor. Boyutları da ziyadesiyle ufak olan efsane şarj cihazının tek dezavantajı fiyatının biraz tuzlu olması...

Satış fiyatı 60 dolar olarak belirtilen Bolt, bu ebatlarda, bu denli özelliği içerisinde barındıran tek şarj cihazı olmanın farkını dolar olarak gün yüzüne çıkartıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yakında fiş varsa zaten neden telefonu pile takalım ki ? telefonu prize takarız. pili de kullanmadığımız için şarj etmek zoruunda kalmayız. Bazı ekstrem durumlar da işe yarayabilir tabiki o ayrı.

Ultra bir teknolojiymiş. Başımıza taş yağacak

yaninda tasiyorsun yedek pili zaten, tek seferde 2 seyi birden sarj etme onemli bir ozellik. 2 ayri priz kullanacagina tek priz kullaniyorsun. ayrica prizden aldigin her enerji direk telefona veya pile gecmiyor. yani 2 ayri sarj aleti ile 2 ayri sey sarj etmek, 2 ayri aleti tek sarj aleti ile sarj etmekten daha fazla guc cekiyor

Afedersiniz ama böyle başlıklar yüzünden bir gün isyan etçez bende gerçekten bişey var sandım girdim girmez olaydım bu ne lann

tamam da zaten şarj edilmekte olan bir mobil şarj cihazı telefonu da aynı anda şarj edebilir.bunu yeni ve ilginç bir haber olarak sunmak ne kadar mantıklı tartışılır.benim yıllar önce 25tl'ye aldığım cihaz da bu işi yapabiliyor :)

bende sonsuz enerji döngüsünü buldular sandım

ilk mi? bataryalı kapaklar bile var bunlar ne saçmalıyor?

Sen de yorum yaz