Henüz tanıtılmayan iPhone 6S'e bükülme testi!

iPhone 6S'in gövdesine ait parçayı ele geçiren site, onu bükülme testine tabi tuttu! Sonuç, şaşırttı

Oynat Henüz tanıtılmayan iPhone 6S'e bükülme testi! iPhone 6S'in gövdesine ait parçayı ele geçiren site, onu bükülme testine tabi tuttu! Sonuç, şaşırttı

iPhone 6S bükülüyor mu, bükülmüyor mu? Apple'ın henüz tanıtılmayan, dedikodu aşamasındaki telefonunun sızan malzemesi, bükülme testine tabi tutuldu.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, sıkça kullanılan "6063 Alüminyum" maddeden gövdeye sahipken yeni iPhone'un daha esnek 7000 serisi alüminyumdan yapılacağı tahmin ediliyor. Testin sahibi Unbox Therapy'ye göre bu gövde, korozyona karşı dayanıklı çinkoyla güçlendiriliyor.

X-ray'le yapılan incelemeler, gövdede çok daha kalın bir anot kaplama kullanıldığını gösteriyor. Bu sayede çinkonun aşınması engelleniyor. Yani Apple, olası bir aşınma sorununun önüne şimdiden geçmiş görünüyor.

Peki ya test sonuçları?

Unbox Therapy, iPhone 6S gövdesiyle yaptığı testte aldığı sonuçları "çok etkileyici" olarak nitelendiriyor. iPhone 6, güç ve ses düğmesinin bulunduğu zayıf noktaya uygulanan 13,6 kg'lık ağırlıkla bükülürken iPhone 6S'e ait olduğu düşünülen kabuk, ancak 36 kg ağırlıkla büküldü. Bu, Apple'ın önceki iPhone'dan 2,5 kat daha zor bükülen bir iPhone sunacağı anlamına geliyor.

Dolayısıyla Apple'ın tanıtımda iPhone 6S'in sağlamlığı üzerinde durmasını bekleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Sanmıyorum ama umarım su geçirmez de olur.

Eğer böyle olursa iyi iş başarmış.. :)

iphone 6 Plus'i Buken Adamin,Yeni Cihazin Saglam Oldugunu Gostermesi,Cok Manidar Durmakta!!

Bu sefer akıllanmış gibi görünüyorlar :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir