"Hepiniz Chrome kullanın!"

Dev Avrupa ülkesinden "resmi" uyarı: "Diğerlerini boş verin, Google Chrome kullanın!"

  • Zeynel A. Öztürk
Alman federal birimi Chrome'u öneriyor!

Avrupa'da satılan Windows 7'ler, yükleme sırasında varsayılan web tarayıcısını seçmeniz için size ek bir soru soruyorlar. Microsoft ile Avrupa Birliği Komisyonu arasında yapılan bu anlaşma iki senedir sürüyor. Son zamanlarda yayınlanan Alman Bilgi Güvenliği Federal Ofisi (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) tarafından yayınlanan "güvenlik uyarıları" kılavuzunda ise Alman kullanıcılara Google Chrome'un önerildiği ortaya çıktı.

Kılavuzda Chrome'un en güçlü sandbox özelliklerine sahip olduğu söyleniyor ve siber saldırıların merkezinde olan tarayıcılarda, sandbox teknolojisine sahip bir tarayıcı kullanılması öneriliyor. Google Chrome'un otomatik güncelleme özelliğini de öven kılavuz, Adobe Flash'ın tarayıcı ile beraber geldiğini ve bu sayede hep güncellendiğini söylüyor.

Kılavuzda antivirüs paketi olarak Microsoft Security Essentials, Avira Free ve ücretsiz avast! öneriliyor. Kılavuza göre Windows 7 güvenlik duvarı, saldırıları engellemek için yeterli. Bakalım bu gelişme, bu günlerde kendine kestiği ceza nedeniyle düşüş yaşayan Chrome'u ve tarayıcı savaşlarını nasıl etkileyecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

kullanıyorum çok memnunum.

takılmalar,kasmalar gereğinden fazla bellek kullanmalar yok ve çok da hızlı mozilladan bu yüzden heleki son zamanlarda iyice nefret ettim her güncelleme ayrı bir rezillik oldu kayıplarını nasıl düzeltecekler merak ediyorum.

Arada bi flim izlerken sıkıntı yaratıyor eklentilerinin olmamasından ama onun haricinde gerçekten de en hızlı tarayıcı ,)

Crome u ilk kullananlardan biriyim. Daha sonra firefox kullanmaya tekrar devam ettim ki nedeni surekli çöküyordu yani stabil değildi ve eklentisi yoktu.
Ancak şu anda otomatik güncellemesi ve güncellemeye flash eklentisini katmasi çok işe yarıyor. Hele ki çoğu kullanıcının güncelleme ile uğraşmak istememesi önemli bir ekten. Şerif çiçekdağ

DERLER TABIII TAKIBI DAHA KOLAY GOOGLE CHROMUN HAKKINIZDAKI HERSEYI O ULKENIN GIZLI SERVISINE RAPORLUYOR

Bende windows 7'imi internet exp.siz istiyorum nedir bu ayrımcılık..

Chrome harika diğer tarayacılar bence Chrome yetişemeceyecek gibi geliyor zamanla. Google Çok iyi bir iş yaptı yine.

çıktığından beri chrome kullanıyorum, hep memnun kaldım, diğerlerini (ie, firefox, opera, safari vb.) kullananları anlamıyorum...

google orayada para ödemiştir bunları sölemesi için merak etmeyin sıkıntı yok

"Güvenliğini sağlayamadığınız bilgiden menfaat sağlayamazsınız."

Doğru stratejilerle Pardus Türkiye'de her alanda kendine yer bulacaktır. Artık konsept değişti. Android gibi şık, sade, basit, hafif, hızlı, güvenli, pratik ve hiçbir sorunu olmayan bir Linux masaüstü sistemine ihtiyaç var.

TUBITAK, farklı ve tarzı olan bu basit işletim sistemini kolayca gerçekleştirebilir...

Google geçekten işini yapıyor tüm platformlara el atıcak korkarım ki arama motoru devinin yanında yazılım devi denmesini de istiyor :)

bilgisayar dünyamı Maxthon'dan öncesi ve Maxthon'dan sonrası olarak 2 ye ayırıyorum. Maxthon'u tanımadan geçirdiğim günlerime acıyorum..

bence google chrome en güvensiz tarayıcı

sitelere girdikçe boyut büyüyor

gereksiz bir tarayıcı almanya şaka yapmış millete...

bir ff taraftarı olarak en iyi alternatifin chrome olduğunu düşünüyorum ki ram yüksekse eğer gerçetkten iş görüyor. ayrıca herşeyi bilgisayarlar arasında eşitlemenize olanak veren ayar çok basit ve kullanışlı ffde bu olayı basitleştirmeli bence.

Sen de yorum yaz