"Hepsi-bir-arada" sosyal ağ!: Pheed

Biraz Facebook, biraz Twitter, biraz diğerleri: Tüm bunları birleştiren yeni bir sosyal ağ geliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Sürüye yeni bir sosyal ağ daha katıldı: Pheed

Sosyal ağ web sitelerine bir yenisi daha katıldı: Pheed. Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr ve fazlasından belirli öğeleri bir araya toplayan Pheed, ünlüleri temel alan bir sosyal ağ.

Pheed'de diğer sosyal ağlardan alıştığımız kişileri takip etme ve takip edilme gibi özellikler var. Instagram'ın çok basit olduğunu düşünen Pheed kurucusu, onunla aynı yapıya sahip ancak daha çok öğeyi paylaşmaya izin veren bir hizmet meydana getirdiklerini söylüyor. Pheed'de diğer kullanıcıların içeriklerini beğenebiliyor, beğenmeyebiliyor, yer imlerinize ekleyebiliyorsunuz. Twitter'ın aksine Pheed ile diğer kullanıcıların gönderdiği her şeye yorum yapabiliyorsunuz.

Pheed'in ilk amacı, ünlü şahsiyetler tarafından kullanılmak ve kullanıcıların onlara üye olmasını sağlamak. Böylece ünlü kişilerin kullanıcılara özel içerikler sunmasına izin vermek. Ancak Facebook'a göre çok farklı bir şey sunmayan Pheed'in bunu başarıp başaramayacağını zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Facebook kadar olamaz. Tutulsaydı zaten Google+ tutulurdu. Ne arkadaş önüm arkam sağım solum sosyal ağ oldu.

işte bu tutar

Sosyal ağ döneminin emekleme yılları bunlar. Bu tür gayretlerin hepsi takdire değer. Yoksa bir iki tane site olur rekabet diye bir şey kalmazdı.

tr destegı var mı peki ben uye oldum ama bulamadım...

hizmette sınır yoktur,rekabet vardır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play