"Hepsi Microsoft'un suçu!"

Bir dönem Apple'ın Mac'lerinde yaşanan çökme sorunlarının tek suçlusu, meğer Microsoft'muş!

"Hepsi Microsoft'un suçu!"

1996 yılında Mac kullandıysanız, bolca çökme hatasıyla karşılaşmışsınızdır. Apple'ın eş kurucusu Steve Wozniak, bu konu ile ilgili olarak tek bir suçlu olduğunu söylüyor: Microsoft.

Sydney'de bir konuşma yapan Woz, bu dönem boyunca Mac'deki program çökmelerinden Microsoft Internet Explorer'ın sorumlu olduğunu iddia etti: "Internet Explorer kullanan herkes, günde birkaç defa çökme hatalarıyla karşılaşıyordu. Bir klasöre dosya taşırken ya da birşeyler yazarken bile çökmeler yaşanıyordu."

İlk başta suçu kendilerinde arayan Mac ekibi, daha sonra hatanın Internet Explorer'da olduğunu fark etmiş çünkü Netscape gibi başka tarayıcılar kullanıldığında bu tür hatalar meydana gelmiyormuş.

Bunun dışında, Sydney'de olduğu süre içerisinde Bloomberg'e konuşan Woz, Facebook'tan hisse almak istediğini de kaydetti: "Açılış fiyatı ne olursa olsun yine de Facebook'a yatırım yapmak istiyorum." Woz, Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in, kendisi ve Steve Jobs'un karışımı olduğunu ise şu sözlerle anlattı: "Konuştuğu zaman kullanıcılar için yüksek bir idealizm ile konuşuyor ve ürünün bütünü hakkında iyi fikirler üretiyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu adam diyorsa doğrudur, geçenlerde Microsoft'un işletim sistemini Nokia Lumia 900'de kullandığını ve hayran kaldığını dile getirmişti bir Apple ortağı olarak. Dürüst yani :)

hic windows kullanmayinca ilk kullanimda ilginc geliyor sonra bayiyor hele mac ile iki tikla yaptigi isi onlarca tiklama ile yarisini bile yapamayinca kahrolur grafik islemede mac ustun kullanmasini bilmesede isi basarir insan macle.

Woz, Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in, kendisi ve Steve Jobs'un karışımı olduğunu ise şu sözlerle anlattı: "Konuştuğu zaman kullanıcılar için yüksek bir idealizm ile konuşuyor ve ürünün bütünü hakkında iyi fikirler üretiyor."

*********************************************************
o iyi fikirler neymiş açıklarsa çok sevinirim

biz iyi bir fikir göremiyoruz sadece balon Facebook reklamları pardon haberleri görüyoruz

neymiş Mark Zuckerberg çok iyi konuşuyormuş!

burada da konuşan polikacılarla dolu icraat önemli

İlahi Microsoft, bak Apple'ı bile göçertmişsin, bu konuda hiç kimse senin eline su dökemez.

Android tabletlere de OneNote yayınlamışsın, haydi bakalım hayırlısı, sıra Androidleri de göçertmede...

Ayyyy, yine Faciabook, yine Mark Züğürtkek, bıktım artık yaaa...

Boşuna mikropsoft dememişler. Kanser mikrobundan beter.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir