Hepsine nispet Android hızla yükseliyor!

iPhone katili bir model düşünmeyin; gerçek katil işletim sistemi Android olacak! İşte rakamlar...

  • Ali Güngör
Android her gün fark atıyor!
Savaşın galibi Android olacak

Apple, yeni cep telefonu modeli iPhone 4'ten 3 milyon adet sattı. Bu gerçekten inanılmaz bir başarı; ancak yine de tek başına iOS'un Android karşısında yenilmesini durduramayacak.

Her gün 130.000 iPhone 4 satışına denk gelen bu sayının karşısında, her gün satılan 160.000 Android cep telefonu var. Farklı marka ve modellerden zengin Android çeşitleri her gün 30.000 cep telefonu fark atıyor.

Üstelik Apple'ın hızının ilk satışlardan sonra düşeceği, Android'in ise gün geçtikçe artacağı hesaplanıyor. 2010 yılının sonunda Android'in herkese fark atması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bencede android hele android 2.2 li htc evo 4g dunya pazarina cikarsa siz o zaman iphone 4 nin nasil yikildigini görun

iphone icin degsen bi sey olmayck sadece android li cihazlar karsisinda sayi olark az olck ama hala daha havali ve ulaslmak istenilen cihaz olack tipki mac vs pc gibi...

Hiç bir cihaz iPhone kadar iyi olamaz, buna yazılımları da dahil! Bunu bilsin herkes dostlarım.

İkisini karşılaştırmak Mac ve PC'yi karşılaştırmak gibi birşey,yani saçma .

Kalite ve arayüz kolay ulaşımı farkatmasına sebep olabilir.

iyide millet o 160000 telefonu android işletim sistemi var diye almıyor ya..telefonun markası için alıyor..duyanda nerdeyse androidi bir telefon markası sanacak..

ama şuan için birşey yok ilerde görücez apple'ın yenilgisini yukarıda sadece iphone 4 ile ilgili satış rakamlarına karşılık android marka bütün telefonları kıyaslamışlar bu biraz saçma olmuş madem işletim sistemini kıyaslıcaksınız rakamlara iphone 2g, iphone 3g, iphone 3gs satışlarınıda dahil etmelisiniz.

Apple artık Android'i ciddi bir rakip olarak görmeli.

İyi güzelde iOS sadece 4 modelde var. Android ise onlarca modelde. Böyle bir durumda android satışlarının zaten ileride olacağı bilinen bir şey.

İphone şu saaten sonra ölüdür.İpad alınablir.Ben şahsen androidli bir cep telefonunu tercih edeceğim.Şu anda kullanmıyorum fakat yazılım bollugunu görünce güzel aletlerle eski oyunlar emule edilip.Multi olarak çok güzel şeyler yapılabilir.

Tabii ki gelecek artık el bilgisayarlarında.

Ne htc evo 4g'si !!! galaxy S tek başına iphone 4'ü yıkacak güçte ama bilinçsiz tüketicisinin fazla olması iphone satışlarını dahada çok tetikliyor...
gereksiz bi açıklama yapmak zorunda yapalımda bazıları anlayabilsin."Bu demek değilki gerekli bilgi sahibi kişilerin iphone 4 g alması bilinçsiz olması anlamına gelmez uygulamalar ile mükemmel bir telefon ama jobs kendi dünyasında bunu başka şekilde kurguluyor.
Flash internetin şuan vazgeçilmezi iken jobs çıkmış diyorki internet siteleri flash kullanmıyor"(jobs'un genel olarak flash hakkında dediklerinden bu çıkıyor ortaya flash'da çok açık var diye kendini tatmin ediyor :)

resim trajik derecede saçma olmuş

piyasadaki htc desire iphone 4 ün tozunu attırıyor zaten. htc desire iphone 4 ten hemen her alanda çok daha iyi

iphone karşıtlarıda hala anlamıyor kardeşim iphone sadece appstore için alınır ve alınıyor, o kadar oyun program var be kardeşim, denememişsiniz ondan sonra bol keseden atıyorsunuz bilinçsiz kullanıcı diye, sadece dokunmatiği bile yeterde neyse...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play