Her bilgisayarda güvenle sörf...

Bu yazılımlar USB belleğinizde olduğu sürece, her bilgisayarda hiç korkmadan sörf yapabilirsiniz...

Her bilgisayarda güvenle sörf...

Günümüzde hemen her bilgisayarın artık bir internet bağlantısı var. Ancak internete bağlanan her bilgisayarın internet üzerinde bulunan potansiyel tehditlere açık olduğu da bir gerçek.

Bu nedenle kullanıcıların mutlak suretle sistemlerinde bir güvenlik yazılımı bulundurmaları ve güvenilir olmayan web sitelerinden uzak durmaları gerekiyor.

Ancak bunun dışında kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da, kendi bilgisayarlarını kullanamadığı ve internet kafe veya benzeri yerlerde bulunan bilgisayarları kullanmak zorunda olduğu anlardır. Bu tip durumlarda kullanıcıların kişisel e-posta hesaplarına erişmesi için kullanıcı adı ve şifresini bu bilgisayara girmesi gerekir.

Fakat yeterli güvenlik önlemi alınmayan durumlarda kullanıcıların başka bilgisayarlarda gerçekleştirdikleri aktiviteler, başlarına dert açabilmektedir.

Biz de bu makalemizde, kullanıcıların başka bilgisayarları kullanmak zorunda olduğu durumlarda yanlarında taşıyacakları USB cihazlarında hangi portatif yazılımları kullanmaları gerektiğini masaya yatıracağız.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Evimdeki bilgisayarla işimdeki bilgisayarı neredeyse aynı programlarla kullanıyorum. İnternet için: Mozilla Firefox 3.5.1, antivürüs olarak Avira Antivir Personal Free kullanıyorum. Mozilla'yı güvenli modda kullanıp haftada bir virüs temizliği ile güvenlik konusu iyi konumda oluyor.

Sonucta yazilanlari ve tiklamalari kayit eden prog.lar var. Dolayisiyla usb de yada baska bi yerde olmasinin onemi yok

bu programları usb belleğemi kuruyoruz ?

avira antivir de şu sıralar ciddi bir açık var dikkat edin.

Netbsd kulaniyorum......hic para vermedim, guvenlikmi?kulanmayan bilmez.... virusmu? ne virusu hic duymadim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir