Her yerden haberleri anında öğrenin

Hurriyet.com.tr, yeni hizmetleriyle Dünya'nın bilgisini cebinize kadar taşıyor...

Her yerden haberleri anında öğrenin

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber sitesi Hurriyet.com.tr, yeni mobil servisleriyle 3G'li yaşamı destekliyor. Geliştirdiği farklı ürün ve uygulamalarla cep telefonlarından da okurlarına ulaşan Hurriyet.com.tr'nin mobil açılımları arasında, haberlerin anlık olarak SMS yoluyla abonelere ulaştırılması, Cep.hurriyet.com.tr sayfasının yeniden yapılandırılması, ayrıca Blackberry ve iPhone kullanıcıları için yeni uygulamaların geliştirilmesi yer alıyor.

Hürriyet İnternet Grubu Portal ve İş Geliştirme Koordinatörü Erhan Acar, konu hakkında şunları söylüyor: "Hurriyet.com.tr olarak, okurlarımızın bize rahat olarak erişebilecekleri her türlü platformda ve cihazda bulunmak istiyoruz. Hürriyet haberlerine her an her yerden anında ve kolay erişim imkanı vermeyi amaçlıyoruz. Günümüzde cep telefonu ve internet birbirinden ayrılmaz mecralar haline geldi. Yeni hizmetlerimizle bu birleşmeyi destekliyoruz."

Cep.hurriyet.com.tr ile sınırsız erişim
Cep.hurriyet.com.tr, tüm Hürriyet haberlerine cepten anında, sınırsız ve kolay bir şekilde erişim sağlıyor. Sadeliği ve anlaşılır olmasıyla dikkat çeken Cep.hurriyet.com.tr, son dakika haberleri, manşetler, Hürriyet yazarları, gündem, ekonomi, spor, magazin, TV rehberi, sinema, astroloji gibi içerikler sunuyor. Cep.hurriyet.com.tr'de cep telefonu işletim sistemi ve tarayıcı uyumluluk sorunu yaşanmıyor. Ayda 400 bin tekil kişinin ziyaret ettiği Cep.hurriyet.com.tr sayfalarının, 3G ile birlikte katma değerini artırması ve kullanıcıların her gün okuyacakları bir mecra haline dönüşmesi bekleniyor.

iPhone ve BlackBerry desteği

Hurriyet.com.tr'nin yeni mobil açılımlarından birini de iPhone kullanıcıları için geliştirdiği uygulama oluşturuyor. Ücretsiz sunulan bu uygulamanın, yayınlandıktan sonra yaklaşık 2,5 aylık sürede 40 bine yakın kişi tarafından indirildiği belirtiliyor. Hurriyet.com.tr, iPhone cihazlara uygulama indirmek için kullanıcıların ortak dükkanı şeklinde çalışan "App Store"da ilk 50'de yer alan tek gazete konumunda. Aylık 100 binin üzerinde tekil kullanıcısı olan iPhone uygulaması, 1,5 milyonu aşkın sayfa görüntülenme oranına sahip bulunuyor. Hurriyet.com.tr, dünyada 30 milyon kullanıcıya ulaşan Blackberry telefonlar için de bir uygulama geliştirdi. Uygulama indirildikten sonra menüde Hürriyet'in logosu yer alıyor ve kullanıcılar Cep.hurriyet.com.tr'ye kolayca bağlanabiliyorlar.

1 milyon aboneye hizmet

Mobil mecrada da okurlarla buluşmaya çok önem veren Hurriyet.com.tr, 2007 yılında başladığı mobil bilgi paketleriyle bugüne kadar 1 milyon abonesine haber hizmeti sundu. Acar, konu hakkında şunları söylüyor: "Hurriyet.com.tr, online iş ve reklam modellerinin yanı sıra kolay ve işlevsel teknolojik imkanları ile de internet pastasından aldığı payı her geçen gün büyütüyor. Böylece, mobil ürünleriyle, reklamcılar açısından önemli bir potansiyel taşıyor. 2009 yılında cep telefonu abone sayısının dünyada 4 milyarı Türkiye'de ise 66 milyonu geçtiği düşünülürse, mobil ürünler, reklamverenlerin hem mevcut hem de potansiyel müşterileriyle bire bir temasa geçebilecekleri yeni bir kanal oluşturuyor." Hurriyet.com.tr kullanıcıları, yeni mobil uygulamalara kendi cihazlarından "cep.hurriyet.com.tr" adresini yazarak ulaşabiliyorlar.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ee zaten rss ile telefonlardan haberlere ulaşabiliyorduk.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir