HERE Maps, Windows 10'u bırakıyor!

Popüler navigasyon hizmetinin Windows 10 uygulaması, çok yakında tarih olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
HERE Maps, Windows 10'u bırakıyor!

İlk olarak Nokia'nın geliştirdiği, daha sonra bir otomotiv birliğine satılan HERE Maps, yakında Windows Mağazası'na elveda diyecek.

Popüler navigasyon uygulaması HERE Maps, bir süre önce mağazadan "teknik bir sorun" nedeniyle kaldırılmış, bu senenin başında mağazaya geri dönmüştü. Uygulamanın bu seferki gidişi ise geçici olmayacak. HERE tarafından yapılan açıklamaya göre Maps dahil olmak üzere tüm HERE uygulamaları, bu ayın ilerleyen günlerinde Windows 10 mağazasından kaldırılacak.

Yapılan açıklamada firma Windows 10 uygulamalarının baştan geliştirilmesinin gerektiğini, ancak bunun yerine uygulamaları Windows 10 mağazasından kaldırmaya karar verdiklerini söyledi. Duyuruya göre uygulamalar, 29 Mart'ta mağazadan kaldırılacak; 30 Haziran 2016'dan sonra ise Windows 10'da çalışmayacak.

Bu değişiklikler, uygulamanın Windows Phone 8'deki kaderini etkilemeyecek. Yapılan açıklamaya göre HERE uygulamaları, Windows Phone 8'de "herhangi bir kesinti olmaksızın" çalışmaya devam edecek. Bununla birlikte firma, artık yeni işlev sunmayacağını, bundan sonraki güncellemelerin sadece "kritik onarımlar" olacağını belirtiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yap evrensel her yerde kullanılsın bu işi yürütenlerin kafası nasıl ilginç :)

MixRadio olsun Here olsun en iyi uygulamalar doğduğu yerlerden çekip gittiler. Haritanın Google'na, Müzik uygulamasinin Spotify sine kaldık.

hahaha windows 10 patladı gerçekten... microsoftun elinde patladı.

Yani diyolarki windows phone almayın

microsoft maps here nin yerini tutmassa yazık oldu demektir. Here güncelleyince 30 hazirana kadar diyot. Demek ki win phone10 o zamana kadar gelecek.

Olsun, Windows 10 akıcı, az donanım istiyor, harika bir işletim sistemi! Şaka len şaka, yarım kalmış bir inşaat gibi, gelişmesini bekle babam bekle, ne gerek var, gelişince kullanırız :))

Microsoft'a darbe üzerine darbe... Keh keh keh... Uygulama mağazacı cücük kadar kalacak bu gidişle.

Microsoft Maps tüm here maps özelliklerini içeriyor. Bunu here maps kullandığım için söylüyorum. Çevrimdışı haritalarda var. Microsoft muhtemelen diğer firmaların yaptığı gibi bir navigasyon havuzuna parayı gömüp topluca mekan yerleri, adresler vs hakkında veritabanı alır.

Yakında Microsoft da Windows Phonu terkedecek.

Önce MixRadio'yu, sonra HERE'ı nihayet öldürmeyi başardınız. Hayatta zaten bu yüzden mükemmel diye bir şey yok - en iyiler teker teker öldürüldüğü için.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost