Herkes onu konuşuyor "Nedir bu şey?"

Meksikalı bir çiftçi tarafından bulunan ve öldürülen bir yaratığın esrarı akılları karıştırıyor!

Dünya bu yaratığı konuşuyor

Meksika'da 2007'de bir çiftçi tarafından bulundu ve öldürüldü. Cansız bedeni incelendikçe tuhaflıklar birbirini izledi. Kimine göre uzaylı, kimine göre henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü. Bilim adamları ise "DNA'sı yok" diye şaşkın. Kimine göre ise her şey tartışmalı.

Ne var ki şimdilerde bir ikinci "yaratıktan" daha söz ediliyor. Meksika'da uzaydan geldiği düşünülen ikinci bir yaratığın görüldüğü konuşuluyor.

İşçi Francisco Garcia:"Yaşayan ikinci bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı" dedi.

İlk yaratık, Meksika'da 2007 yılında bulunduğunda büyük bir şok yaşanmıştı.

Çeşitli incelemeler sonunda bazı UFO uzmanları bu yaratığı 'uzaylı' olarak nitelendirirken, bazı uzmanlarsa yaratığın henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü olabileceğini savunuyor: Yakalanan ilk yaratık üzerine yapılan DNA testlerinden herhangi bir sonuç çıkmadı.

'Bild am SONNTAG' gazetesi muhabiri Michael Remke, yaratığı görmek için Meksika'daki Metepec kentine gitti. İzlenimlerini aktarırken, "Göz çukurları, insan üzerinde korkutucu bir etki yaratıyor" ifadesini kullandı.

"Böyle bir şey daha önce hiç görmedim"

Veteriner Marco Salazar, yaratığı bulan çifçinin, bir anlık korkuyla onu boğarak öldürmesinin hemen ardından yaratığı inceleme fırsatına sahip olduğunu anlatırken"Şu ana kadar her türden hayvanı görme imkanım oldu, ama böyle bir şey daha önce hiç görmemiştim" dedi.

Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip bu yaratığın; aynı zamanda kafatası yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha yüksek zeka seviyesine sahip olduğu düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla da insana benzediği iddia ediliyor.

Dört ayrı labaratuvarda en modern tekniklerle DNA yapısı çözülmeye çalışıldı ancak bir sonuç alınamadı. Uzmanlar "DNA'sı yok. Ya da var ama bu tekniklerle biz inceleyemiyoruz" diyor.

Bulunan yaratığın hücre testlerinde, bedenini ince bir deri tabakasının kapladığı ve daha önce tanımlanmamış, ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olan bir canlı olduğu kaydedildi.

Çiftçinin yaratığı öldürmeden önce fotoğraflarını çektiği ve bu fotoğrafların yakında yayınlanacağı bildirildi.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 64 Yorum

Resimdeki adamın parmakları neden photoshop'lu :)

Nerde bir acayiplik var Meksika'dan çıkıyor.Bana göre sanki yapmacık gibi geldi.Bir ara amerikada uzaylını fotoğraflarını çektiğini iddaa eden bir adam çıkmıştı.Sonra hiç ses çıkmadı.

Allaaaaaah kaçın 11 eylülden daha büyük bir komplo geliyor

hangi psikopat bi yaratığı öldürmeden önce foroğrafını çeker xD

Gümüşhanede'ki sansar olayı gibi olmasın:D

çiftçi onu görünce panikliyor ama fotografta çekmeyi ihmal etmiyor. bence çitfçiyi incelesinler

şaka mı bu? Bu yaratık yapay olabilir mi? Yüksek teknoloji ile özel maddelerden yapılmış heykel gibi bir şeyde olabilir.(DNA'sı tespit edilemedi dedi ya ondan öyle düşünüyorum bilmem doğrumu)

Tabiki dünya dışı bir yaşam yok bilimsel olarak kıyamete kadar araştırsınlar Kur'an da yazan herşey harfi harfine noktası noktasına adar doğrudur . . . ama araştırmalarına karşı değilim hergün discovery channel de bu tür belgeselleri hiç kaçırmadan izlerim

Ne geri zekalı bir çiftçiymiş ya. Parmak kadar garip bir canlı bulmuşsun, öldürülür mü

bana çok yalan geliyo nedense.

o kadar ufo videosu var bi tane bile hd ufo videosu yok bu ufo yapımcıları daha profesyonel kişileri çalıştırmalı çok berbat iş çıkarıyorlar

Bugün haberlerde de izlemiştim ama pek bişeye benzetememiştim bu fotoda Mumya Geri Dönüyordu galiba filmin adı o filmdeki ufak orman yaratıklarına benzettim :)

Meksıkalılar başka işlerle uğraşmalılar :))

@01 Eylül 2009 22:12 belki onların ilgi alanı bu katılmıyorum

3g ile arasınlar :D

yalan dolan şeyler. bir anlık korkuyla boğup öldürdüyse nasıl öldürmeden önce fotoğrafını çekmiş oluyo. fotğrafı çektikten sonra mı korkusu tutmuş. o kadar küçük bi yaratığı boğmayı nasıl başarmış o da şaşırtıcı boğabilicek kdar kalın bi boynu bile yok.

arkadaşlar belki yazdıklarımı saçma diye nitelendireceksiniz ama bu haberi okuyunca aklıma kuran'da geçen yecüc ve mecüc ırkı geldi ürperdim :D

Tabiki dünya dışı bir yaşam yok bilimsel olarak kıyamete kadar araştırsınlar Kur'an da yazan herşey harfi harfine noktası noktasına adar doğrudur . . . ama araştırmalarına karşı değilim hergün discovery channel de bu tür belgeselleri hiç kaçırmadan izlerim
---------------------------------------------------------------------------------
Kur'an-ı Kerim İsra Suresi 70. Ayet şöyle der;
"Biz gerçekten insanı değerli (mükerrem) kıldık, onları karada ve denizde taşıdık, kendilerine rızıkların iyilerinden verdik ve onları, yarattıklarımızın çoğundan kat kat üstün kıldık."..
Yarattıklarımızın "Çoğundan" ne anlam çıkartılır burdan ?

dünya dışında yaşam olup olmadığı bilinmiyor ki pergamberimizde 18bin aleme rahmet olsun diye gönderildi. lakin dna sının olmaması kuşku verici bir şey. bu eğer meksikanın turist çekmek için bir oyunu değilse bence keşfi yeni yapılan bir hayvan türü veya özürlü bir hayvan olabilir.

Türkiyede bunlardan çok var en son bugün metrobüsde gördüm kavga ediyolardı :)

ya bu fotoğraflar rüyama girecek benim..

dünyada keşfedilmemiş binlerce canlı var onlardan biridir belki, yada holywood yapımcıları uçaktan bi robot falan düşürmüşlerdir :)

ne garip suratıda aynı çizgifilimlerdeki gibi üçgen ya birileri önceden görmüş çizmiş yada bu genetik mühendisleri koyunları klonyalım derken yalnış bişi yapmış....

kedidir o kedi :D

Bence bu ana karnında ölmüş bir bebek mumyası belkide oranın eski yerli halkı mayalar,aztekler yada olmekler önem verdikleri ölen hamile bir kadının karnındaki bu bebeği mumyaladılar bir çiftçide bunu buldu yalnız kafası dışında insana benziyor kafası
birileri tarafından vücuda monte edilmiş olabilir.

Dünya gezegeninde palavracıların ve gözbağcıların ve küçük sahtekarların normal insanlardan çok fazla sayıda oldukları 2 bölge vardır! 1) Ortadoğu 2) Orta Amerika ve Meksika....

Maymun ulen bu!

Amerikanın yapmış olduğu deneyler olmasın onlar. Anlayan anladı

evet banada yecüc mecüc leri düşündürdü. rivayetlere göre yecüc mecücler hem herşeyi mahvedecek varlıklar hemde 1 tek ayakkabıya 100 tane sığacak kadar küçük varlıklar imiş... tabi bir rivayete görede meksika kendine iyi turistik malzeme çıkarmış :D

vahşi medeniyetsiz meksikalılar! Bizim gibi taş atsanıza kurşun yerine!

sakın bir sapık insanın tecavüzüne uğramış bir maymundan olma yarı insan yarı maymun olmasın insan bu herşey beklenir

kedidir kedi :D

Farkettinizmi şu ''yaratığın'' 4. resminde elinin üstünde bir yıldız var

bu yıllarca arana araform... evrim kanıtlandı

insan olamaz neden şimdiye kadar insan oldugu ortaya çıkardı hayvan olsa bizim bildiklerimizden oda ortaya çıkardı çok gelişmiş beyni ve kulakları var diyo hangi hayvanda böyle bişey var ya başka gezegenden gelmiş yada uzaylı çifçiyede laf atmayın adama ilk önce bogmuş sonra acil fotografını çekmiştir yaratıgın etleri bile yoktu resmen iskelet kafasıda çizgi filmdeki uzaylılara benziyo

Tam olmamış bebek te olabilir ki anne karnı pozisyonu gibi :D

o yıldız o kanalın bişeysi :D her resimde var :D

İşte ne kadar zeki bir millet olduğumuz yorumlardan belli amerikalılar olsa "vay canına" " awesome" "wow" mal gibi şeyler yazarlardı biz Kurandan girip photoshoptan çıktık bizi kandıramazlar böyle şeylerle kolay kolay değil mi?

Yarın bir tane daha bulurlarsa yazmamışım farzedin :D

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
bu yıllarca arana araform... evrim kanıtlandı
Bugün 09:13

Ne kadar cahilsiniz...
YAZIK!

gerçek olamaz

hehe:D ne bu ya

ya bırakın bu işleri beee! alayı fotoshop......

arkadaşlar saçmalamayın ne maymunu yaw.dna sı yok diyolar maymunun dna sı var.ama bende amerikadan ciddi ölçüde şüpheleniyorum.zira anlayan anladı.

eldiven olmasın o kardeş.

yaw bunları biliyorum ben bizim mardinde ev vardı eskiden orda tarladan çıkıyordu bunlar arada sırada kürkle vuruyoduk bunları sonraları epey azaldı çıkmaz oldu kemirgenler karpuz marpuz bıramıyorlardı bostanda birde kediler bunnardan acaip korkuyoridi ama bizim bostandan çıkanlar bunlar gibim sarı değilidi kahverengi idiler.

Duyduğum kadarıyla çiftçi canlının kaçtığını görünce öldürüyor.

eldiven olmasın o:D

bence zaman bırakın elbet bir gün anlıcaz am biraz çabuk olsa şu bli adamlar hiç fena olmıyacak herşeyin bi açıklaması vardır tatmin etmesede.

maymuncuk bu yav :)

yabancı bir medeniyetten geliyor olabilir

Amerikan taktiği: Önce öldür, sonra incele & sorgula.

bence arkadaşlar uzaylı olabilir

bu haberi görünce çok şaşırdım

yecüc-mecüc ırkından geliyor olabilir zira kıyametten önce insanların yapacağı son savaş olarak yecüc-mecüclerle yapılacak savaş kutsal kitaplarda yer almaktadır. bu yaratık olsa olsa yecüc dür yani ırkın cüce türü.

kıyamete yakın bir zamanda topraktan konuşan hayvanlar çıkacak yazıyo kitapta arkadaşlar olabilir şu anda tabi herkezin görüşlerine saygı göstercez

bu yaratığı öldüren gerizekalıyıda önce öldürüp sonra beyni varmı diye inceliyecen aslında

gözüm bi yerden kestiriyo ama ne acba

bu yaratığı öldüren gerizekalıyıda önce öldürüp sonra beyni varmı diye inceliyecen aslında

O korkuyla sende öldürürdün onu emin ol. :)

eğer farkındaysanız neden bütün uzaylılar abd ve çevresine düşüyor.düşündürücü

yanılmıyosam mumya geri dönüyor filminde buna benziyen canavarlar vardı :) Birazcık daha büyüktüler sadece :)

Avustralyalı heykeltraş Patricia Piccinini'nin olayına dönmesin buda sonra.. :))

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Resimdeki adamın parmakları neden photoshop'lu :)
-----
Photoshop değil elinde şeffaf eldiven var. Zaten böyle aptalca bir hata yapmazlardı.

madem korktun be adam neden elinle yaratığı boğdun(mesela siz böle bir sey görseniz yarınız kaçarsınız adam nasıl boğmaya kalkmış anlamadım)siz böle birşey yaparmısınız?????

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir