Herkes yapar da Çin yapmaz mı

Samsung, Sony, Apple gibi devlerin yeni oyuncaklarına ciddi bir rakip geliyor; hem de Çin'den...

  • Cem Şancı
ZTE de akıllı saat üretecek!

Sony ve Samsung'un açtığı akıllı saat yarışına, öncelikle Apple'ın katılacağı düşünülüyordu ancak hiç beklenmedik bir yerden cevap geldi. Çin'den... Çin'in telefon üreticilerinden ZTE, 2014 başında kendi akıllı saatini üreteceğini duyurdu.

ZTE ismi çoğunuza yabancı gelebilir ancak bu Çin'li telefon üreticisi hem Türkiye'yi hem de dünyanın pek çok ülkesini yakından tanıyor. Zira düşük fiyatlı telefonlar üretmesiyle tanınan ZTE, Türkiye de dahil olmak üzere pek çok batı ülkesindeki GSM operatörlerinin veya yerel markanın kendi ismiyle piyasaya sürdüğü telefonları üreten dünya çapında bir telefon üreticisi. GSM operatörleri veya yerel markalar ZTE'nin ürettiği telefonların üzerine sadece kendi logolarını yapıştırarak kendi ülkelerinde, kendi isimleriyle satıyorlar. Ancak asıl üretici ZTE.

İşte bu firma şimdi, akıllı telefon pazarında önemli bir oyuncu olacağını ilan etmiş bulunuyor. Herkes Apple'dan hamle beklerden Sony ve Samsung'a cevabın Çin'den gelmesi, Çin'in artık teknoloji dünyasında da adını duyurmaya başlayacağının bir işareti kabul edilebilir.

Şu anda akıllı saatlerin çok yüksek fiyatlı olduğunu düşünürsek, düşük fiyatlarıyla tanınan ZTE'nin güzel bir tasarım ve kaliteli bir üretim gerçekleştirmesi halinde, henüz yeni oluşan akıllı saat pazarında büyük yol kat etmesi kaçınılmaz görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

vodafone 945 almıştım, içine baktığımda ZTE yazıyordu.Sandığınızdan iyi bir marka, kesinlikle ekonomik ve sağlam ürünler çıkaracaktır.

@20 Kas 2013 10:56 Evet bende de vardı taş gibi telefon. ZTE'ye Samsung'dan çok güveniyorum

Bu çin mali kalitelilerinden mi yoksa bildigimiz çin işi mi

@20 Kas 2013 11:14 ZTE ve Huawei Çin'in kaliteli üretim yapan teknoloji devleridir.Telefonlarına bakarsanız özellikleri Galaxy S4,iPhone 5S ve HTC One'dan aşağı kalır yanı yok.Diğer dandik üretim telefonlar gibi değil ürünleri.Ama kötü yanı bütün modellerini yurt dışına çıkarmıyorlar.

bu çinli firmalarda olmasa teknolojiyi uygun fiyata alamayacaz

Çinli markalar çok iyi işler yapıyor. opo zopo thl zte ve daha onlarca marka var canavar gibi telefonları iki üçyüz dolara satıyorlar . aliexpress den takip edecem

Neredeyse tüm akıllı cihazların Çin'de üretildiğini varsayarak, kaliteli olmaması için bir neden yok.

Gelecek bükülebilir ekran ve onu taşıyacak akıllı saatlerde. Çünkü kullanımı daha pratik olacaktır. Max_Real Qnx

Gelecek bükülebilir ekran ve onu taşıyacak akıllı saatlerde. Çünkü kullanımı daha pratik olacaktır. Max_Real Qnx

Gelecek bükülebilir ekran ve onu taşıyacak akıllı saatlerde. Çünkü kullanımı daha pratik olacaktır. Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz