Herkese 20 Mbps internet!

Hemen heyecanlanmayın; bu haber aslında sizi çok da ilgilendirmiyor...

Çin, internet hızını artıracak

Çin, hükümetin yeni planı kapsamında kentsel alandaki yerleşim birimlerinde internet hızını 2015'e kadar ortalama 20Mbps'ye çıkarmayı planlıyor.

Çin, 513 milyon kullanıcıyla dünyanın en büyük internet pazarlarından bir tanesi olsa da, ülkedeki internet hızı, diğer ülkelere kıyasla yavaş kalıyor. Çin'in şu anki ortalama hızı, Akamai'ye göre şu an 1.4Mbps ve ülke, genel olarak 90. sırada yer alıyor.

Danıştay tarafından onaylanan yeni insan hakları eylem planının bir parçası olarak açıklanan yeni internet hızı hedefi, kırsal alanlar için 2015'de 4Mbps'yi öngörüyor. Plan, aynı zamanda fiber optik bağlantıların 200 milyon evi kapsayacağını söylüyor. Çin, bu eylem planı kapsamında internet kullanımını da artırmayı amaçlıyor.

Dünyanın en hızlı interneti şu an 16.7Mbps ile Güney Kore'de bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Korkuttun chip.Biz bu yavaşlığa alışmıştık

olmadı chip ama, başlıkla beraber açıklamayı okumasam, hayal kırıklıgına ugrayacaktım. yapmayın böyle kötü şakalar. :)

bizde 1.41 mbit de yok. 8mbit e kadar ama sağolsun ping 300, google.com bile açılmıyor

Yakında TT de çıkarır böyle bir şey ve der ki: Herkese "20 Mbps'ye varan" İnternet bağlantı hızı! "8 Mbps'ye varan" dedikleri bağlantıda 2'yi gördüğümü bile hatırlamıyorum. 20 Mbps'ye varanda da hız 4'e 5'e ancak çıkar (Türkiye'de). 4'ü 5'i görsem şükredecek durumdayım zaten.

1 mbit bağlantıya 50 tl ödeyen türkiyedeki kullanıcılar çinli köylüler kadar değerimiz yokmuş demekki.....

1mbiti adam gibi versinler başka bir şey istemiyorum.

1.5 milyar insan yapıyor 510 milyonu internete ortalama 1.5 mbt internet hızı nasıl arttırılabilirki. Hele de 20 milyon eve fiber internet . ?

Türkiyede yaşıyorsanız bu haberi görünce hiç heyecanlanmazsınız zaten merak etmeyin.

Bizdeki gibi AKK gibi haksız ve hukuksuz bir uygulama da olacak mı??? Doğrusu merak ediyorum bu AKK uygulaması hangi ülkelerde var ve nasıl uygulanıyor.

İnternet hızında,Dünya sonunculuğunu kimseye kaptırmayız,helal Türkiye bir işte Dünyanın en büyüğü olamyı başardı,Teşekkürler İnternet sağlayıcı firmalarımız

danıştay doğru karar almış internet insan hakları kapsamında olmalı tabi :D

Hiç ülkemizde şu zamana kadar herkes şu zamana kadar şu hızı alacak diye bir söz duydunuz mu?Ben duymadım.Amerika,İngiltere,Japonya,Frasa gibi ülkelerin bu tip vizyonları var.Bizimkiler maalesef bu tür işlerle uğraşmıyorlar.Bulunduğum şehirde fiber kablo döşemesi nerdeyse hiç yapılmıyor.Ne kadar tembel bir ülkeyiz?Teknolojik gelişmeleri hep geriden takip ediyoruz.Yetkililere sesleniyorum ayakta uyuyorsunuz.Netindex.coma bi girin bakalım Türkiye kaçıncı sırada?Bulgaristan'ın ortalama hızı bile bizim 2 katımız kadar.Hem de bu kötü ekonomisiyle.Yunanistan'ın bile gerisindeyiz.Ayıptır ayıp.Bir insan kendini geliştirmek,ülkesine hizmet etmek için biraz da olsa gayret sarfeder.Yeterli yatırımı zamanında yapmayıp,teknolojiye önem vermeyip yerimizde sayıp duruyoruz.Sonrada Avrupa Birliğine niye almıyorlar diye hayıflanıyoruz..

Bizim ülkemizde böyle şeyler duyamayız.Çünkü bizde KDV var.Anlamı kazık daima vatandaşa

ohh valla :/

sadece fiyat konusunda birinciyiz hizmet vermesini bilmiyorlar ama tl almasını iyi biliyorlar

Ülkemizdeki intenetin hız sorunu mbit değil, ping. 8 mbit de olsa 1 mbit de olsa istanbuldaki server lara en az 65 ping ile ulaşabiliyor. (Bölgeden bölgeye değişir).Bir de AKK var. AKK'yi ortaya koyan kişi veya kişiler dolandırıcılıktan hapse atılmalı bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir