Herkese bedava Office 2010!

ÖZEL: Microsoft'un yeni PC'lerle dağıttığı Office 2010 sürümü artık herkese açık; üstelik bedava!

Herkese bedava Office 2010!

Microsoft, Office 2010'u piyasaya sürdüğünden beri, özel bir sürümünü, Office 2010 Starter'ı OEM ortaklarına dağıtıyordu. Bu sayede teni alınan PC'ler, Office 2010'un Starter sürümü ile birlikte geliyordu ve bu sürümde süre kısıtlaması yoktu.

İşte bu sürüm, yani Office 2010 Starter, kısa önce herkesin kullanımına sunuldu; en azından indirme bağlantıları ortaya çıktı. Starter sürümü, diğer sürümlere göre oldukça farklı. Öncelikle bu sürümde sadece Word ve Excel yer alıyor. Bu iki temel yazılım ise, bazı "kırpılmış özelliklerle" geliyor. Örneğin Word ve Excel Starter'da Macro desteği çok kısıtlı, neredeyse yok. Ama standart bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı diğer tüm özellikler yerli yerinde.

Tabi Office 2010 Starter'a bedava sahip olmanın bir bedeli var: Yazılımları kullanırken, karşınıza çıkacak reklamlara da katlanmak zorundasınız.

Eğer siz de Office 2010 Starter'a sahip olmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutmanızda yarar var. Microsoft'un indirme bağlantılarını geri çekip çekmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Haber yayına hazırlanırken, her iki bağlantı da sorunsuz çalışıyordu.

Aşağıdaki bağlantıdan indireceğiniz ufak kurulum dosyasını çalıştırın ve talimatları izleyin...

Download:
Office 2010 Starter Türkçe
Office 2010 Starter İngilizce

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Büyüksün chip. hemen indirdim valla :)

Ben LibreOffice'i kullanmaya başlamasaydım olabilirdi, LibreOffice veritabanı dahil her şeyi profesyonel olarak veriyor, kullandım ve kullanmaya alıştım artık.

Kırpılmış ve reklamlı Word ile Excel artık çekici gelmiyor açıkçası, bunu geçen yıl herkese yapmalıydı, çok geç kaldı. Yine de kullanmak isteyenler için güzel.

İndirdim, kurdum ve sildim :) word de sözcük sayımı bile yok.

libre office bedava (yasal olarak bedava)

Libre office kullanıyorum. full +ücretsiz :D

Microsoft Office 2010 Starter Edition'de Adware var. Bu nedenle kesinlikle LibreOffice!

Ne gerek var. Zaten herkes full surumunu korsan olarak kullanabiliyor. Bir de bu sfarter ve sadece exel word var icinde.

Libre Office bir numara...

windows 8 de kurulmuyor en az windows vista sp1 olmalı diyor yardım et chip online

beleş full ofis 2010 kullanıyorum orjinal ama crackli:)

Exel yerine PowerPoint olsaymış tam öğrenci işi olurmuş. Ancak LibreOffice yeterlidir, başarılıdır. Orasından burasından reklam fırlayan uygulamaya gerek yok.

Exel yerine PowerPoint olsaymış tam öğrenci işi olurmuş. Ancak LibreOffice yeterlidir, başarılıdır. Orasından burasından reklam fırlayan uygulamaya gerek yok.

Libreoffice varken MS ofiifece 2010 starter çok gereksiz...

İşime yaramaz

Teşekkür ederim.İndirdim ve kurdum ev kullanıcısı için yeterde artar bile bu kon hakkında bilgi verdiği için CHİP ONLİNE a teşekkürler..

yüklemek isterim ama korkuyorum microsoft bu tür free yazılımları korsan avcısı olarak kullanabilir.
sizce ne yapmalı?

vista istiyor..

Ashampoo Office var vaktinde CHIP vermişti o da iyidir.

yahu adware yazmış birisi yuh artık. trend micro 2012 internet securty den bile geçirdim ne adwaresi. download linkine bakarsanız microsoft.com yazıyor. nası lbilgisayar kullanıyorsunuz

Bağlantı için çok teşekkürler. Buradan Microsoft'a iyi bir sözüm var. Bedava verdiği yazılımlar ya da ucuza... berbat yavaşlıkta. İş yerimdeki bilgisayarlarda (yakın özelliklerde) üçünde Office 2010 Home and Business diğer ikisinde Starter yüklü. H&B jet hızıyla açılırken Starter o kadar yavaş açılıyor ki (sorunlu tabi) dosyayı online gmail'e atıp Google Docs'la açmak daha kolay geliyor. Üç bilgisayar için Office sürümleri uygun olmasa da üç kişi para verip ortak satın alabilir; ama ya tek kişi? MS Office güzel ama işletim sistemi kadar daha para istiyor; bilgisayar kasası toplasanız aynı para eder. Win7+Office 10 alana kadar Linux kurup ekstra iki bilgisayar da alınabilir. Tercih meselesi.

doğru dürüst bir şey yok ki office 2010 starter da
bol reklamlı kırpılmış yontulmuş starter dansa office 2010 professional satın almak daha iyi

"Microsoft Office 2010 Starter Edition'de Adware var. Bu nedenle kesinlikle LibreOffice!" (Baya güldüm :D )
Ms insanları öküz yerine koymasından sıkıldım. Bu reklamı kullanana kadar libreoffice'yi kullanın.Hem libreoffice 4 geliyor ve ayrıca şık bir arayüzle gelecek.

open office - libre office v.s. varken , pek işe yarar gibi durmuyor...

Denedim çok kötü. Libre Office varken gereksiz.

lİBRE OFFİCE tek başına yeterli başkasına gerek yok.

yahu adware yazmış birisi yuh artık. trend micro 2012 internet securty den bile geçirdim ne adwaresi. download linkine bakarsanız microsoft.com yazıyor. nası lbilgisayar kullanıyorsunuz
...
Ekranın sağ tarafı, daha doğrusu dörtte biri, Office 2010 satış reklamlarıyla doldurulmuş, adware ile o kastedilmiş olabilir.

Sonuçta yalnızca traşlanmış ve tam ekran da kullanılamayan bir Word ve Excel var, diskte ise 1 GB yer tutuyor.

Sanırım LibreOffice daha mantıklı, onda veritabanı, PDF dahil her şey eksiksiz ve çok hızlı...

reklamsız libre ofis var hiç gerek yok buna

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir