Herkesi şaşırtan tablet: HP 8!

PC devinin yeni tabletinin bu kadar kısa sürede piyasada olmasını, hiç kimse beklemiyordu!

  • Ertuğrul Süngü
Herkesi şaşırtan tablet: HP 8!
Dört çekirdekli işlemciye sahip

HP sessiz sedasız bir biçimde, Android pazarına yeni bir giriş seviyesi tablet sunuyor. Son olarak Mobile Word Congress'de görücüye çıkan cihazın ne zaman üretileceği hakkında kesin bir açıklama bulunmuyordu. Fakat HP, 7.85 inçlik HP 8 isimli tabletini çok kısa sürede piyasaya sürmeyi başardı. 170 dolarlık fiyat etiketine sahip olan cihaz, geçen yıl görücüye çıkan Slate 7 modelinden çok daha estetik bir görünüşe sahip. Ama ürünün başta çözünürlüğü olmak üzere, donanım özellikleri pek de ileri seviye sayılmaz. Hatta sahip olduğu 1.024 x 768 çözünürlük, Slate 7 ve piyasadaki rakibi olan Venue 8'in önüne geçemiyor.

Ürünün içerisinde Çinli firma Allwinner tarafından üretilen dört çekirdekli ARM işlemci bulunmakta ve bu sayede Android 4.2.2 işletim sistemi sorunsuz şekilde çalışabiliyor. Tablet, 1GB RAM ve 16GB dahili depolama kapasitesinin yanında, stereo hoparlör ve yedi saate kadar pil ömrü sunan 3.800mAh'lik pile sahip. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Keşke adam gibi cihaz çıkartsan adına yakışsa. 2K ekran 64 GB bellek 8mp kamera.Bence ya büyük başarırdın ya da büyük batardın.Nasıl olsa adın Hp.

Turkiyeye gelirse almayı düşünebilirim

Tabletide ısınır bunun.

170 dolar o cihaza çok, kindle fire serisi dururken nexuslar dururken kimse almaz kusura bakmasın da. en fazla 100 dolar eder o cihaz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost