Heroes dizisi korsanların favorisi

Televizyonların en beğenilen dizilerinden biri olan Heroes, aynı zamanda korsanların gözdesi...

Heroes dizisi korsanların favorisi
Torrent'in kralı Heores oldu...

İnternet üzerinden film ve TV dizilerinin yasa dışı şekilde paylaşılıyor olması pek çok firmanın ortak şikayeti. Fakat acaba hangi film ve dizilerin yapımcıları bu konuda gerçekten mağdur duruma düşüyorlar? Big Champagne adlı bir araştırma firması torrent sitelerini tek tek gezerek en çok indirilen film ve dizileri tesit etmeye çalıştı.

Son bir yıl içerisinde torrent'e ilginin bir önceki yıla göre tam iki kat artması nedeniyle özellikle ilgi çekmeye başlayan internetten film indirme furyasını inceleyen firma, son zamanlarda en çok indirilen filmin Watchmen olduğunu ve filmin tam 17 milyon kez indirildiğini tespit etti. İkinciliği ise 13 milyon kez indirilme ile Benjamin Button aldı.

Dizilerde ise favori olan Lost, 51 milyon indirilme ile ancak ikincilikle yetinebildi. Sevilen dizi Heroes 55 milyon kez indirilerek korsanların en sevdiği dizi olma şerefine (!) ulaştı...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

güzel dizi walla

:D Bi düşünüyüm :D ben torrent den mi indirmiştim acaba yha:D 55 milyon kişi den biri miyim ki ?

Merak ettiğim şimdi indirilen bölümler yeni oldukları için televizyondan çekme ve televizyonda halka açık olduğuna göre o da korsan sayılabilir mi?

yeni bölümü merakla bekliyorum :)

heroes'un iyice cılkı çıktı. sylar'ı nathan yapcaana clair'in kanını verseydin ya a akıllı...

Lost'un 6. Sezonu başlasın bir hele, o zaman istatistiklere bakılır. Lost'un ikinciliğe düşmesi Heros'un (bana göre) süper olmasından değil, neredeyse 1 (yazıyla Bir) yıl sezon arası vermesinden kaynaklanıyor. Buradan J. J. Abrams'a sesleniyorum: "Allah iyiliğini versin, bizi ne hallere düşürdün..."

Ayrıca bkz:
* Koyunun olmadığı yerde keçi Abdurrahman Çelebi olurmuş.
* My name is Said Jarrah. I'm from Irak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir