Cep telefonu ile 'mobil ödeme' yaygınlaşıyor

Kredi kartından daha güvenli olan mobil ödeme sistemi gün geçtikçe yaygınlaşıyor.

Ödemelerde büyük kolaylık

Ödemelerde büyük kolaylık

Ayrıca mobil ödemeyle, kredi kartının evde unutulması nedeniyle alışveriş yapılamaması ya da bozuk para bulunmaması nedeniyle otomat makinelerinin kullanılamaması gibi sorunlar da ortadan kalkıyor.

Mobil ödemeyle, kurum ve şirket çalışanları yemek bedelini cep telefonu aracılığıyla ödeyebiliyor. Böylece yemek fişleri ve biletlerinin çalınması ve kaybolması gibi sorunlar engellenirken, iş yerleri de harcamaları kontrol etme, belli saatler ve yerlerle sınırlama gibi imkanlara kavuşuyor.

Mobil ödemenin, kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında, toplu taşıma ve otopark ücretleri ile kira ödemeleri ve internetten içerik indirilmesi gibi alanlarda da kullanılması ve bu harcamaları kayıtlı ve denetlenebilir hale getirmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

iyi guzel hos da, maliye bu uygulamara cok sessiz, vergisiz ödeme denıyor. bu ısı yapacak firmalar teknık altyapı kadar muhasebe ve vergi mevzuatı surecı konularında da bastan bılgılendırılmeli bence

vergisiz dedikleri ekstradan özle iletişim vergisi ve benzerleri yok zaten alınan ürüne vergi dahil ödeme yapılıyor birşeye yorum yaparken inceleyip yorum yapın

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ödemelerde büyük kolaylık
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir