Hiçbir işe yaramayan telefon NoPhone!

Dünyanın en işe yaramaz telefonunu arıyorsanız, artık çok güzel bir seçeneğiniz var!

  • Zeynel A. Öztürk
Hiçbir işe yaramayan telefon NoPhone!

Dikdörtgen bir plastik parçası olmaktan öteye gitmeyen NoPhone, şimdiye kadarki en işe yaramaz yılbaşı hediyesi olmaya aday.

NoPhone, adından da anlaşıldığı gibi telefon, kamera, müzik çalıcı gibi özelliklere sahip değil. Başarılı bir Kickstarter kampanyasının sonucunda ortaya çıkan NoPhone'un 5 dolarlık hiçbir işe yaramayan bir modeli (NoPhone Zero), 10 dolarlık sahte düğmelerden ve portlardan oluşan bir modeli (NoPhone) ve 15 dolarlık, yapışkanla tutturulmuş aynaya sahip bir modeli (NoPhone Selfie) bulunuyor. Tüm bu modeller, hiçbir iş görmemek konusunda garanti veriyorlar.

Aslında NoPhone tamamen amaçsız bir plastik parçası değil. "Cihaz", ağırlığı ve ölçüleriyle sevdiğiniz telefonları taklit etmeye çalışıyor. Böylece telefonunuzun yokluğunda hissettiğiniz eksikliği doldurmaya çalışıyor. Dahası NoPhone'unuzu asfaltın üzerine düşürdüğünüzde muhtemelen hasar görmeyecek ve eskisi gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Şimdiye kadar 4.000 birimden fazla satışı yapılan NoPhone için yapılan toplu siparişler bile var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bundan guzel hediye mi olur iphone kutusuna koy hediye et

Boş boş işlerle uğraşmaya bayılıyorsunuz...

SONY'nin Omni Balance tarasımından oldukça etkilenmiş galiba :D

Türkiyede pahalıya satılır bu..

Dunyadaki embesil sayisi korkunc bir hizda artmaya devam ediyor. Daha neler gorecez kimbilir...

Bence bunun yapılış amacı şakadan çok Tiyatro oyunlarında kullanılma. En azından insanların sırf şaka için bu kadar saçmalayacak düzeye gelmediklerini ummak istiyOrum.(Üstelik yeterli maddi kaynağı olmayan ama güzel fikirLeri olan insanların fikirlerini gerçekleştirebilmeleri için tasarlanmış bir platformda ve bundan önce yapılması gereken onca önemli iş varken !) Bilge Baykuş®

Türkiye satış fiyatı 200? olacakmış. Ve 4.5G li modeli gelecek imiş. Ama sadece 4.5G yazacak. Arama yok yani.

bunu Türkler yapsa hemen laf etmeye başlardnız. ama gavurlar yapınca orijinal oluyor

Bir işe yaramaz telefon için 4000'den fazla sipariş.. bana anormal geldi.

Bu tamamen akıllı telefon bağımlılığına dikkat çekmek amaçlı yapılmış bi tasarım bence gayet başarılı da olmuş ve boş bir iş değil tabi herkes mesajı alamamış olabilir

Sen de yorum yaz