Hırsız Chrome eklentilerinden korunun!

İşte, Chrome'da canınızı yakabilecek eklentilere karşı alabileceğiniz en iyi çözüm!

  • Zeynel A. Öztürk
Gerçek hesabınızı sahte Google hesabıyla koruyun!

Chrome eklentileri arasında hayatınızı kolaylaştıracak harika araçlar var, ama tüm eklentiler birbirinin aynı değiller. Bazı eklentiler, yapmaması gerekeni yaparak bilgilerinizi geliştiricisine gönderebiliyor, hatta parolalarınızı sızdırabiliyor.

Herhangi bir eklentinin bilgilerinizi "sızdırması" halinde bu bilgilerin sizinle eşleştirilmemesi için "sahte" bir Google hesabı kullanabilirsiniz (yani kullanmayacağınız, ikinci bir Google hesabı açabilirsiniz). Ancak şunu da söyleyelim: Chrome'un eşitleme işlevini kullanıyorsanız bu yöntem, mobil cihazlarda işinizi zorlaştırabilir.

Yöntem, parolanızı ve kullanıcı adınızı beraber sızdıran eklentilere karşı etkili olmasa da kötü niyetli geliştiricilerin elde ettikleri verileri gerçek Google hesabınızla eşleştirmesine engel olacaktır. Gizlilik konusunu daha da ileriye taşımak istiyorsanız Chrome, Google Play gibi tüm hizmetler için sahte bir Google hesabı kullanabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İşte bu yüzden İNTERNET EXPLORER 11

@29 Ara 2013 16:12 yok daha neler :)

bu makalede chip, google yediği haltı üstü kapalı bir biçimde anlatıyor.

sonra diyorlar neden firefox yerine chrome kullanıyorsun

oldu olacak sahte kimlik alıp sahte yaşayalım

IE 11 nokta.....

IE 11 bencede çok iyi bir tarayıcı,ama chrome seri bunu kabul etmek lazım. Chrome en büyük dezavantajı,chrome kullanıyosan bilgilerinin google ın eline geçtiği gerçeğini kabul etmek gerekiyor.Can sıkıcı bir durum ama yapıcak bir şey yok,zevk almaya bakıcaz artık.Banka işlemi gibi önemli işlerde IE den şaşmamakta fayda var.

Microsoft tarafından sırf ie kullanımını arttırmak için hazırlanmış tuzak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost