Hisse senedi değerleri roket gibi fırladı

Battı batacak denen BlackBerry'de yaşanan bu beklenmedik yükseliş, nasıl oldu?

BlackBerry için güzel günler geri mi dönüyor?

Geçtiğimiz yıl, iflasın eşiğine kadar gelen BlackBerry, CEO'sunu değiştirdikten sonra kaderini de değiştirmiş olabilir mi? Borsa rakamlarına göre BlackBerry'nin hızla yükselen hisse senedi değerleri son bir yılda Yüzde 50'den fazla kazandırdı. Bu performans, telefon üreticileri arasındaki en iyi sonuç. Dolayısıyla, BlackBerry hissedarları, bir yıl içinde varlıklarını yüzde elli büyütmüş bulunuyorlar. Sene başında 7.44 dolar olan hisse senedi değeri şu anda 11.30 dolara dayanmış bulunuyor.

BlackBerry'inin bu yükselişinde, bir zamanlar efsane olan anında mesajlaşma yazılımı BBM'i ayrı bir şirket ve uygulama olarak konumlandırması ve Amazon ile yaptığı işbirliği ile BB kullanıcılarına Amazon uygulamalarını kullandırtması önemli bir etki yarattı. Ayrıca, BlackBerry'inin eninde sonunda önemli bir teknoloji devine satılabilecek olma ihtimali de firmanın hisse senetleri üzerindeki değerlenme beklentisini arttırıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bence amazon alacak BB'yi. Kendi çıkardığı telefon iyi değil

Nokia battı sen mi batmıyacaksun?

@13 Tem 2014 23:16 NOKİA BATMADI ÇOK BİLMİŞ !!

kesin çıkardığı telefonu kendi almıştır.

Büyük bir dokunmatik ekranın altında slide qwerty klavye yapsalar..

21.32 ye katiliyorum.Bb os zaten kodlama açısından android uygulamalarini açabiliyor.O zaman Amazon alirsa ya Bb os ya da fire os la devam eder.Iyi de kar yapar bence.Adamlar tableti ne kadar karla satti allah bilir.

Bb batmış batacağı kadar ama bb samsung ve iphone un özellikleri ni taşıyan ve onlara benzeyen telefonlar yaparsa kurtulabilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir