Hitler'in kabusu dev makineler!

Yerin kat kat altında bulunan, Hitler'in tüm hayallerini yıkan bu dev makineler, göreni şaşırtıyor!

Hitler'in kabusu dev makineler!

A.B.D.'nin New York şehrinde bulunan "Grand Central Terminal"in 10 kat altında, neredeyse terminalin kendi kadar büyük bir gizli yer altı odası bulunuyor. Bu odanın içerisinde ise, Nazilerin İkinci Dünya Savaşı'nda yok etmek istedikleri iddia edilen dev makineler var.

Odada 9 adet bulunan bu makinelerden her biri 15 ton ağırlığındaki devir hareketli çeviriciler. Bu makineler, 11.000 volt alternatif akımı, doğru akıma çevirerek üzerlerinde bulunan tüm tren hattı için gerekli enerjiyi elde etmektelerdi. Science Channel'ın açıklamasına göre, bu makineler bir dönem, bütün kuzey doğu A.B.D.'nin tren ve metro hattının kalbi konumundalardı.

A.B.D. İkinci Dünya Savaşı'na katılma kararı aldığında, Hitler, gizli tutulan bu odayı öğrendi ve önemini fark ederek, odayı yok etmeleri görevi ile Nazi askerlerini oraya gönderdi. Askerlerin bütün yapması gereken, makinelerin üzerlerine kum atmaktı ve böylelikle kuzey doğu A.B.D.'deki asker ve mühimmat aktarımının %80'i duracaktı. Bu durum karşısında da A.B.D. savaşa katılamayacak veya katılması ertelenecekti. Ancak, bu Nazi askerleri görevlerini yerine getirmeyi başaramadılar.

Kim bilir, belki de bu askerler başarılı olsa idi, şu anda çok daha farklı bir dünyada yaşıyor olabilirdik. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Rahmetlik savaşı kazansaydı ne israil vardı ne amerika ne ingiltere ne rusya vardı. Müslümanlarda ölmezdi. Böye adam lazım şimdi abi abi !

@21 Tem 2014 21:13 Hitler Rusya'yı işgal etseydi şu an olmayacak olan sen ve bizlerdik :)

@21 Tem 2014 21:13 tabi zaten ölmüş olmaları gibi bir ihtimal yok

@21 Tem 2014 21:13 yaşasaydı yahudilerden sonra müslmanlara gelirdi sıra

@21 Tem 2014 21:13 Müslümanlar ölmezmiydi .Güldürme insanı.! Müslümanlar yine ilk katledilecek insan topluluğu olurdu merak etme. Müslümanın müslümandan başka dostu yoktur.!

@21 Tem 2014 21:13 biri şuna 2. dünya savaşının 1945' te çıktığını Türkiye' nin itilaf devletlerine destek verdiğini söylesin ki haline şükretsin ama Hitler gerçekten iyi bir liderdi yanlış bir savaş stratejisi ve üst düzey subayların disiplinsizliği yüzünden savaşı kaybetti

@21 Tem 2014 21:13 işte tam bir şuursuz örneği :) bu gibilere iyi bakın ve ibret alın derim....

Çok ilginç bu makineler belki de boğru bir şeklide tekrar yapılandırılırsa dünyadaki bir sorunu çözebilir.

keşke atsalarmış..

Savaşın seyrini değiştiren hitlerin ordusunun rusya topraklarına vardığında çeşitli sebeplerden ötürü gücünü yitirmesidir askerlerin kumla imtihanı olayı değildir kısaca

bazılarına göre katil soykırım yapan yaptıran bir lider ama o herşeyi ülkesi için yaptı. keşke devam etseydi, şimdi yahudi ve israilin tekeli olmayacaktı.

Müslümanlar ölmezdi diyen şahıs, Hitler elinden gelse Müslümanları da öldürürdü, dert etme.

Hitler kazansaydı ekonomik yönden çok farklı bir dünyada yaşardık. Muhtemelen Hitler in görüşleri dünyaya yayılacaktı ve çok uluslu şirketler, uluslarası sermayeler ve dünyayı yöneten para babaları yerine nasyonalist akım gereği milli ekonomi var olacaktı. Hemen eleştireceksiniz ama adam sosyalizmi ilkel halinden alıp içine rekabeti sokarak modern döneme uygun bir biçimde update etti.

oyunuzu bana verin, yeni hitler adayıyım

Enver Padanin yaptigi gibi Hitlerde kış mevsiminde Ruslarla savasilabilecegini zannetmis. Stratejik hata...

@22 Tem 2014 10:21 Napolyon Bonapart da aynı hatayı yaparak daha sonra da ayvayı yemişti.

medyanın anlattığına kanıp hitleri Yahudi düşmanı sanan arkadaşlar, gerçek sandıklarından farklı olabilir: hitlerin tarihine biraz yakından bakınca oldukça enteresan detaylar göze çarpıyor: hitlerin yetenekli Yahudileri desteklemesi misal koskoca Almanya`da o kadar alman boksör durur iken hitler bir Yahudi olan Eric Seelig`e devlet desteği veriyor (ki Yahudiler bokstaki yeteneksizlikleri ile ün salmışlardır), 2. hitler yine bir Yahudi olan Ferdinand Porsche`u destekliyor, bu mühendisin soyadı tanıdık geldi mi? tanıdık gelmesi normal çünkü kendisi Porsche otomotivin kurucusu ve kariyerine wosvagen`de baş mühendis olarak b aşlıyor, hitlerin gözdesi öyleki bütün almanya otomotivine illallah ettirecek derece Almanya'nın bütün desteğini wosvagen ile bizzat kendisine sunuyor, ayrıca hitler Ferdinand Porsche arasındaki ilişki son derece sıkı öyleki hitler toplantıda iken Ferdinand Porsche toplantı salonuna giriyor, hitler Ferdinand Porsche`u ayakta karşılıyor birlikte koyu bir otomobil muhabbeti başlatıyorlar bu koyu muhabbet 1 saatten fazla sürünce hitlerin komutanları sıkılıyor. tabi hitler ile Ferdinand Porsche arasındaki bu sıcak ilişki savaş başlayıp toplama kamplarına kadar sürüyor. ancak altını çizerek belirtmekte fayda var: Ferdinand Porsche bu toplama kampları zamanı hitler ile konuşmaya çalışıyor ancak hitler savaş zamanı aşırı yoğun olduğundan Ferdinand Porsche ile görüşmüyor yani Ferdinand Porsche Yahudi olmasına rağmen toplama kampına atılmıyor hatta bir ziyaretçi olarak toplama kamplarını dolaşıyor bunu hitlere anlatmaya çalışıyor. (anlattıklarım Yahudi kaynaklardandır)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir