Hız sınırlarını zorlayan USB bellek!

O bir hız canavarı: Bu USB bellek limitleri ve USB 2.0'ı zorlayan hızıyla şaşırtacak...

SSD kapasitesinde ama yarı boyutunda...
Corsair kendisini her türlü bellekte kanıtlamış bir firma

Corsair oldukça ünlü bir marka, özellikle de yüksek hızlı belleklerle oyunculara adını duyurmuştu. Flash bellekleri, SSD'leri de oldukça ünlü olan marka, en son Flash belleği olan 128GB Voyager GT'yi duyurdu ve açıklamalarıyla da ilgi çekti.

Corsair'in iddiasına göre artık Flash belleklerinin hızını kısıtlayan tek şey USB 2.0 teknolojisinin imkanları. Dünyanın en hızlı 128GB Flash belleği olarak tanıtılan Voyager GT, firmanın aktardıklarına göreçift kontrolcü mimarisi kullanarak SLC seviyesi performans sunuyor. MLC NAND flash bellek kullanan cihaz, bu tür yüksek kapasiteli belleklerde gereken hızı sağlıyor. Corsair'e göre benzeri boyuttaki belleklerin iki katı hızda çalışıyor.

32MB/s okuma ve 25.6MB/s yazma hızına sahip bellek suya ve darbelere dayanıklı plastik bir kaba sahip. Yurt dışındaki satış fiyatı yaklaşı 390 dolar. Cihazın güçlü yanı bu dev kapasiteye karşılık aynı kapasitede bir SSD'den çok daha küçük olması. Yanında her şeyi taşıyan teknik servisler ve büyük medya dosyalarıyla işi olanlar için oldukça kullanışlı bir USB bellek

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Tam benlikmiş:) özelliklerine göre fiyatıda pek pahalı değil fakat harici hdd taşımak daha mantıklı :D

SSD kadar hızlı olamaz fiyatı ssd yakın sayılır değmez şu an almaya.

390 dolara 2.5 inç 500 gb taşınabilir sabit disk alınır. Bizim ülkede buna eklenecek vergileri artı şu bu vergisi denilirse (hepsinde var ama bu yeni olduğu için vergisi daha çok olur) 2 tane alınır. Ağırlığını da kimsenin sorun edeceğini sanmıyorum.

fiytı ne kadar ucuzmuş yakında bizim perşembe pazarına düşer... muhahahahhaaa

Etkilendim!Baya iyi dir!Tek eksik yüksek fiyat 390 $ +KDV

SSD kadar hızlı olamaz fiyatı ssd yakın sayılır değmez şu an almaya.
Bugün 11:58

--------------------------------

İyide zaten belleğin tek sorunu USB 2.0 . USB 3.0 olursa o bellek uçar. Senin bahsettiğin harici disklerden daha hızlı olur.

simdi siradan bir ssd 200mb/s hızını desteklerken bu 32mb/s hızını ssd ile kıyaslamak ne derece mantıklı sayın edtor biraz daha dikkat

elimde 16 gb GT var..gerçekten çok hızlı tavsiye ederim..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir