Hızını alamadı, yine Firefox'a "salladı"

Geçtiğimiz günlerde Firefox'a verip veriştiren isim hızını alamadı, bir kez daha Firefox'a saldırdı!

Hızını alamadı, yine Firefox'a "salladı"

Eski bir Mozilla çalışanı olan Jono Xia, geçtiğimiz günlerde Mozilla'nın "hızlandırılmış yayınlama planı"nın "Firefox'un ününü öldürdüğünü" söylemişti. Xia'nın açıklamaları, internette "Firefox güncellemelerini kimsenin sevmiyor" gibi başlıklarla manşetlere taşınmıştı. Ancak Xia, yaptığı açıklamada bazı söylediklerinin çeviri sırasında atlandığını söyledi.

Xia, yazılım geliştiricilerinin ve kullanıcıların duruma farklı açılardan baktıklarını ve yazılımcıların güncellemeleri her zaman iyi bir şey olarak gördüğünü söylüyor. Xia, geliştirici olarak yazılımlarına duygusal bir bağları olduğunu, güncellemelerin her zaman harika olduğunu düşündüklerini, dolayısıyla duruma taraflı baktıklarını kabul ediyor. Xia, endüstrideki geliştiricilerin kullanıcılara peş peşe yansıttıkları güncellemelerin maliyetini daha önceden farketmiş olmalarınının gerektiğini söylüyor.

Xia, güncellemelerin gerekli olduğunu söylüyor ancak arayüzün değiştirilmesini ve yeni özellikler eklenmesini eleştiriyor. Xia'ya göre Mozilla'nın geliştirme hızını değiştirmesi de hatalı bir karardı. Bu güncellemelerin düzgün yapılmaması, Xia'ya göre Firefox'u Chrome'un daha kötü bir sürümü haline getirdi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

şu netdisk reklamı çıldırtacak cinsten...

Ne Opera ne Firefox ne de Chrome... Chromium en iyisi arkadaş. Üstelik Linux'ta kullanıyosan ne âlâ.

gündeme gelmek için trollük yapan aciz birisi. hiçbir vasfı yok.

firefox doğru yolda ilerliyor, ama chrome gibi hızlı çalışırsa daha da iyi olur. bu haliyle bile en iyisi bana göre.

Haklı. Operayla İe hala eski usul gücelleme yapıyorlar, bu yüden mi pazar kaybediyorlar? Bu soruya belki evet derdik. Eğer firefox zırt pırt sürüm atladığı halde pazar kaybetmese.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir