Windows'u Hızlandıran 6 Hızlı Onarım!

PC'nizi daha hızlı kullanmanızı sağlayacak veya onu hızlandıracak 6 ipucunu bir araya getirdik!

Diskleri Hızlı Birleştirin

Diskleri Hızlı Birleştirin

4. Diskleri hızlı birleştirin: Windows, diskinizi otomatik olarak birleştirdiği için bu işi uzun süredir kendiniz yapmanız gerekmiyor. Ancak Windows'un eski bir sürümünü kullanıyorsanız ve birleştirme işleminin çok uzun sürdüğünü düşünüyorsanız, Defraggler'ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu araç hem daha fazla bilgi sunuyor, hem de diskinizi Windows'un sunduğu araçtan daha hızlı birleştiriyor. Bu arada, SSD kullanıyorsanız diskinizi birleştirmemeniz gerektiğini unutmayın!

5. "Bu Bilgisayar'a hızla ulaşın: Windows + E tuşu, Windows 10'dan önceki sürümlerde Bu Bilgisayar penceresini açıyordu, ancak bu kısayol şimdi Hızlı Erişim'i açıyor. Kısayolu eski haline getirmek için Dosya Gezgini'ni açın ve üstten Görünüm sekmesine tıklayın. Sağ tarafta Seçenekler'e tıklayın ve Klasör Seçenekleri penceresini açın. Son olarak en üstteki "Aşağıdakileri yapmak için..." seçeneğini "Bu bilgisayar" olarak değiştirin.

6. Yanıt vermeyen programlar kilitlenip kalmasın: Programlar, onlara en çok ihtiyacımız oldukları noktada kilitlenip çökebiliyorlar. Bu durumda program, ekranda bir dakika veya daha fazla kaldıktan sonra beliren pencerede "Görevi sonlandır" düğmesine tıklayabiliyor ve takılan programdan kurtulabiliyoruz.

Donan programları görev yöneticisini kullanarak daha hızlı kapatmanız mümkün. Buna alternatif olarak SuperF4 aracını kullanabilir ve programları zorla kapatabilirsiniz. Bu arada belirli bir program sıkça donuyorsa, bu programı baştan yüklemenin faydası olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Tesekkurler guzel bilgiler

Bilinen şeyler.. Vakit kaybı..

@30 Ocak 2017 22:19 senin ne bildiğini nerden anlayacaklar ?

@30 Ocak 2017 22:19 neredeyse 13 senedir bu sitedeyim, senin gibiler bi bitmedi.

@30 Ocak 2017 22:19 Bilinen şeyleri bildiğine göre, bu konuda bilgin var. Konuda paylaşılmayan senin bildiğin fazla bilinmeyen yararlı bilgileri paylaşabilseydin, yorumun çok daha yararlı olurdu.

Ben,ADVANCED SYSTEM CARE programını kullanıyorum yukarıda anlatılanların çok üzerinde PC yi hızlandırıyor,onarıyor,casus yazılımları bulup siliyor ve birçok özellik sunuyor.Herkese tavsiye ederim.

@pala gürbüz Bahsi geçen yazılım, sistem dosyalarını bozmaktadır. (Zira ben bu yazılımı her uyguladığımda format atmak zorunda kalmıştım) Bu yüzden Türkler bu yazılımı bilgisayarlarında kullanırken dikkatli olsun. Tavsiyem, yazılım kullanmadan bilgisayarınıza ince ayarlar yapın. Esen kalın

Presendationfontcache.exe yi zorla kapatın. İnternet bağlantısı yokken Güvenlik duvarını kapatın.

ben yeterli bulmadım ccleaner kullanmayanlar napacak

@29 Mart 2017 15:56 Hiçbir şey yapmayacak. Creators Update bilgisayarı daha fazla hızlandırıyor ve buna hiç gerek yok bence.

en eyisi gene xp 10 da çabuk solar 11-12-22 olur sonu xp de biter

Bildiğimiz şeyler hep

okuyorum da hemen herkes bildiğini söylüyor. sonradan öğrendiğinden bahseden yok. bilen kişi bildiğini başka yerden öğrenmemiştir. biliyordur ve başkalarına öğretiyordur. öğrenenler de başkalarına öğretiyordur. Arada ki fark budur. şimdi bildiğini söyleyenler el kaldırsın, öğrenenler se parmak...

ne yazayım abi herkes zaten her şeyi biliyor.

bilenler bildirenleri asla küçümsemeyecek

@16 Mayıs 2017 17:12 Çok haklısın. Ukala çok. Onlar biliyor olabilirler, tamam kabul ama bilmeyenler de bu makaleyi okuyarak öğrenmesinler mi ? Makalenin amacı da bu. Sana soran mı var biliyor musun diye ?

Registry'leri temizlemek ve sistemi optimize etmek için tavsiye edebileceğim tek program Wise Registry Cleaner'dır. Bu program ile yaptığınız tüm işlemleri kolayaca geri alabilirsiniz. Disk birleştirme için ise, Windows'un kendi yazılımı fazlasıyla yeterlidir!..

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Diskleri Hızlı Birleştirin
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir