HMD, Android Oreo Güncellemesini Doğruladı

HMD, ürettiği tüm Nokia cihazlarının Android Oreo'ya güncelleneceğini doğruladı!

  • Zeynel A. Öztürk
HMD, Android Oreo Güncellemesini Doğruladı

HMD Global, Android O'nun Google tarafından duyurulmasının birkaç ay ardından tüm telefonlarını en son Android sürüme yükselteceğini söylemişti. Firma şimdi telefonlarının yılsonunda Oreo güncellemesi alacağını doğruladı.

Android'in son sürümü, HMD Global'in Nokia telefonları için verdiği önemli sözlerden biriydi. Endonezya'da Nokia 3, 5 ve 6'nın tanıtımında gazetecilere açıklama yapan HMD Global ülke müdürü Mark Trundle ve APAC reklam başkanı Shane Chiang, telefonlarının Android Oreo güncellemesini bu yılın sonunda alacağını söyledi.

Google, hangi telefonlarını Android Oreo'ya güncelleyeceğini daha önce açıklamıştı. HMD Global ise alışmadığımız bir hamleyle tüm telefonlarını güncelleyeceğini duyurmuştu. Firma şimdiye kadar cihazlarına aylık güvenlik güncellemelerini ulaştırmayı başardı. HMD'nin Android güncellemelerini nasıl dağıtacağı ise merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yıllardır hep Nokia markalı telefonlar kullandım. Artık daha derli toplu bir işletim sistemi olan Android'e geçmeye karar verdim. Açıkçası hoşlandığım bir marka yoktu. Derken Nokia piyasaya geri döndü ve ben de Nokia 5 aldım. Şu an çok memnunum. Hem sevdiğim bir marka, hem de güncel saf Android... :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost