Hola'dan botnet suçlamalarına cevap!

Kullanıcılarının internet bağlantısını satarken yakalanan VPN hizmeti, beklenen açıklamayı yaptı!

  • Zeynel A. Öztürk
Hola'dan botnet suçlamalarına cevap geldi!

Kullanıcılarının boştaki bant genişliğini satarken yakalanan VPN hizmeti Hola, yayınladığı uzunca blog gönderisinde anlaşmalarında daha saydam olma sözü verdi ve bunu nasıl yapacağının detaylarını paylaştı. Ancak ücretsiz üyelerinin internetini izinsiz satan firmadan herhangi bir özür gelmedi.

"Yenilikler" ve "özgürlük" konusunda kendisinden övgüyle bahseden firma, öz-kutlamalarını Steve Jobs'un hataları çabuk itiraf etmekle ilgili bir alıntısıyla tamamladı. Gerçekten de Hola CEO'su Ofer Vilenski, firmasının son başarısızlıklarını itiraf ediyor ve durumun hemen düzeltileceğini söylüyor.

Hola hakkında korkunç suçlamalar olduğunu ve kendilerine haksızlık yapıldığını düşünen Vilenski, yenilik konusunda hızlı davrandıklarını ancak Steve Jobs'un haklı çıktığını söylüyor. Hata yaptıklarını itiraf eden CEO, şimdi bunları hızla onarmanın zamanı olduğunu vurguluyor ve 28 Mayıs'tan bu yana takımının 7/24 çalıştığını söylüyor.

Kullanıcılarının botnet'in bir parçası haline geldiği iddialarını tamamen reddeden Vilenski, kullanılan az miktarda kullanıcı verisinin (günde ortalama 6MB), "marka izleme, test ve anti-reklam dolandırıcılığı için kullanıldığını; yasal, ticari amaçlarla satıldığını" söylüyor.

Hola, yaptığı değişiklikler sonucunda verdiği hizmetin P2P (eşten-eşe) olduğunu artık yalnızca sıkça sorulan sorular sayfalarında değil, kayıt sırasında, net biçimde kullanıcısına bildiriyor. Bant genişliğini paylaşmak istemeyen kullanıcılar, belirli bir ücret karşılığında Hola Premium üyesi olabiliyorlar.

Firma, önümüzdeki haftalarda bir üst düzey güvenlik yöneticisi (CSO) atayacağının da bilgisini veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ben holayla o kadar ferre izledim niye yavaş diyodum :D

Kullanıcılarına pış pış demeye devam etmiş... Kullananlar düşünsün...

Zaten hırsız yakalanıca, kendini haklı çıkarmak için kendinden büyük bir hırsızı örnek gösterirmiş... evlerde hırsızlık yaparken yakalananların banka hortumcularını örnek göstermesi gibi...

adamlar yaptigini acikca soylemis valla...iyilesmenin yapilip yapilmadigini ilerleyen gunlerde haberlerden okuruz...zaten bu haberde sonra bayaa bayaa eksilere dusmuslerdir...o yuzden en kisa zaman da durumu duzeltirler diye dusunuyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play