Holografik Ekranlı Telefon, Hydrogen One Tanıtıldı

Bir kamera şirketi olan RED tarafından geliştirilen Hydrogen One, ekranıyla hologram yaratabiliyor.

  • Ercan Uğurlu
Holografik ekranlı telefon, Hydrogen One tanıtıldı

Yeni gelen amiral gemisi telefonlar 5000 TL fiyat barajına dayanmışken, elbette bundan daha pahalı modeller de var. Özellikle altın ve pırlanta mücevherlerle donalı telefonlar, lüks tüketim ihtiyacına yönelik hazırlanıyor ve yüksek meblağlarıyla göz dolduruyorlar. Ancak yeni tanıtılan bu telefon, lüks olmasıyla değil, yüksek teknolojisiyle pahalı olma özelliği gösteriyor. Bir kamera şirketi RED, tanıttığı Hydrogen One isimli ilk akıllı telefonunda, holografik ekran kullanıyor.

Bir kamera şirketi olan RED, tanıttığı yeni telefonu Hydrogen One'da üst düzey özellikler sunuyor. Bunlardan en dikkat çekici olanı kuşkusuz holografik ekrana sahip olması. 5.7 inç büyüklüğünde 3D ve zenginleştirilmiş gerçeklik sunan ekran, ayrıca stereo sesi, çok boyutlu sese dönüştüren bir çeşit algoritmaya da sahip. Telefonun hologram yarattığı söylenen ekranına ilişkin çok fazla detay şimdilik bilinmiyor; bu konuda yakında daha fazlası ortaya çıkacaktır.

Android işletim sistemiyle çalışacağı bilinen Hydrogen One, ayrıca yüksek fiyata sahip olacak. Başlangıç fiyatı olarak 1195 Dolar belirlenen telefon, kaç farklı versiyonla gelecek, bu da şimdilik bir sır. Önümüzdeki günlerde göreceğiz...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play