Honda'dan Motosikleti Ayakta Tutan Teknoloji!

Honda, motosiklet tutkunlarının ilgisini çekecek yeni teknolojisini CES 2017'de gösterdi! İzleyin...

Oynat Honda'dan Motosikleti Ayakta Tutan Teknoloji! Honda, motosiklet tutkunlarının ilgisini çekecek yeni teknolojisini CES 2017'de gösterdi!

Belirli bir hızda giderken motosikleti dengede tutmak genellikle sorun olmaz. Ancak yavaşladığınızda yer çekimi daha hissedilir hale gelir ve özellikle ağır bir motosikleti dengede tutmak zor olabilir.

Honda, CES 2017'de tanıttığı yeni Ride Assist teknolojisi ile motosikletinizi dururken bile nasıl dik tuttuğunu gösterdi. Honda'nın yeni teknolojisinin motosikletinizi dik tutması için, üzerinde olmanıza bile gerek yok.

Araç, dengeyi kurmak için jiroskop sensörleri yerine ASIMO robotta ve UNI-MO scooter'da kullanılan teknolojileri temel alıyor. Honda'nın motosikleti saatte 5 km'den yavaş giderken veya tamamen dururken "denge moduna" giriyor. Bu sırada ön tekerlekler, bir miktar öne doğru alınarak denge artırılıyor.

Teknolojinin ne zaman Honda'nın motosikletlerine geleceği veya gelip gelmeyeceği henüz açıklanmıyor. Ancak böyle bir geliştirmenin faydalı olacağından şüphe yok. Ride Assist'in nasıl çalıştığını yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Türkiyeye gelmesin. Bizimkiler yeni bir şey görünce sapıtıyorlar. Zaten motor kullanan kişiler son derece rahatsız ediyor trafikte.

@08 Ocak 2017 09:40 ben bir Motorcu olarak dediğini desteklemiyorum çünkü eğer sen araba kullanicisisiysan bize yol vermek zorundasın ama kimse yol vermiyor takmiyor kazalar oyüzden oluyor

@10 Ocak 2017 23:14 Ne alaka neden yol vermek zorundaymış???

@10 Ocak 2017 23:14 Yol verilmeyince balıklama dalıyorsunuz kaza oluyor suçlu da yol vermeyen öyle mi?

@16 Mayıs 2017 15:07 iki tekerli araçların her şeriti paylaşma hakkı var. Yasa böyle tanımlıyor!

Bunu daha önce bende düşünmüştüm??

aynı iwatch mantığı gercek klasik alıştığımız saatler yerine akıllı saatler çıkardılar almam demiştim ama şimdide kolumdan çıkartamıyorum bu motorda aynen bu şekilde klasik motor yerine akıllı motor bunuda almam derim ama kesin alırım en azından hava atmak için :) ama ben hondacı değil bmw ciyim bmw çıkartsın kesin bmw alırım

İyimiş kaçaymışş????

@13 Mayıs 2017 18:47 Kilosu ikibuçuk.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir