Hotmail'den kullan-at tarzı e-posta!

Hotmail e-postada yeni bir dönem başlatıyor: Şimdi devir, kullan-at e-posta adresi devri!

  • Melik Arslan
Microsoft'tan kullan-at tarzı e-posta
Tek kullanımlık e-posta devri başlıyor

Hotmail servisinin zaten bir sürü saçma sapan adresle dolduğunu düşünebilirsiniz ama Microsoft bunun önüne geçebilmek için, yani e-postalarınızı bir hesabınızdan diğer hesabınıza yönlendirmenizi sağlamak için yeni bir yazılım geliştiriyor...

Hotmail kullanıcıları bilindiği gibi şu anda e-posta adreslerine alt e-posta adresleri de açabiliyorlar, ama bunu yapınca, alt e-posta adresleri, asıl e-posta adresinin kotasından götürüyor. Yani e-posta adresinizi parçalara bölmüş oluyorsunuz. Microsoft'un düşüncesine göre de çoğu kullanıcının en az üç e-posta adresi var ve her birini değişik amaçlarla kullanıyorlar. Mesela birini spam, birini normal e-postalaşma için...

Windows Live yöneticilerinden Dharmesh Mehta da konuyla ilgili açıklama yapmak için kendi Windows Live blogunu kullandı ve şu demeci verdi: Diyelim ki yeni bir araba almak istiyorsunuz ve bunun için uygun fiyatı, uygun fırsatları size anında bildiren sitelere üye oldunuz. Bu siteler, işinizi görene kadar gerçekten işe yarıyorlar fakat arabanızı almanızdan sonra bir spam yığınına dönüşüyorlar ve bazen durdurulması imkânsız olabiliyor. Bu yeni uygulamayla da bu tür sitelerde değişik bir kimlik kullanarak bu sorundan kurtulabileceksiniz.

Gelecek yenilik sayesinde Hotmail e-posta adresinize her yıl 5 adete kadar sınırlı olarak alt e-posta adresleri ekleyebileceksiniz. Alt e-posta adreslerinize gelen postalar da asıl adresinizde gözükecek. Hepsi bir yerde toplanacak ve orada gözükecek. Siz de bu sayede her yere asıl e-posta adresinizi yazmaktan kurtulacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Böyle bir site zaten var 10dk mail alıyorsunuz işinizi gördükden sonra mail kendini yok ediyor

Nihayet, sonunda! :)

Yahoo da zaten koruyucu posta adresi adı altında daha gelişmişi var. Hotmail yeni mi keşfetti?

bu zaten yahoo da var

Gereksiz.Zaten istediğimiz sayıda e-posta adresi alamıyormuyuz? Bir kişisel posta adresin olur, birkaçtane de sitelere,şirketlere,forumlara vereceğin adresin olur yeter.windows live e-mail programıyla tek tıkla bütün spamları temizlersin.

hmm güzelmiş bu olay.

Güzel bir sistem.

gmail'im var, neredeyse 10 tane adresimi de oraya yönlendirdiğim halde neredeyse hiç spam görmüyorum. Hotmail kullanırken spamdan geçilmiyordu.

Tek kullanımlık veya süreli windows live hesapları zaten var şuan Microsoft bunları dağıtıyor zaten

Sen de yorum yaz