Hotmail hack hükümet krizine nasıl dönüştü?

Bir Hotmail hesabının hack'lenmesi hükümet krizine nasıl dönüştü? Ayrıntılar burada...

Hotmail hack hükümet krizine nasıl dönüştü?
Politik aşk skandalını hacker ortaya çıkarttı.

Politikacıların dahil oldukları skandallar neredeyse siyaset tarihi kadar eski. Bu skandalları ise genellikle gözü pek gazeteciler gün ışığına çıkartılar. Fakat ABD'de patlak veren son skandalda hacker'lar gazeteciler yerine bu görevi yerine getirdiler.

ABD Güney Carolina valisi olan Mark Sanford evli olmasına rağmen Arjantinli dul bir kadın ile gizli bir aşk yaşıyordu. Bu bilgi gazetecilere bir hacker tarafından iletildi. Hacker Sanford ve metresinin e-posta yazışmalarının yanı sıra kadının adı, telefon numaraları ve adresini de gazetecilere gönderdi.

Hacker, kadının kullandığı Hotmail hesabını hack'lemiş ve bu bilgilere ulaşmıştı. Hacker'ın elde ettiği bilgiler gazetelerde yayınlandıktan sonra hem vali, hem de metresi ortadan kayboldular.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

önlemini alırsan güvenli

kiralık katil olurda kiralık hacker olmazmı

demekki neymiş.... böyle bir haltı yerken teknolojiden uzak duracaksın :))))))))))

Köpek İnsanı Isırsa Haber Olmaz Ama İnsan Köpeği Isırdığında Haber Olur O Tİpde Bİşi Buda :)

adam pek akilli deyilmis ben msn den yazmadan önce internet baglantimi kapatiyorum böyle hic bir hacker beni hackleyemez ben msndeyke, zaten msn kadar kazik bi program görmedim nezaman birisine bisey yazsam geri yazmiyolar

kariyeri bitti o adamın

fııs benim habercilere güvenim kalmadı genelde yalan haber yapıyorla otelde yangın cıktı bulundugum ilcede yangın merdiveni yok dedi basın ama ben tesisi biliyom yangın merdiveni vardı böle yani

ahahaha:D taktire şayan olmuş:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir