HP'den dizüstü bilgisayar yağmuru

HP, şıklığıyla dikkat çeken 16 farklı laptop modelini aynı anda pazara sundu. İşte yeniler...

HP'den 16 farklı yeni dizüstü PC modeli
HP'nin büyük laptop çıkartması başladı...

HP, yeni malzemeler ve yazılım özellikleri ile donatılmış 16 farklı dizüstü bilgisayar modelini aynı anda pazara sundu. Yeniden tasarlanan dizüstü bilgisayar aileleri, farklı boyut ve konfigürasyonlarda sunulurken, tamamen yeni bir seri olan HP EliteBook şıklığıyla dikkat çekiyor. HP'nin yeni ürünleri, hemen herkesin kişisel stil ve performans ihtiyaçlarını karşılayan mobil bilgi işlem seçenekleri sağlıyor.

HP'nin yeni dizüstü bilgisayar serisi, sıvı metalik HP Imprint 2 yüzey tasarımına sahip bulunuyor. Uçaktan esinlenilerek tasarlanan HP EliteBook ise şirketin kurumsal dizüstü bilgisayar portföyüne yapılan 10 eklemeden biri.

HP dizüstü bilgisayarlar, enerji etkin özellikleri ve kolay geri dönüşüme yönelik özel malzemeleri ile, çevre göz önüne alınarak tasarlandı. Örneğin, pek çok HP dizüstü bilgisayar, cıva içermeyen Illumi-Lite LED display(1) seçeneğiyle sunuluyor. Bu ekran, standart ekranlara göre daha hafif ve enerji dostu. HP, 2010'a kadar bütün dizüstü bilgisayarlarından cıvayı kaldırmayı hedefliyor. Cıva, dizüstü bilgisayar ekranlarında yaygın olarak kullanılan bir madde.

HP dizüstü bilgisayar serisi, aynı zamanda, AMD Turion™ 64 X2 Ultra Dual-Core mobil işlemciler,2 Intel® Centrino®(2) ve vPro teknolojili Intel Centrino 2(3),(4) dahil, en yeni işlemci teknolojilerinden birini seçme imkanı veren ilk ürünler arasında yer alıyor.

Zarif tasarım, güçlü eğlence
HP Pavilion Entertainment dizüstü bilgisayarlar, beklenmedik yeniliklerle dizüstü bilgisayarda yeni bir standardı belirliyor. Bu yenilikler arasında, bilgisayar açıldığında ışıkları yanan ve tam interaktif hale gelen görünmez "sihirli krom" kontrollerin yanı sıra HP QuickPlay ile hemen her yerden yüksek çözünürlüklü TV(5),(6), fotoğraf, film ve müziklere tek tıkla erişim imkanı yer alıyor.

Yumuşak hatlar, isteğe bağlı HP BrightView Infinity Widescreen cam ekranlar, renkle eşleştirilmiş klavyeler ve dokunmatik tablalar, çerçevesiz, ince ve zarif bir görünüm yaratıyor.

Sade ve uygun maliyetli

Daha önce yalnızca HP kurumsal sınıf dizüstü bilgisayarlarda bulunan HP ProtectSmart Sabit Sürücü Koruma, şimdi tüketicilere yönelik yeni HP Pavilion dizüstü bilgisayarlara da yerleştiriliyor. Bu teknoloji, dizüstü bilgisayarın düşüp düşmediğini otomatik olarak anlıyor ve bilgisayar yere doğru kısa yolculuğunu sürdürürken, sabit sürücünün bükülmesini otomatik bir biçimde engelliyor. Böylece, dosya ve verilerin kaybedilmesini önlüyor. Seri, aynı zamanda, verileri harici veri depolama sürücülerine yedeklemek için, yüksek hızlı eSATA arayüzü sunuyor.

Sade ve uygun maliyetli stil
Hareket halindekiler için tasarlanan çokyönlü HP Compaq Presario dizüstü PC serisi, yeni bir endüstriyel tasarım ve HP Imprint 2 yüzey kaplaması, bir dizi optik sürücü, dahili kablosuz(7) teknolojiler ve yüksek kaliteli ses, web kamerası ve analog mikrofon yetenekleri içeriyor.

HP, kullanıcılara dizüstü bilgisayarlarını kişiselleştirmede yardımcı olmak için, HP xb4 Dizüstü Medya Bağlantı İstasyonu ve aktif gürültü iptali sağlayan HP Bluetooth® Stereo Kulaklıklar gibi çeşitli mobil aksesuvarlar da sunuyor.

Seçkin mobil profesyoneller
Belli bir tarzı olan mobil profesyoneller için, HP EliteBook, şık ve dayanıklı HP DuraCase kaplamaya sahip bulunuyor. Bu anotlaştırılmış alüminyum dış kaplama, magnezyum alaşımlı bir şasiyle birleştirilerek, MIL-STD 810F askeri standartlarda(8) dayanıklılık testlerinden geçecek biçimde tasarlandı.

İş kritik mobilite

HP EliteBook, ömrü yollarda geçen çalışanlar için düşünüldü. Avuç içi yüzeydeki anotlaştırılmış alüminyum koruyucu kaplama, önceki dizüstü bilgisayarlarda kullanılan yüzeylere kıyasla çizilmeye karşı 6 kat daha dayanıklı. Bu malzemeler, aynı zamanda yüksek oranda geri dönüştürülebiliyor ve ekonomik ömrü bittiğinde çevreye zarar vermeyecek bir biçimde çöpe atılabiliyor.

En yeni mobil teknolojilerle tasarlanan HP EliteBook, ayrıca sorunsuz ve güvenli kullanım için HP QuickLook 2 yazılımı, HP SpareKey ve HP File Sanitizer içeriyor. Bunun yanında, verileri darbelere, düşmelere ve dökülmelere karşı korumak için şoka dayanıklı sabit sürücü ve dökülmeye dayanıklı klavye sunuyor.

İlk ENERGY STAR® onaylı HP EliteBook konfigürasyonu, yalnızca 2,1 kg ağırlığında olup, 14.1 inç diyagonal geniş ekrana sahip bulunuyor ve isteğe bağlı olarak, cıva içermeyen Illumi-Lite LED ekranla1 birlikte sunuluyor. Mobil haldeyken verimli olabilmek için yeni bir standart belirleyen HP EliteBook 6930p, isteğe bağlı Ultra Capacity bataryayla birlikte 15 saate kadar(9) birleşik pil ömrü sağlıyor.

İş kritik mobilite
Yeniden tasarlanan kurumsal dizüstü "b" serisi, gümüş kaplaması ve magnezyum alaşımlı destek ünitesi ile tanınıyor. Yeni tasarım, kurumsal mobilite için ideal özellikleri bir araya getirirken, Intel ya da AMD işlemcili 14.1 ya da 15.4 inç diyagonal ekran seçenekleri sunuyor.

Standart "s" serisi, klasik kurumsal dizüstü bilgisayarın görünümünü modernleştirmek için saten, yansıtıcı ve siyah üzerine siyah kaplama içeriyor. HP "s" serisi dizüstü bilgisayarlara, HP ProtectTools Güvenlik Yöneticisi dahil güçlü güvenlik özellikleri yüklenmiş bulunuyor. Drive Encryption for HP ProtectTools, dizüstü bilgisayarın kaybolması ya da çalınması durumunda hassas bilgilerin okunamaması için sabit sürücüdeki bilgileri şifreliyor.

Daha fazla veri güvenliği için, "s" serisi dizüstü bilgisayarlar, HP File Sanitizer ve HP 3D DriveGuard içeriyor. HP 3D DriveGuard, üç akslı bir hızölçer sayesinde, ani hareketi algılıyor ve koruyucu aksiyonu başlatıyor. Böylece, dizüstü bilgisayarın sabit sürücüsünün darbelere ya da düşmelere karşı korunmasına yardımcı oluyor.

HP Elitebook şıklığıyla dikkat çekiyor

(1) Ayrıca ya da ek bir özellik olarak satılır.

(2) Bu sistem, AMD teknolojisinin 64-bit işletim yeteneklerinden faydalanmak için, ayrıca satın alınmış bir 64-bit işletim sistemi ve 64-bit yazılım ürünleri gerektirir. AMD teknolojisiyle birlikte çift çekirdek işlem, bu sistemin performansını artırmak için tasarlanmıştır. Mevcut yazılım uygulamalarının çeşitliliği düşünüldüğünde, 64-bit işletim sistemi ve çift çekirdekli işlemci içeren bir sistemin performansı değişebilir.

(3) Intel Centrino Pro ve Intel vPro'nun Intel Active yönetim teknolojisi ve Intel Virtualization teknolojisi gibi bazı işlevleri, çalışmak için ek üçüncü taraf yazılım gerektirir. Centrino Pro ve vPro teknolojilere yönelik gelecek "sanal cihazlar" uygulamalarının bulunabilirliği, üçüncü taraf yazılım sağlayıcılara bağlıdır. Centrino Pro ve vPro teknoloji tabanlı bu nesil donanımın gelecek "sanal cihazlar" ve Microsoft Windows Vista işletim sistemi ile uyumluluğu saptanacaktır.

(4) Çift çekirdek, belli yazılım ürünlerinin performansını artırmak için tasarlanmıştır. Bütün müşteriler ya da yazılım uygulamaları, bu teknolojiden yararlanamayabilir. Intel mimarisi üzerinde 64-bit bilgi işlem, Intel 64 olanaklı işlemci, çip seti, BIOS, işletim sistemi, cihaz sürücüleri ve uygulamalar içeren bir bilgisayar gerektirir. İşlemciler (32-bit operasyon dahil), Intel 64 mimarisi olanaklı BIOS olmadan çalışmaz. Performans, donanım ve yazılım konfigürasyonlarına göre değişir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

(5) Yüksek çözünürlüklü görüntüleri izlemek için yüksek çözünürlüklü içerik (örneğin WMV HD dosyaları) gerekir.

(6) Sinyallerin bulunabilirliği, orijinal TV sinyalinin, lokasyonun ve diğer faktörlerin gücü ve erişilebilirliği ile sınırlıdır. Performans sorunları oluşabilir; ama üründe arızaya yol açmaz.

(7) Kablosuz erişim noktası gerekir ve dahil değildir. Kamusal kablosuz erişim noktalarının bulunabilirliği sınırlıdır. Kablosuz İnternet kullanımı, ayrıca satın alınmış bir İnternet servis sözleşmesi gerektirir.

(8) Test, ABD Savunma Bakanlığı sözleşme gerekleri ya da askeri kullanım için uygunluğu göstermek amacıyla yapılmamıştır. Test sonuçları, bu test koşulları altında gelecekteki performansın garantisi değildir.

(9) İsteğe bağlı Ultra Capacity bataryası gerekir ve ayrıca satılır. Batarya ömrü, ürüne göre değişir: model, konfigürasyon, yüklü uygulamalar, özellikler ve güç yönetimi ayarları. Bataryanın maksimum kapasitesi, zaman ve kullanım ile birlikte azalır.

Bilgi için
HP Türkiye - (216) 579 79 00

Not: Firma basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

hp gerçekten güzel ve sağlam notebook yapıyor.

sizin dunyadan haberiniz yok galiba hp pavilion modelleri hic saglam değil, pavilion kullanan herkes şikayetci bende aldığım günden bu yana 6 ayda bir servise gidiyor bilgisayarım. Kesinlikle hp loptop almayın çok pişman olursunuz...

Sony Vaio en iyisi bence şu anda kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Onlarda yeni modellerini çıkarttılar bu günlerde Intel Centrino 2 işlemcili. Tavsiye ederim biraz pahalı ama süper laptop yapıyo Sony Vaio gerek kalite gerekse tasarım mükemmel.

Benimde şimdiye kadar sattığım dell bilgisayarların yarısından fazlası şansmıdır? cihazlardanmıdır? nedir arızalı olarak hep servise gidip geliyor. Bu ne iştir anlamadım. Dell Türkiyeye gelinde 2 sınıf ürünlerimi buraya gönderiyor. Yurtdışındaki arkadaşlarımın çoğunda dell var çok menunlar ama Türkiye kullanıcıları hiç iyi bir marka olarak anmıyorlar.

Benimde şimdiye kadar sattığım dell bilgisayarların yarısından fazlası şansmıdır? cihazlardanmıdır? nedir arızalı olarak hep servise gidip geliyor. Bu ne iştir anlamadım. Dell Türkiyeye gelinde 2 sınıf ürünlerimi buraya gönderiyor. Yurtdışındaki arkadaşlarımın çoğunda dell var çok menunlar ama Türkiye kullanıcıları hiç iyi bir marka olarak anmıyorlar.

1. sony 2. hp. 6 ayda bir servise giden arkadaşım sende bir sorun olmasın!!!

ben bilgisayar muhendisiyim bence bende bir sorun yok..sana laptopta cıkan sorunları yazayım kamera bozuldu, batarya arızalı cıktı , iki kere ana kart yandı , ve klavye iceri coktu backspace tusunun oldugu yerden ve hp firması halen daha makinayı değistirmemek te ısrarlı şu anda mahkeme sürüyor zaten daha sonuclanmadı..sen bu duruma ne dersin?????

tam 1 senedir toshiba satalitte a-100 kullanıyorum. bi kaç kez format attım oda internetten virüs kaptığından. onun dışında ne yavaşlama nede başka bi sorun yaşamadım. hemen her türlü oyunu hep iyi bi şekilde çalıştırdı. kesinlikle toshiba tavsiye ederim..

TÜm dizüstü üreticileri çin malı olan dizüstüleri Türkiye'ye gönderiyorlar. Neden mi? KDV yüzünden. KDV bu kadr yüksek olmasa adamlar japon malı olan dizüstüleri gönderecekler. japon malları biraz daha pahalı (kaliteli olduğu için) türkiyeye gönderirlerse kar edemeyecekler. kar etmek için çin mallarını Türkiye'ye gönderiyorlar. Bu yüzden Türkiye'de ki tüm marka dizüstülerin neden sürekli arıza çıkartıyor. Yurtdışındakiler japon malı çünkü ondan arıza çıkmıor hiçbirinde. En iyi örnek benim dizüstüm. Acer Aspire 5920G. Türkiye'de ki Acer Aspire 5920G pili olsun, ıvırı zıvırı olsun Çin malı. Ben arabistandan getirttim kendime aynı model ve herley tamamen Japon malı. Çokta memnunum.Dizüstü alacak arkadaşlara tavsiye. Ne yapın yapın Dizüstünü yurtdışından getirtin!..

" ben bilgisayar muhendisiyim bence bende bir sorun yok..sana laptopta cıkan sorunları yazayım kamera bozuldu, batarya arızalı cıktı , iki kere ana kart yandı , ve klavye iceri coktu backspace tusunun oldugu yerden ve hp firması halen daha makinayı değistirmemek te ısrarlı şu anda mahkeme sürüyor zaten daha sonuclanmadı..sen bu duruma ne dersin?????"

Bence Sen Bilqisayar Kullanmayı Bilmiyorsun... Bilqisayar Mühendisi Olabilirsin.. Ama Unutmaki.. Her İşin Bir Ustası Vardır Bir Stili Vardır.. Muhendis Olmak Yetmez Sadece...

2 Kere Anakart Yandı ? Nası Başardın.. 1.cide Anlayamadın 2.cide demi Anlayamadın.. ??

Hiçmi Kontrol Etmezsin Sistemi.. Hiçmi Sıcaklıqına Bakmazsın.. Hiçmi Havalandırmasına Dikkat Etmezsin.. Hiçmi Özen Göstermezsin.. Hiçmi Kullanırken Hissetmezsin.. ??

Bide Pc Mühendisiyim Diye Geçinme... Ben Mühendis Deqilim Ama Gel Sana Anlatayım Bu Işi..

Bende Hp Pavilion M7640tr Masaüstü Pc Var.. Ama Hiçbir Sorun Yaşamadım.. Ne Yazılımsal Nede Donanımsal.. Kullanabilmek Lazım Demekki..

Arkadaşlar özenli kullanmak önemli elbette ancak bir cihaza iyi, sağlam ve kaliteli diyebilmek için onun zor şartlarda da performans ve sağlamlık göstermesi gerekir. Örneğin bir spor ayakkabı aldınız ama haftada 1 gün giyiyorsunuz asfalttan hiç çıkmıyorsunuz onunla sadece basit yürüyüş yapıyorsunuz 10 senede gider 20 senede bu onun kalitelki olduğnu göstermez. Ben pavillionlarla ilgili bir çok şikayet duydum. Ayrıca Hp de ürünün garanti kapsamına kadar arıza çıkartma hakkı var eger garantisi bittiyse yandınız, gecenlerde 5 senelik bir hp notebook um için 746$ + kdv fiyat çıkarttılar nasıl sizce?

Ben Pcyi Aklına Gelebilcek Herşeyde Kullandım.... Hatta Kafama Göre Modifiye Bile Ettim.. Halende Garantisi Devam Ediyor Bütün Bunlara Raqmen... =)

Laptop'lar Zaten Pahalı Parçalar Kullanıyorlar Öyle Bir Fiyat NormaL.. Adamlarda Enayi DeqiL.. Buyuk Firma Olduqu Icın Sana Tabiki Garanti Süresince Destek Vericek.. Tabiki Sonrada Öyle Fiyat Çıkarıcak..

Garantiden Devam Etmek Isteyene Zaten Para Karşılıqı Extra Garanti Sunuyorlar.. Alırken Seçebiliyosun Bunu... Veya Sıqorta Yaptırabilirsin vs.

Birde Şu Açıdan Bak.. Senin Laptop'un Garantisi Var.. Garanti Kapsamında Başına Bişe Geldi Ve Yandı Gitti Laptop.. Sana Mesela 1000 dolarsa sıfır laptop veriyolar ustelik alalı mesela 2-3 sene olduysa aynı model yoksa yenisini veriyorlar .. bu şekilde firmanın insanlara hizmet ettiqini bu tür insanların sürekli herqun firmadan bu şekilde (garanti kapsamında) parça-pc-laptop vs aldıqını düşün.. tabiki garanti bitince bu kalitede servisi devam ettirebilmek için maliyet + kar'ını istiycek senden normal bişe bu..

Ya garantisiz alcaksın... Ya Garantili Alcaksın Ama Uqrasıcak 10 tane takla atcaksın.. yada kalite+ garanti alcaksın ama bitersede bayılcaksın parayı..

bu işler böyle başka şekilde duyan gören faydalanan warsa söylesin..

" ben bilgisayar muhendisiyim bence bende bir sorun yok..sana laptopta cıkan sorunları yazayım kamera bozuldu, batarya arızalı cıktı , iki kere ana kart yandı , ve klavye iceri coktu backspace tusunun oldugu yerden ve hp firması halen daha makinayı değistirmemek te ısrarlı şu anda mahkeme sürüyor zaten daha sonuclanmadı..sen bu duruma ne dersin?????"

Bence Sen Bilqisayar Kullanmayı Bilmiyorsun... Bilqisayar Mühendisi Olabilirsin.. Ama Unutmaki.. Her İşin Bir Ustası Vardır Bir Stili Vardır.. Muhendis Olmak Yetmez Sadece...

2 Kere Anakart Yandı ? Nası Başardın.. 1.cide Anlayamadın 2.cide demi Anlayamadın.. ??

Hiçmi Kontrol Etmezsin Sistemi.. Hiçmi Sıcaklıqına Bakmazsın.. Hiçmi Havalandırmasına Dikkat Etmezsin.. Hiçmi Özen Göstermezsin.. Hiçmi Kullanırken Hissetmezsin.. ??

Bide Pc Mühendisiyim Diye Geçinme... Ben Mühendis Deqilim Ama Gel Sana Anlatayım Bu Işi..
sen galiba hp avukatısın bilgisayarı kullanmayı hic bilmiyen bir isan bile iki kere ana kartı yakamaz...ayrıca bilgisayarın altında zalman marka sogutucu fan var. hadi anakartı geçtim batarya arızalı çıktı kamera arızalı çıktı bunlarıdamı ben yaptım klavye iceri çoktü ancak senin gibi avukatlar bu tur seylere sinirlenir klavyede butun hıncını alır ancak o zaman içeri coker.. ayrıca duzgun bir laptop olsaydı ısınmadan kendini kapatırdı veya reset aterdı bunların hic birini yapmadan direk anakartı yaktı bu da hp kalitesinden kaynaklanıyor galiba sen hp avukatlıgını yapacagına gitte kendi isne bak.

"sen hp avukatlıgını yapacagına gitte kendi isne bak."

Avukat Değilim Fakat Veterinerim... Bir Yeriniz Mi Ağrıyordu ?

HP Sevmiyorum...

geçen sene hp pavilion vardı bir yıl kadar kullandım. gittiğim her yere götürdüm bir bilgisayar nasıl hor kullanılabilecekse öyle kullandım ama hiiç sorun yaşamadım. yalnızca bir kere format atmam gerekti onuda recovery ile otomatik 20 dakikada yaptı zaten. bence bu iş yülsel oranda kullanım alışkanlıkları ve birazda şans işi. onu satıp şimdi dell inspiron aldım, dell kalite farkını hissettiriyor. tosiha pclerde şahane ancak servis diye bişey yok tosibada. arkadaşımın pc yi garantiye göndermek istedik ama muhattap bulamadık. 8-7 tel görüşmesinden sonra muhattap bulup pcyi gönderebildik ama yapıldı denmesine rağmen pc arızası ile geri geldi. :( yine kankime casper aldım casperların kullandığı plastik bile ben ucuzum diye bağırıyor. elimden çok marka çok model laptop bişekilde geçti. benim görüşüm hp sağlamdır. çantasına koyarken masadan düşürdüğüm pavilionu yerden kaldırdım çalıştırdım hiç bişey olmamış gibi kullanmaya devam ettim. dell daha düşürmedim, düşerse ne olduğunu yazarım.

laptop alacağım zaman önce iki markanın fiyat model taramasını yapıyorum. dell ya hp. sony ile dell aşağı yukarı aynı kalitede pcler üretiyorlar ama sony daha pahalı. laptop alacak olanlara yaşadıkları şehirde dell storelar varsa oraya gidip gezmeden alım yapmamalarını tavsiye ederim

internetin sömürülmeden, sahtekarlık yapmadan kullanılası taraftarıyım. Kirlenen dünyada bari internet temiz kalsın.

*Avukat Değilim Fakat Veterinerim... Bir Yeriniz Mi Ağrıyordu ?
Bence benim soylediklerim sana battı niyese benim yorumlarıma aşırı bir tepkili oldun çok biliyorsan sana sorduklarıma cevap verde bende öğreneyim senin sayende. Senin gibiler olmazsa bu dünyada herkes cahil kalacak:)))

"sen galiba hp avukatısın bilgisayarı kullanmayı hic bilmiyen bir isan bile iki kere ana kartı yakamaz...ayrıca bilgisayarın altında zalman marka sogutucu fan var. hadi anakartı geçtim batarya arızalı çıktı kamera arızalı çıktı bunlarıdamı ben yaptım klavye iceri çoktü ancak senin gibi avukatlar bu tur seylere sinirlenir klavyede butun hıncını alır ancak o zaman içeri coker.. ayrıca duzgun bir laptop olsaydı ısınmadan kendini kapatırdı veya reset aterdı bunların hic birini yapmadan direk anakartı yaktı bu da hp kalitesinden kaynaklanıyor galiba sen hp avukatlıgını yapacagına gitte kendi isne bak."

"sen galiba hp avukatısın bilgisayarı kullanmayı hic bilmiyen bir isan bile iki kere ana kartı yakamaz...ayrıca bilgisayarın altında zalman marka sogutucu fan var."

Önce konuşma öğrenilir.. neden ? benim yazdıqım cevaba yukardaki qibi yanıt vermeni anlayamadım açıkcası. yakan sensin yazdığın şeyi tekrar bi gözden geçir. Kendi kendinemi cevap vermeye çalıştın. neyse...

"hadi anakartı geçtim,batarya arızalı çıktı,klavye iceri çoktü, kamera arızalı çıktı bunlarıdamı ben yaptım"

tabiki %96 sen yaptın. neden binlerce milyonlarca insan hp alıp kullanıyorda günümüzde ancak bunların arasında bin kişi qibi küçük bir rakamda bü tür sorunlar meydana qeliyor ? sence... (belkide bin kişi bile değildir.)

Olası sebepleri;

1- Kullanana arkadaş ya şarj etmeyi bilmiyordur yada kullanmayı yumuşak basmayı bilmiyordur.
2- bilgisayarı harele qurele kullanıp sarsıp ondan sonra benden mi oldu şeklinde yorum yapılıodur.
3- fabrikadan çıkışta saqlam olarak çıkıp, yolda qelirken arızalanıp, sende bakarken bunu orda anlayamayıp sen 2 qun kullanınca arıza çıkarmaktadır.. Ancak bu senden olmamaktadır (tesadüf bu ya) =) hehehe
4- benim 70 yaşındaki babamda,15 yaşımdaki cocuqumda, ve hatta 9 yaşındaki kızımdada hp laptop bulunmaktadır fakat nedense (yaklaşık 3-4 yıl oldu) buqune kadar hiçbir sorun yaşanmamıştır. ne kadar ilginç demi. bize özel sağlam satmışlar belkide ondandır...
5- benim qibi birçok kullanıcada hp'nin saplamlıqında hemfikirdir.
6- Allah seni monster qibi toplama taptop olan markalardan korusun ozmn. Onlar bu konuda biras daha kalitesiz olduqundan demekki öyle birşey kullanıyo olsan yakıcan durduk yerde makineyi. =)

Yazıya Dönecek Olucak.. Chip Demişki;

"Seçkin mobil profesyoneller
Belli bir tarzı olan mobil profesyoneller için, HP EliteBook, şık ve dayanıklı HP DuraCase kaplamaya sahip bulunuyor. Bu anotlaştırılmış alüminyum dış kaplama, magnezyum alaşımlı bir şasiyle birleştirilerek, MIL-STD 810F askeri standartlarda(8) dayanıklılık testlerinden geçecek biçimde tasarlandı."

Sana Bu Laptop'u önercektim dayanıklı olduğu için fakat, Seçkin mobil profesyoneller yazıyor oyzden vazgeçtim.

Not Olarakda; yorumların batmadı arkadaşım sadece konuşarak kendinin ne kdr becereksiz bir insan olduqunu daha fazla belli etme, üstüne cevap yazıp battıqın cukurun içinden debelenerek çıkma arayışlarına ailecek gülüyoruz. lafların batmış olsaydı sana bunları yazmıyor olurdum değilmi. ?

"Senin gibiler olmazsa bu dünyada herkes cahil kalacak:)))"

(senin gibi pc kullanmayı bilipte, benim qibi pc kullanmayı bilmeyen arkadaşlar oldukça) Benim qibi öqreten insanlar olmazsa senin qibiler cahil kalıcak haklısın bu konuda. =)

Başka öğrenmek istediğin birşey warsa sormaktan çekinme arkadaşım...

hp nin bazı modelleri kötü olabilir bu normal örn;6100 serisi genelde sorun çıkarıyor diyorlar forumlarda unutmayın ki bilgisayar markalrının birçoğunda sorun olur.asusun ekran kartı toshibanın usb leri vb sorun çıkabilir.şunu söyleyeyim şuanda piyasada ekran kartu en yüksek olanı hp kullanıyor altını çizerek belirtmek isterim.

avukat olan kardeşimiz hp avukatı belki ben bilmiyorum bilmem mi gerekiyor her şeyini bilgisayarın ısınıyorsa ben soğutucu almam mı gerekiyor yani intel işlemci olmasına rağmen ısınma hat safhada
tuşlar yerinden fırlıyor
hp alanlara dikat diyorum

hp almayın diyorum kullananan olarak sound sorunu, fan sorunu(ısınma), gürültülü fan çalışması... 2 defa servise verdim. dvd değişti hala bazı dvdleri çalıştırırken bilgisayar uçak kadar ses çıkarıyor. hp sadece servis sağlayıcısı olarak ii onun dısında alın çöpe atın gerek yok.. azrail_33

kardeşim eger laptop alıyosanız tek tavsiyem hp almayın aldım alalı garantiye gidiyor lanet gelsin ya bir tasarımı güzel baska hic bir işe yaramıyo hep donma hep arıza lanet olsun böyle markaya paramıza yazık . ögrenci adamım dişimden tırnagımdan arttırdım o da boyle cıktı

arkadaşlar benim ekran kartım bozuldu garantisi var ama orda aynısı yok ne yapabilirim

alma hp sakin bilgisayarına sonra gelmesin şu şu modellerde şu arzalar olabilir diye bir mesaj

kısaca şunu soylemek isterim Türkiyye ye getirilip satılan malların çogu arızalı yada kotu kalitede. bazı forum sitelerinde yorum myapan kisilerin cogu bilgisayar markalarının elamanları. soylediklerine inanmak cok guc..
ben yıllardır dizüstü kullanırım ama toshiba kadar musteriyi rencide eden bir servis gormedim. pc de arızayı asla uretimden yada pc den kaynaklandıgını kabul etmezler. ben dava actım kazandım.. dava acmaktan korkmayın en fazla surecegi 10 ay davanın yeterki belgeleriniz tam olsun. kotu ve kalitesiz pc leri bize yıllardır satıyorlar...

laptop alacaksanız msı incelemenizi tavsiye ederim hem fiyat hem teknoloji olarak gayet güzel ....MSI EX600 kullanıyorum çok memnunum

dell latitude kullanıyorum 4gb ram i5 işlemcili oldukça güzel laptop tavsiye ederim eşim lg x150 yada 140 diye 2gbddr3 atom n450 işlemcili netbook kullanıyor o da güzel farklı bişey kullanmadım ama bunlar gayet iyi makinalar çıktı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir