HP'den fark yaratan laptop bataryası

HP'nin satışa sunduğu yeni bataryalar laptop'lar için yeni bir dönemin başlangıcı olacak...

  • Selim Öztürk
HP'den fark yaratan batarya!
HP Enviro laptop bataryalarının en önemli özelliği 3 yıllık süre zarfında ömründe herhangi bir azalma yaşanmaması.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan HP, geçtiğimiz günlerde yaptığı son açıklamasında yeni notebook bataryalarının satışına başlandığını duyurdu. HP'nin kullanıcılara sunduğu bu bataryanın en önemli özelliği ise 3 yıl kullanım süresi boyunca ömründe herhangi bir azalma olmaması ve diğer bataryalara göre çok daha hızlı bir şekilde şarj olabilmesi.

HP'nin Enviro ismini verdiği yeni notebook batarya serisiyle birlikte kullanıcıların her geçen gün ömrü biraz daha azalan bataryalarla uğraşma derdinin sona ermesi beklenirken, 3 yıl da garanti süresi sunulacak.

Bunun yanı sıra HP'nin yeni bataryalarıyla birlikte bir iddiası daha var: Bu bataryaların %80'i sadece 30 dakika içerisinde şarj olabiliyor ve bu da notebook'larını şarj etmek için saatlerce prize yakın kalmak zorunda kalan kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek bir özellik.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu bataryalar sadece hp kullanıcıları içinmi. Diğer markalar içinde bu bataryalardan çıkacakmı.

HP den uzak durmak gerek... kesin bi sıkıntı çıkar...

vay güzelmiş

bence bunu sadece HP pc leri kullanıcak ha bu arada toshiba mı yoksa HP mi daha iyi laptop almayı düşünüyorumda arkadaşlara bişey söylücem googleden araştırma yaptım masaüstü pc ler 2024 yılında tamamen kaldırılacakmış

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play