HP Firebird: Core 2 Quad + SLI ile uçuş

Küçük kasada patlamaya hazır bir bomba: HP Firebird müthiş donanımıyla oyuncuların gönlünü çalacak.

  • Halil Mollaoğlu
HP Firebird: Core 2 Quad + SLI ile uçuş
HP Firebird: Mini-PC formatında oyuncu sistemi.

Hewlett-Packard yeni Komple-PC'si Firebird'ü tanıttı. Sistem Core 2 Quad işlemcinin yanında Hybrid-SLI ile beraber piyasaya sürülüyor. Sistem enerji verimliliğini maksimize etmek isteyen oyunculara hitap ediyor.

İlk iki model Core 2 Quad Q9400 (2,66 GHz, Model 802) veya Q9500 (2,83 GHz, Model 803) donatıldı. Anakart yonga seti Nforce 760S SLI iki ekran kartı için yer sunuyor ve bu yerleri de SLI modunda çalışan iki adet Geforce 9800 GS dolduruyor. Diğer donanımlar arasında 4 GB DDR2 RAM ve iki adet sabit disk var: Model 802'de disk başına 250 GB, Model 803'de ise 320 GB depolama alanı sunuluyor. Yine Model 803 Blu-ray sürücü sayesinde HD-medyalarını okuyabiliyor. Firebird 802 sadece bir DVD-yazıcısı var.

Biçim çarpanı Asus Eee-Box'u andırıyor. HP kasayı iyice ufaltmak için 350 vat'lık güç kaynağını dışarıya çıkartıyor. Bileşenlerin soğutulması sıvıyla çalışan bir sistem ile gerçekleşiyor. Böylece minimum gürültü seviyesi garanti altına alınmış olunuyor. ABD'de iki model de şimdiden sipariş edilebiliyor. Firebird 802'nin fiyatı 1800 dolar, Firebird 803'ün fiyatı ise 2100 dolar. Firebird'lerin Avrupa'da ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

almam ne bu yaa kazık 2 sene sonra aynı kasa 500 dolara düşer hatta dahada aza

model 802 ile model 803 arasındaki $300 fark sadece bir blue-ray sürücü yüzünden mi? Onun da sadece okuyucu olup yazma işlemi yapmaması düşünülünce biraz fazla değil mi bu fark?

özellikler iyi aslında parasıyla da orantılı bence cazip bir fiyat fakat aynı özelliklerde bir laptop yapsalardı daha çok ilgi görürdü bence...

simdiden hayallerimi suslemeye basladi:D

avrupada şimdiden sipariş verilmiş ama satışa çıktıktan sonra ellerinde patlayacak hele ki türkiyede asla satılamayacak bir ürün.

350 watt nasıl yetiyor o sisteme

9800GS mi ? O donanıma hiç yakışmamış.SLI yapsan da bir işe yaramaz.

1 tane GTX280 olsaymış daha iyi olurmuş.Yada daha üst bi model..

deli bişey olmuş bu kim ne derse desin....

350 watt guc kaynagi var diyor haberde bazilari GTX280 den bahsediyor zaten o kart tek basina 350 wat elektrik tuketiyor.

Yurtdışı fiyatı 2100 dolar olduğuna göre Türkiyede oldukça pahalı olur bu. Kasanın küçük olmasının ne +sı var yanındamı taşıyacaksın sanki ? Sonuç olarak biraz daha ufak diye 2100 yurtdışı fiyatıyla bu aleti alacağıma süper bi pc alırım daha iyi...

o kadar para ona verilmez .. bence ... onun yerine bi ps3 yada xbox360 daha iyi bir alternatif fiyatda çok uçuk zaten masaüstü pc versiyonuna aynı fiyat ile dehşet-ül vahşet bir pc yapılır ... illa yanımda tasıcam diyorsan monitör sorunuda var zaten hertürlü ps3 yada xbox360 daha iyi bundan diğer alternatif ise laptop,psp,nintendo oyun konsolları

hajı o DDR2 Ram lerin ne işi var ya orada :)
4 çekirdekli işlemcin varsa DDR3 alacan yanına :)
Gereksiz Bi Sistem bence.

sadece xasayı beğendim.diğer özellixleri o xadar ahım şahım değil.hp pc yapıcağına xasa yapsa daha çox satar.xanaatimce.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play