HP, göz kamaştırıcı yeni ürünlerini tanıttı!

HP, Barselona'da düzenlediği etkinlikte birbirinden göz kamaştırıcı yeni ürünlerini tanıttı.

HP, göz kamaştırıcı yeni ürünlerini tanıttı!

HP'nin Barselona'da düzenlediği ve bizim de CHIP Online olarak yerinde takip ettiğimiz etkinlikte yeni ürünleri tanıtıldı. Birbirinden başarılı özelliklere ve göz kamaştırıcı tasarımlara sahip HP'nin yeni ürün ailesi, lansmanda büyük ilgi topladı.

HP'nin Premium PC'leri tasarımlarıyla öne çıkıyor

HP, türünün tek örneği olarak değerlendirilebilecek şık endüstriyel tasarımlı yeni Premium PC'lerini duyurdu. Ürünler, yüksek çözünürlüklü ekranlar ve Bang & Olufsen teknolojili ses kalitesi özelliklerine sahip. Duyurulan her bir PC, güçlü işlemcileri ile müşterilere mükemmel işler yapma imkânı sunacak büyüleyici Windows 10 deneyimleri sunuyor. HP ayrıca, kullanıcıların, en sevdikleri müzik sanatçılarından oluşan bir evreni keşfetmelerini sağlayacak yeni bir eğlence servisi olan HP Lounge'u da duyurdu. 

HP tarafından duyurulan ürünler şöyle:

  • Ödüllü HP Spectre x360'ın sınırlı sayıda piyasaya sürülen yeni versiyonu, 13,3 inç diyagonal ekran ve Bakır aksamlı tasarımıyla, Bang & Olufsen'in 90'ıncı kuruluş yıldönümüne de bir gönderme niteliğinde. 
  • Güzel ve şık tasarımlı HP Spectre x2 ince ve hafif bir tablet tasarımını bir dizüstü bilgisayarın üretkenliği ile birleştiriyor. Metal klavye hem tabletin hem de dizüstü bilgisayarın en iyi yanlarını tamamlıyor. Ürün, Bang & Olufsen tarafından sunulan ses kalitesini çift hoparlörlü bir tablet ve klavyeli tasarımda sunan ilk ayrılabilir bilgisayar olma özelliğini taşıyor. 
  • En ince dizüstü bilgisayar HP ENVY, kullanıcılara 6'ncı nesil Intel® Core™ işlemcilerin gücünü 13,3 inç diyagonal bir dizüstü bilgisayarda sunuyor. Ürün, 12,95 milimetre kalınlığında olmasıyla 10 kuruşluk metal paranın çapı kadar inceliğe kavuşuyor ve yalnızca 1,27 kg ağırlığa geliyor.
  • HP ENVY Kavisli All-in-One dünyanın en geniş kavisli all-in-one'ı olma özelliğini taşıyor. 34 inç diyagonal Technicolor sertifikalı ekran, kullanıcılar için oldukça gerçekçi bir deneyim yaratıyor. Ürün, Intel® RealSense™ teknolojisi ile Windows Hello ve derinlik algılama becerilerini etkin hale getiriyor. 
  • Çağdaş tasarımlı, çarpıcı all-in-one'lar. 23,8 ve 27 inç diyagonal HP ENVY All-in_One'lar tarzı, güç ve 4K'ya varan UHD ekran kalitesini bir araya getirerek kullanıcılara aynı anda hem yaratıcı, hem üretken hem de eğlenceli deneyimler sunuyor.
  • HP ENVY 32 Medya Görüntüleyici kullanıcılara olağanüstü bir multimedya ve oyun deneyimi için gereken çarpıcı görselleri ve ses kalitesini sunuyor. 

HP EMEA Kişisel Sistemler ve Baskı Grubu Tüketici Ürünlerinden Sorumlu Direktör Louis Perrin, yeni ürünlerle ilgili şu açıklamayı yaptı: "Müşterilerimiz Premium seri PC'lerinde yenilikçi tasarım, güç ve güvenilirlikten beslenen deneyimler bekliyorlar. Ödüllü HP Spectre x360'tan elde ettiğimiz deneyimlere dayanarak, Premium PC'ler pazarını yeniden tanımlamayı sürdürürken, Windows 10 cihazlarının tüketicilere vereceklerini de en yüksek seviyeye çıkarıyoruz."

Sınırlı sayıda piyasaya sürülen yeni Spectre x360

HP, en popüler Premium dönüştürülebilir PC'si HP Spectre x360'ı güncelleyerek, ultra ince tasarımlı, uzun pil ömürlü, daha hızlı açılan ve müthiş Wi-Fi bağlantı kalitesine sahip bir versiyon oluşturdu. Cihazın yenilenmesini sürdüren HP, Intel işlemcileri güncellemenin yanında Bang & Olufsen ses kalitesi ve Gümüş – Bakır aksamlı renk seçeneklerini getirdi.

HP Spectre x360, 6'ncı nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemcilerin yanı sıra hızıyla yıldırımı andıran, 512 GB'ye varan SSD ile güncellendi. Bu sayede kullanıcılar işlerini çok daha hızlı halledebilecekler. Yalnızca 1,4 kg ağırlığında ve 15,9 milimetre kalınlığındaki ürün Quad HD ekran 12 saate kadar pil ömrü gibi özelliklere sahip.

HP Spectre x360, Continuum gibi yeni Windows 10 deneyimlerinin avantajlarını sunuyor. Kullanıcılar iş için dizüstü, eğlence için stant modu, dokunmatik tabanlı eğlence için çadır modu ve mobil için tablet modu arasında sorunsuz geçiş yapabiliyorlar. 

HP Spectre x360, kullanıcıların çoklu ekranda içerik görüntülemelerini sağlayan tam boyut HDIM ve mini-DisplayPort'u destekliyor. HP Spectre x360 üç adet USB 3.0 girişine sahip. Girişler HP USB Uyku ve Şarj modlarıyla, kullanıcıların cihaz uyku modunda olduğunda bile cihazlarını şarj etmelerini sağlıyor.

HP Spectre x360, 999 avrodan başlayan fiyatlarla ekim ayından itibaren EMEA bölgesinde bulunabiliyor.

Ayrılabilir PC

HP, üretkenlikten taviz vermeyen tablet ağırlıklı tasarım talep edn müşterileri için HP Spectre x2'yi gün yüzüne çıkardı. Bu yeni Premium PC hem hafif hem de ince olmasıyla tablet ve dizüstü deneyimlerini en yüksek seviyede yaşatıyor. 10 saate varan pil ömrü, 0,84 kg ağırlık ve 8 milimetre kalınlık ürünün öne çıkan tasarım özellikleri arasında. Klavye ile birlikte tablet 1,22 kg ağırlığa ve 13,15 milimetre kalınlığa geliyor. Bu da HP Spectre x2'yi HP'nin bugüne kadar yaptığı en ince ikisi bir arada PC yapıyor.

6'ncı nesil Intel® Core™ m işlemciler sayesinde HP Spectre x2, serin ve sessiz çalışma sağlayan fansız tasarıma sahip. Tablet, yıldırımı andıran hızıyla, 256GB'ye varan SSD özelliği ile öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar PC'lerini açtıklarında hızla uygulamalarını yükleyebiliyorlar.

42-watt/saatlik pil, parlaklığı artıran optik bağlı ekran ve görüntüyü ekranda tutarak, PC'nin belirli bölümlerinin güç tasarrufuna geçmesini sağlayan Panel Self Refresh (PSR) özellikleri cihazın öne çıkan diğer yenilikleri arasında.

Mobil kullanıma uygun

HP Spectre x2 üretkenliğe yönelik olarak tam boyutlu, 1,5 milimetrelik seyahat klavyesi ve 120 x 55 milimetrelik dokunmatik yüzey ile birlikte geliyor. Klavye, manyetik bir bağlayıcı aracılığıyla kolaylıkla ayrılık takılabiliyor ve dizüstü bilgisayarın üretkenliğini, kullanıcı hareket halindeyken tablet formunda sunuyor. Kullanıcılar, klavyeyi yükselterek, yazma konforlarını duruma göre artırabiliyorlar. PTP teknolojili dokunmatik yüzey kullanıcılara, Edge tarayıcıda gezinirken keyifli bir deneyim sunuyor. Klavyenin altı dokuma kumaşla kaplı. Klavyenin üstü ise alüminyumdan imal edilmiş bulunuyor.

HP Spectre x2, 3,5 milimetrelik, paslanmaz çelikten imal edilmiş, U şeklindeki destek ünitesi, sürtünme mafsalı sayesinde 12 inçlik Full HD (1920 x 1280) diyagonal ekranın 150 derece arkaya yatırılabilmesine imkân tanıyor.  U şeklindeki destek ünitesi daha büyük pil haznesine yer ayrılmasını sağladığı için cihaz ince ve hafif kalmasına rağmen uzun bir pil ömrü sunabiliyor.

HP Spectre x2, iki adet USB 3.0 Type-C™ bağlayıcıya sahip. Her ikisi de bir görüntüleyiciyi şarj etme, ona güç sağlama ve ona bağlanma özelliklerine sahip olmanın yanında veri transferi yapabiliyor ve HP Uyku ve Şarj modlarını destekliyor. USB Type-A kullanmak isteyen müşteriler için, HP Spectre x2, USB 3.0 Type-C™'den USB 3.0 Type-A'ya dönüşüm sağlayan adaptör ile birlikte geliyor.

Tam bir tablet deneyimi için 3 farklı kamera

Spectre x2'nin tam bir tablet deneyimi için üç farklı kamerası bulunuyor:

1) Web tabanlı sohbet için HP Truevision FHD 5 megapiksel ön yüz kamerası
2) Fotoğraf ve video çekimi için HP Truevision HD 8 megapiksel arka yüz kamerası mega ve 3D çekimler için Intel® RealSense™ kamera R200 
3) Bang & Olufsen ayarlı ses düzenine ise Spectre x2'nin klavyesindeki çift hoparlör eşlik ediyor ve her modda müzik dinleme keyfini yaşatıyor. 

HP Spectre x360 kullanıcılara harika Wi-Fi bağlantısı da sunuyor. Wi-Fi erişiminin olmadığı durumlarda ürün, 4G modülü ve HP DataPass sayesinde kullanıcılara mobil geniş bant servisleri üzerinden sözleşmesiz internete bağlanma olanağı tanıyor. Her ay 250 MB'ye varan veri alabilen kullanıcılar ek paketleri düşük ücretle satın alabiliyorlar.

HP Spectre x2, yazma, çizme ve kolay navigasyon gibi işlevlere olanak tanıyan HP Active Pen ile birlikte geliyor.

HP Spectre x2, 1099 avrodan başlayan fiyatlarla kasım ayından itibaren EMEA bölgesinde bulunabiliyor.

HP'nin bugüne kadarki en ince ve en hafifi ENVY'si

Birçok kullanıcı, üretkenlik ve taşınabilirlik için geleneksel bir dizüstü bilgisayar ister. 13,3 inç HP ENVY dizüstü bilgisayar, ince ve hafif bir tasarımda uzun pil ömrü ve en yeni sürüm Intel işlemciler sunarak, kullanıcıların daha fazla işi daha hızlı yapmalarını sağlıyor.

HP ENVY 13,3 dizüstü bilgisayar yalnızca 13 milimetre kalınlığında ve 1,27 kg ağırlığında olmasına rağmen 10 saate kadar pil ömrü sunuyor. 13,3 inç diyagonal HP ENVY dizüstü bilgisayar 3 hücreli 45W/s Li-iyon polimer pile sahip olması sayesinde ince bir tasarımda uzun pil ömrü sunabiliyor. Kullanıcılar 6'ncı nesil Intel Core i3, i5 ve i7 işlemciler arasından seçimlerini yapabiliyorlar.

Kullanıcılar PC'lerinin hızlı yanıt vermesini de bekliyor. 13,3 inç diyagonal HP ENVY dizüstü bilgisayar 5128 GB'ye varan SSD alanına ve hızlı tepki özelliğine sahip. İnce tasarımına rağmen, müşteriler, üç adet USB 3.0 giriş ve bir adet HP Sleep ve Charge'ın yanı sıra tam boyutlu HDMI giriş ve SD kart okuyucu gibi özelliklere sahip oluyorlar.

13,3 inç diyagonal HP ENVY dizüstü bilgisayar, kavisli hatlarla bezeli metal şasisi ve yükseltilmiş mafsalıyla kullanıcılara daha rahat bir yazma ve görüntüleme deneyimi sunuyor. Çift fanın yanı sıra sol bölüm mafsalı cihazın altına daha iyi hava sirkülasyonu sağlayarak cihazın serin ve sessiz çalışmasını sağlıyor.

Keyifli bir deneyim

HP ENVY'nin ekranı, hoparlörleri ve kamerası, video, fotoğraf ve web tabanlı sohbet deneyimlerini çok daha keyifli hale getiriyor. 13,3 inç diyagonal ekran kullanıcılara capcanlı Full HD görüntüler ya da Quad HD+ çözünürlük arasından seçim yapma imkânı tanıyor. Çift hoparlörle birlikte gelen ürünün ses ayarı Bang & Olufsen tarafından yapıldı. HP TrueVision Webcam gürültü azaltma teknolojisine sahip çift sıra mikrofon özelliğiyle arka plan gürültülerini kontrol altına alarak sohbet keyfini capcanlı ve net ses eşliğinde sağlıyor.

Dizüstü bilgisayar, kullanıcıların düşük ışık koşullarında dahi üretken kalmalarını sağlayacak arka aydınlatmalı klavye özelliğine sahip. Parmak izi okuyucu, Windows Hello özelliğini etkin hale getiriyor ve bu sayede kullanıcılar bilgisayarlarında yalnızca bir parmak hareketiyle oturum açabiliyor.

13 inç HP ENVY, 799 avrodan başlayan fiyatlarla ekim ayından ititbaren EMEA bölgesinde bulunabiliyor.

Çarpıcı deneyim sunan yeni All-in-One PC'ler

HP ENVY All-in-One PC'ler, performans ile üstün tasarımın yanı sıra Technicolor Renk Sertifikalı ekranlarda sunduğu olağanüstü görüntülerle, masaüstü PC'den beklenen yaratıcılık, paylaşım ve eğlenceyi kullanıcılara sunuyor. HP, 23,8 ve 27 inç diyagonal HP ENVY All-in-One'ları ve dünyanın ilk 34 inç diyagonal all-in-one PC'sini kavisli bir ekranla birlikte sunuyor.

Güç ve performans arayan kullanıcılar, 6'ncı nesil Intel Core i5 ve i7 işlemciler arasından tercihlerini yapabiliyorlar. Entegre ekran kartı ürünlerin standart özellikleri. Kullanıcılar AMD Radeon™ R9 ekran kartını 23,8 ve 27 inç diyagonal ürünlerde tercih etme imkânına sahipler. 34 inç diyagonal HP ENVY kavisli all-in-one, kullanıcılara oyun ve video deneyimini doruğa çıkaran NVIDIA® GeForce® 960A ekran kartını tercih etme imkânını sunuyor. Üç ENVY All-in-One da hızlı tepki için 128GB SSD, 8GB ya da 16GB belleğe sahipler. 2TB'ye varan sabit disk seçenekleri ile kullanıcılar fotoğraf, müzik ve filmlerini saklayacak alana sahip oluyorlar.

34 inç diyagonal HP ENVY Curved

34 inç diyagonal HP ENVY Curved, en iyi Windows 10 deneyimi için Intel® RealSense™ kamera ve Windows Hello özelliklerini sunuyor. Bu ikili sayesinde kullanıcılar şifrelerini yazmak yerine, bilgisayarın her bir kullanıcısına özel profiller oluşturabiliyor ve söz konusu profiller üzerinden bilgisayara giriş yapılabiliyor. Intel® RealSense™ kamera ayrıca video, 3D kayıt ve PC'yi jestlerle kontrol etme imkânı tanıyor. 34 inç diyagonal ekran ve WQHD+  çözünürlük sayesinde kullanıcılar, Windows 10 Snap özelliğini de kullanarak ekranın birçok farklı pencereyi aynı anda göstermesini de sağlayabiliyorlar.

34 inç HP ENVY Kavisli All-in-One, 2499 avrodan başlayan fiyatlarla kasım ayından itibaren EMEA bölgesinde bulunabiliyor.

23,8 ve 27 inç HP ENVY All-in-One

23,8, 27 ve 34 inç diyagonal HP ENVY All-in-One'lar, Technicolor Renk sertifikasına sahipler. Böylelikle kullanıcılar bir film izlediklerinde, fotoğraf düzenlediklerinde ya da online alışveriş yaptıklarında karşılarına çıkan renkler orijinal halleriyle aynı oluyor. 23,8 ve 27 inç diyagonal HP ENVY All-in-One diyagonal ekranlar QHD'den 4K Ultra HD'ye kadar değişen görüntüleyicilere sahip. HP ENVY Kavisli All-in-One, 2.000 milimetre kavis yarıçaplı, 34 inç WQHD+ diyagonal görüntüleyiciye sahip.

HP ENVY All-in-One PC'ler her açıdan ince ve şık görünüyor. 23,8 ve 27 inç diyagonal HP ENVY All-in-One'larda  ekran -5° ila 35° eğilebilirken, 34 inç diyagonal HP ENVY Kavisli All-in-One'da 0° ila 25° eğilerek daha da konforlu bir seyir zevki yaratıyor. Ürünler, çağdaş tasarımları sayesinde her türlü mutfak, oturma odası ya da home office'e mükemmel uyum sağlıyor. 

ENVY All-in-One PC'ler HDMI giriş ve HDMI çıkış özellikleriyle ikinci bir ekrana bağlanabiliyor. HP ENVY All-in-One PC'ler, iki adet USB 3.0 giriş ve bir adet üçü bir arada medya kart okuyucu ile birlikte geliyor. Girişler ve okuyucuya ön panelden kolayca erişilebiliyor. Arkada ise iki adet USB 2.0 ve iki adet USB 3.0 giriş bulunuyor. Onların yanında HDMI ve LAN girişleri bulunuyor. Bu düzen sayesinde kablo karmaşası oluşmuyor ve alan ferahlığı yaratılıyor.

23,8 ve 27 inç diyagonal HP ENVY All-in-One'lar, dört adet öne atımlı hoparlöre sahip. 34 inç modelde ise Banf & Olufsen ses ayarlı iki yüksek frekanslı hoparlörün de dahil olduğu toplamda altı hoparlör yer alıyor.

23,8 inç ve 27 inç HP ENVY All-in-One paketler, sırasıyla 1499 ve 1799  avrodan başlayan fiyatlarla kasım ayından itibaren EMEA bölgesinde bulunabiliyor.

Büyüleyici görsellik / ses için ENVY Görüntüleyici

HP ENVY 32 Medya Görüntüleyicisi, HP masaüstü PC portföyünü, kullanıcılara sinematik bir deneyim sunacak şekilde tamamlıyor. 32 inç diyagonal Quad HD görüntüleyici eğlenceyi bir sonraki seviyeye taşıyarak, kullanıcıların en sevdikleri oyunları, filmleri, fotoğrafları ve uygulamaları capcanlı görseller ve harika renk tonlarıyla yaşamalarını sağlıyor. Geniş izleme açısı teknolojisi kullanıcılara istikrarlı renkler, çarpıcı görüntü netliği gibi ayrıcalıkları farklı açılardan bile sağlayabiliyor. %100 sRGB renk alanı da orijinaline uygun renk tonunu temin ediyor.

HP ENVY 32 Medya Görüntüleyici, AMD FreeSync™ teknolojisine sahip. Bu teknoloji görüntüdeki bozulmaları azaltıyor, akıcı oyun keyfi sağlıyor ve fare gecikmesini engelleyerek oyun keyfini daha da akıcı hale getiriyor.

Kullanıcılar tabletlerini ve telefonlarını MHL, HDMI ya da DisplayPort üzerinden şarj edebiliyor. En uygun hale gtirilmiş video ölçekleme sayesinde kullanıcılar, içerikleri mobil cihazlarından sorunsuzca izleyebiliyor. HP ENVY 32 Medya Görüntüleyici, kullanıcılara ön yüze bakan 6-watt çift hoparlör ve Bang & Olufsen tarafından ayarı yapılmış seslerle olağanüstü bir ses ve görsellik deneyimi yaşatıyor.

HP ENVY 32 Medya Görüntüleyici, 579 avrodan başlayan fiyatlarla kasım ayından itibaren EMEA bölgesinde bulunabiliyor.

HP Lounge ile sevdiğiniz sanatçılar çok yakın

Dünyanın lider müzik şirketi Universal Music Group ile başarılı bir ortaklık kuran HP ayrıca, kullanıcıların en sevdiği şarkıların evrenine kendilerini bırakacakları yeni bir eğlence hizmeti HP Lounge'ı tanıtıyor. Müzik ve eğlence, PC'lerden en büyük kullanım özelliklerinden biri ve HP Lounge kullanıcıları artık dünyanın en popüler sanatçılarına reklamsız bir web radyo yayın hizmeti üzerinden 12 ay sınırsız erişebilecek. Ayrıcalıklı müzik içeriklerine ulaşıp benzersiz müzik deneyimi yaşayabilecekler.

HP Lounge müzik tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir platform. Kullanıcılar HP ile Universal Music'in özel olarak derlediği içeriğin keyfini çıkarabildiği gibi perde arkası haberlere, videolara, sanatçı röportajlarına ve albüm eleştirilerine de ulaşabiliyor. Ayrıca konser biletleri de kazanma, en sevdikleri sanatçılarla tanışma, kayıt stüdyolarını ziyaret etme ve özel gösterilerde VIP paketlere elde etme şansı gibi parayla satın alınamayacak kadar değerli deneyimler yaşayabiliyorlar. Tüm bunların yanı sıra Universal Music'in benzersiz kataloğundaki en büyük isimlerin 12 aylık reklamsız, sınırsız web radyo yayınlarının da tadını çıkarabiliyorlar. Müzikler tür, sanatçı ve ortam türüne göre derlenmiş halde bulunuyor.

Universal Music ile birlikte HP şarkılara ve ayrıcalıklı içeriğe sınırsız erişim sunarken inovatif ürünlerin keyfine varılmasını sağlıyor. HP Lounge uygulaması Microsoft Store'dan indirilebiliyor ve ürüne Avrupa ve Ortadoğu'da 22 ülkede ulaşılabiliyor.

HP Star WarsTM Special Edition ile güç uyanıyor

HP, Star Wars Güç Uyanıyor filminin vizyona gireceği günü merakla bekleyen Star Wars hayranlarına ayrıcalıklı bir deneyim sunmak için Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarı gün yüzüne çıkardı.

HP EMEA Kişisel Sistemler ve Baskı Grubu Tüketici Ürünleri Direktörü Louis Perrin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Disney ve Lucasfilm ile türünün tek örneği bir dizüstü bilgisayar tasarlamaya yönelik iş birliği yapan tek PC tedarikçisi olarak Star Wars hayranlarına büyüleyici bir deneyim sunuyoruz. Bu ilişkinin bir parçası olarak Lucasfilm'in medya arşivlerine göz atma imkânımız oldu. Böylelikle özel ekran koruyucuları, masaüstü arka plan görselleri ve ses profilleri oluşturduk. Tamamı, müşterilerimiz tarafından kendilerine göre ayarlanabiliyor."

Karanlık Tarafa güç vermek için tasarlandı

İlhamını Galaktik İmparatorluk'tan alan Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar, savaştan izler taşıyan tasarımı, benzersiz Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış "Galactic Empire" yazısı ve klavyedeki ikonik Stormtrooper'ları ile dikkat çekiyor. Dokunmatik yüzey (Touchpad) tasarımı X-Wing Star Fighter Rehber Sistemini yansıtırken, kırmızı arka aydınlatmalı klavye karanlık taraf hissiyatı veren tasarımı tamamlıyor.

Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar 7 saate kadar pil ömrüne sahip. Dizüstü bilgisayarın Full HD ve opsiyonel dokunmatikli 15,6 inç (39,6 cm) diyagonal ekranı bulunuyor. Müşteriler altıncı nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemcilerden birini tercih etme esnekliğine de sahipler. Dizüstü bilgisayar 2 TB'ye kadar HDD ve 12GB'ye varan RAM özellikleriyle birlikte geliyor. Intel HD Graphics 520 ve NVIDIA® GeForce® 940M grafik işlemcileri arasından tercihini yapan müşteriler, Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarlarında oyun keyfini de artırabiliyor.  

Dizüstü bilgisayar, kullanıcıların tüm Star Wars filmlerinin keyfini çıkarabilmelerini sağlayan optik sürücüye de sahip. B&O Play ve çift hoparlör kalitesi sayesinde capcanlı sesler, film izlerken ya da müzik dinlerken kullanıcılara mükemmel bir deneyim yaşatacak.

Kullanıcılar Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarlarını opsiyonel Star WarsTM Special Edition Kılıf ile daha da çarpıcı hale getirebiliyorlar.

Çok özel Star Wars deneyimi

Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar, Windows 10 PC üzerinde yazılım, içerik ve ses üzerinden türünün tek örneği bir deneyimin kapılarını aralıyor. Kullanıcılar Imperial Cog masaüstü ikonuna tıklayarak Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarın temaları ve galerileri arasında gezinmelerini sağlayacak Star Wars Kumanda Merkezi'ne erişebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca, 40 yıllık Star Wars tarihçesinde iz bırakmış 1.100'ün üzerinde görüntü ve benzersiz içerik koleksiyonlarına da erişebilecekler. Söz konusu içerikler arasında olağanüstü kamera arkası görüntüleri, senaryo taslakları, sanatsal çalışmalar, klasik fotoğraflar, set ve kostüm tasarımları ile ses dosyaları yer alıyor.

Temalar, ses, duvar kağıdı ve ekran koruyucu koleksiyonları halinde kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebiliyor. Kullanıcılar bu sayede standart Windows bildirim seslerinin yerini sekiz kategorideki ikonlaşmış Star Wars sesleriyle doldurabiliyor. Bunların arasında R2-D2 ve ışın kılıcı da yer alıyor. Kullanıcılar, gezegen koleksiyonlarının da aralarında bulunduğu, filme özel duvar kağıtları arasından dilediklerini tercih ederek tamamen kendi deneyimlerini oluşturabiliyorlar.

Galeriler, Star Wars hayranlarına özel çeşitli kategorilerde içeriklere ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılar, Koleksiyonlar bölümünde yer alan orijinal film posterlerine bakabiliyor ya da Konsept Sanat bölümünü keşfe dalıp Lucasfilm'in ilk dönem karakterleri, kostümler ve set tasarımlarına yönelik sanatsal çalışmalarına göz gezdirebiliyor. İllüstrasyon bölümü ise, siyah-beyazdan  çizgi romana kadar Star Wars çalışmaları sunuyor.

Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayar kullanıcı deneyimini zenginleştiren birçok ek özelliğe sahip. Bunların arasında serideki ilk Marvel Star Wars çizgiromanına erişim, Star Wars eserlerine yönelik e-kitap seçkileri ve Star Wars film fragmanları da yer alıyor. Tüm bu özelliklere bilgisayarın masaüstünden erişilebiliyor.

Serinin sadık hayranları, Special Edition dizüstü bilgisayara yerleştirilen Star Wars göndermelerinden çok hoşlanacak. Aurebesh font, kullanıcılara gerçek bir Star Wars deneyimi sunacak şekilde, Galactic base Standard dilinde yazma imkânı tanıyor. Aurebesh font, font kütüphanesindeki standart fontların arasında yer alıyor. Bilgisayarın bir diğer Star Wars sürprizi ise Geri Dönüşüm Kutusu'nun yerini Death Star ikonunun alması – boşken yok olmuyor ancak dolduğunda yok ediliyor.

Fiyatlandırma ve bulunurluk

Star WarsTM Special Edition dizüstü bilgisayarın EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 799 avrodan başlayan, tavsiye edilen tüketici satış fiyatıyla piyasada olması bekleniyor.

Star WarsTM Special Edition kılıfın ise EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 39,9 avrodan başlayan, tavsiye edilen tüketici satış fiyatıyla piyasada olması bekleniyor.

HP ENVY 8 Note ile 2'si 1 arada fonksiyonellik

HP'nin yeni ürün ailesi içinde yer alan HP ENVY 8 Note, 2'si 1 arada fonksiyonelliği sunan bir tablet. 8 inç boyutunda olan HP ENVY 8 Note, bir tabletin mobilitesini ve bir dizüstü bilgisayarın fonksiyonelliğini bir arada kullanıcılara sunuyor. Yalnızca 7.7 milimetre kalınlığında ve sadece 360 gram ağırlığında olan HP ENVY 8 Note, premium tasarımıyla da göz kamaştırıyor.

HP ENVY 8 Note, HP ENVY Keyboard Folio ile kullanıldığında tam bir dizüstü bilgisayar deneyimi yaşatabiliyor. 89 x 34 milimetre boyutunda ve üzerinde bir touchpad de bulunduran HP ENVY Keyboard Folio klavye, yüzde 93 tam boyutlu bir klavye aksesuarı. Standı sayesinde HP ENVY 8 Note'u üzerine konumlandırıyor ve bir dizüstü bilgisayar rahatlığında çalışabiliyorsunuz.

Intel Atom x5-Z8300 işlemci ile 1.44 GHz ila 1.84 GHz frekanslarında çalışan HP ENVY 8 Note, Intel HD Graphics işlemcisini de gövdesinde taşıyor. Yaklaşık 6 buçuk saat batarya süresinin de sahibi olan HP ENVY 8 Note, 8 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde ekranıyla güzel görüntü sunuyor. Darbelere karşı ekranı Corning Gorilla Glass 3 ile korumaya alan HP, ENVY 8 Note'da Windows 10 işletim sistemi deneyimini de bizlere sunuyor.

Kasım ayında satışa sunulması beklenen HP ENVY 8 Note'un fiyatı ise 499 euro'dan başlayacak.

HP'den üstün oyun deneyimi sunan notebook

HP, etkinlikte yeni üstün oyun deneyimi sunan dizüstü bilgisayarını da sergiledi. Tamamen oyun için geliştirilen HP Pavilion Gaming notebook'da pek çok noktaya odaklanan HP; özellikle tasarım, grafik, güç ve performansa eğildiklerini açıkladı.

Windows 10 işletim sistemiyle gelen yeni HP Pavilion Gaming dizüstü bilgisayar, 15.6 inç boyutunda Full HD çözünürlük sunan IPS panelli bir ekranın sahibi. Nvidia GeForce GTX 950M grafik işlemciyle güçlendirilen HP Pavilion Gaming notebook, Intel Core i5 ve Core i7 seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak.

16 GB sistem belleği ve tam 2TB kapasitesinde depolama alanına sahip olan HP Pavilion Gaming notebook, ayrıca 1 TB hibrit depolama sürücüsü veya 128 GB'lık SSD ile de tercih edilebilecek. 8 saatin üzerinde pil ömrü vadeden HP Pavilion Gaming notebook, arka aydınlatmalı klavyesi ile gece oyuncularını memnun edecek ve güçlenen tasarımıyla görünüme önem veren oyuncuları da yakalayacak.

Opsiyonel olarak Intel RealSense teknolojisi ile de tercih edilebilecek olan HP Pavilion Gaming notebook, ekim ayında 799 euro'dan satışa sunulacak.

Yeni HP Stream'ler tanıtıldı!

HP, düzenlediği etkinlikte ayrıca yeni HP Stream 11.6 ve HP Stream 13.3 diyagonal dizüstü bilgisayarlarını da tanıttı. Yeni renk seçenekleri, ince ve hafif tasarımları ve uzun pil ömürleriyle dikkat çeken HP Stream'ler, eğlence için tasarlandı.

11.6 ve 13.3 inç boyutlarında olan ve yeni HP Stream'ler, HP'nin diğer notebook aileleri gibi Windows 10 işletim sistemiyle güçlendirildi. Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken HP Stream'ler, böylece ekonomik bir çözüm olarak öne çıkarken, öte yandan işlem güçleriyle de dikkat çekiyorlar.

Fansız tasarımlı Intel Celeron işlemcilerden güç alan HP Stream 11.6 ve HP Stream 13.3, 32 GB eMMC flaş belleğin de sahibi. Kobalt Mavisi ve Mor Menekşe renkleriyle raflarda yer alacak olan HP Stream'ler, ayrıca 11.6'lik modelde Gümüş Kül rengiyle de kullanıcılara sunulacak.

İki yıl boyunca ücretsiz 1 TB kapasitesinde Microsoft OneDrive kullanım hizmeti, bir yıllık Office 365 Personal paketi ve her ay 60 dakika Skype görüşme servisini de beraberinde getiren yeni HP Stream ailesi, 11.6 inç modeliyle 10.5 saate kadar pil ömrü sunuyor ve yalnızca 1.18 kilogram ve 18.4 mm kalınlığında olmasıyla dikkat çekiyor. HP Stream 13.3 inç ise, yine 8.5 saat pil ömrü sunarken, sadece 1.55 kilogram ağırlığında ve 19.6 mm kalınlığında.

HP Stream 11.6 ve 13.3 inçlik modellerin her ikisinde de USB 3.0 ile USB 2.0 portları hazır bulunuyor. Ayrıca HDMI, microSD kart okuyucu ve ön kameraları da bu cihazlarda görmek mümkün.

HP Stream 11.6 inç ekim ayında 249 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacakken, HP Stream 13.3 inç ise 299 euro'dan satış görecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Hp ısınsamasa laptobu güzel iki dakika giriyorum dizim yanıyor.

@10 Ekim 2015 11:43 kirip attim bu yuzden ben bacaklar kizardi.hasta etti beni

yaw 950m sanki çok güçlü yani oyun bilgisayarında 60tan aşağısı gitmez

Hp destek konusunda kötü arkadaş çok başınız ağrır sonra

@10 Ekim 2015 17:51 şarj aletim bozuldu, hp canlı destek hattına bağlandım. şarj aletim bozuldu ne yapmam lazım diye sordum. 10 dakika falan bekledim, yanıt gelmedi. bende kapadım sayfayı. 1 gün sonra aradılar, dün bize canlı yardımdan mesaj yazmışsınız, sorun nedir dediler. bende anlattım şarj aletinin çalışmadığını. adres aldılar, 2 gün sonra yeni şarj aleti elimdeydi...

İnceleme için teşekkürler. Böylece bütün yeni HP ürünlerini tanımış olduk. AIO ürünler gerçekten şahane!

Uzak durulmasi gereken marka son pişmanlik fayda etmez onu diyeyim .parayi çöpe atayim dersen sen bilirsin.

Gerek tasarım olsun gerek sağlamlık ve kalite olsun kimse Toshiba nın eline su dökemez.

@11 Ekim 2015 00:33 lenova gerisi hikaye nede olsa ibm satin aldilar adamlar.

hp ısınmıyor ısıyı iyi deşarj ediyor bilginize

@12 Ekim 2015 00:54 arkadaşım sanami inanayim yoksa ?bacagimi kizartan hp laptopami?insanlara hic degilse yalan soyleme

@12 Ekim 2015 00:54 madem isinmiyor peki benim evde yanan bu soba neyin nesi?ve yaninda ucak seside var.

hp laptop osonıp kapanması pişmanlık önceden olmuyoreu :\

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir