HP'nin yeni bilgisayarına ağır eleştiri

PC devi, en büyük rakibinin "devrimsel" bilgisayarına verdi veriştirdi...

HP'nin "The Machine"i için ağır eleştiri

HP geçtiğimiz gün "The Machine" adını verdiği yeni bir bilgisayar tanıttı. Bu bilgisayarın, alışıldık bilgisayar konseptinden farklı olarak, çok daha az elektrikle, dev bilgisayarların işini yapan yepyeni bir buluş olduğunu dile getiren HP'nin duyurusu, teknoloji dünyasında beklediği kadar büyük heyecanla karşılanmamış gibi görünüyor.

Dell yöneticilerinin yaptığı açıklamada bu "makine"nin gülünç ve bir hesap hatasının sonucu olduğunun altı çizildi zira HP'nin makinesini çalıştırmak için "insanoğlu medeniyetinin yaptığı trilyonlarca dolarlık yazılım geliştirme yatırımlarının tümünün çöpe atılmasının" gerekeceği vurgulandı.

HP'nin makinesini çalıştırabilmek için yeni bir işletim sistemi yazması gerektiği, bu makine için yepyeni yazılım dillerinin geliştirilmesi, yeni yazılımların ortaya çıkması, tüm bu sistemleri anlayacak ve çalıştıracak yeni uzmanların istihdam edilmesi gibi sorunların bulunduğunu ifade eden Dell, The Machine'in pratik kullanım alanı bulamayacak bir makine olduğunu iddia ediyor. Dell yöneticileri, The Machine yerine, yine HP'nin geliştirdiği yeni hafıza teknolojisinden umutlu olduklarını da vurguladılar.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

HP yi tebrik ediyorum. Bu buluş gerçege dönüşübilirse insan oğlunun trilyonlarca dolarlık yazılım geliştirme yatırımlarından daha iyi yararlanmamızı saglaması dilegiyle.

enteresanmış. iphone ilk çıktığında da çok gülmüşlerdi, belli olmaz

bir icadın potansiyalinin olması yeterlidir. üretimdeki zorlukları aşmak başka bir bilim adamının görevi sayılabilir.

Bu, şuna benziyor; arabalar için yeni bir motor keşfediliyor. Bu motor, yeni bir yakıt türü, yeni bir dizayn, yeni mühendislik eğitimleri ve yeni şoförlük bilgisi gerektiriyor. Ama, 5 tl'lik yakıt aldığınızda 5 bin km. yol katediyor. Buna "gülünç ve bir hesap hatasının sonucu" diyeceğine ben onunyerinde olsaydım daha temkinli laflar ederdim. Bill Gates. internet için tam olarak şu cümleyi kullanmış, "İnsanların İnterneti Kullanacaklarını Düşünmüyorum."

trilyonlarca dolarlık yatırımların boşa yapıldığını kanıtlayacak kadar önemli bir buluşsa işte o zaman gerçekten büyük devrim olur

biz kullanıcılar yazılımlara 20 seneden fazla vakit verdik yüz milyarlarca dolar kazanca rağmen sonuç koskoca bir fiyasko (google windows mac os hatta linux bile, istediğiniz yazılım firmasını dahil edebilirsiniz hepsi aynı). daha geçende kaspersky trail sürümünü kurdum bilgisayarım eski çift çekirdek 3.0 ghz 2 gb ram bilgisayarı tam taramak için 12 saatten fazla zaman istiyor gerçi görevini iyi yaptı gibi ama yanında bilgisayarın internet göstegesini de bozdu hatta facebook`daki resmi kaydet linkini bile bozdu (bunları yapmayı nasıl becerdiyse!), üstüne birde ne windows nede diğer program kaldırıcıların göremediği bir program kurmuş (programın ismi microsoft ama bu başka microsoft logosu farklı, zaten bu microsoft ismi de sahte bizzat kaspersky tarafından kurulmuş) üstüne trail süresi dolduktan sonra benden para istiyor! demem o ki hp`ı sonuna kadar destekliyorum!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir