HP ve Compaq laptop sahiplerinin dikkatine

Eğer 2010 - 2012 arasında üretilmiş bir HP laptop'a sahipseniz, bu ciddi uyarıya mutlaka kulak verin

HP uyardı: Bu kabloyu değiştirin yoksa yanarsınız
Bu zamana kadar 29 farklı olay rapor edildi

Laptop sahiplerinin birçoğu cihazlarına gözü gibi bakarlar ama çok azı laptoplarda tehlikenin adaptörden geldiğini bilir. Hatta kimi zaman donanım parçalarından bile daha pahalıya satılan adaptörler, sistemi yok etmenin en kestirme yollundan birisidir.

Peki, herhangi bir HP ya da Compaq laptop'a sahip misiniz? O zaman hemen adaptörünüzü, daha doğrusu kablosunu kontrol edin zira HP piyasada bulunan altı milyon adaptörün kablosunu, yanma riskine karşı geri çağırmış durumda. Geri çağrılan esas parçaysa, adaptörden çıkarak bilgisayara ulaşan güç kablosu... Eylül 2010 ve de Haziran 2012 arasında üretilen birçok HP ve Compaq laptop için geçerli olan durum, sadece güç kablosunun değiştirilmesi ile halledilecek gibi gözüküyor. İhbar edilen ilk yangın haberinden bu zamana kadar geçen süredeyse toplam 29 adet güç kablosu alev alarak, ufak yaralanmalara sebebiyet vermiş durumdar.

Eğer sizde LS-15 yazan bir güç kablosuna sahipseniz ya da normalden çok daha fazla ısınma ile karşı karşıyaysanız, HP ile bağlantıya geçin ve kablonuzun ücretsiz olarak değiştirilmesi için başvurun. Geri çağırma programının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz...            

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Hp sağolsun değişim programı başlamdan bilgisayarın anakartı yandı zaten

2010 ve 2012 ürünlerinden bu zaman gelen sağlıklı cihaz sayısı çok az gerek yeni ürünlerinde gerek eski ürünlerindeki chip sorunu çözülmediği sürece kabul edilebilecek ürünler değil hp marka dizüstü sistemler.

Kablonun adı nerede yazıyor ki?

Kaç senedir compap kullaniyorum hala yanmadi ustelik tarihte uyuyor simdi kim gitcek -_-

Kaployu birak isidan bacaklarim kzardi.kirdim attim pisman degilim.kesinlikle uzak durulmasi gereken urunler.

HP, Allah Razı Olsun diyeceğim sana ama kardeşim değiştirme programında (yani ülkeler listesinde) neden TÜRKİYE yok ha neden yok!!!

HP, Allah Razı Olsun diyeceğim sana ama kardeşim değiştirme programında (yani ülkeler listesinde) neden TÜRKİYE yok ha neden yok!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir