HP, Windows 7'li PC'lerini öne çıkardı!

Herkes Windows 8'den bahsederken; Windows 7, kimsenin beklemediği bir yerde karşımıza çıktı!

HP, Windows 7'li PC'lerini öne çıkardı!

Microsoft şu sıralar kullanıcıları Windows 8.1'li PC'ler almaya ikna etmeye çalışsa da PC devi HP, İngilizce ana sayfasında şu an Windows 7'li bilgisayarları öne çıkarıyor.

Windows 7'li PC'leri için "yüksek talep nedeniyle geri döndü" cümlesini kullanıyor. Firmanın Windows 8'in çıkışından bir seneden fazla süre geçmesine rağmen Windows 7'li PC'ler sunması, bazı sistemler için Windows 8 yerine Windows 7'nin daha uygun olacağını düşündüğünün bir göstergesi olabilir. Dell, Lenovo ve Acer'ın da Windows 7 yüklü olarak satılan PC'leri var, ancak bu PC'ler sitelerinde oldukça gizli yerlerde duruyor ve genellikle iş müşterilerini hedef alıyor.

Microsoft, birkaç hafta önce Windows 7'yi ayrı bir yazılım ürünü olarak alabileceğimiz sürenin 30 Ekim 2013'te bittiğini açıklamıştı. Ancak Windows 7'yi ön yüklü olarak sunan PC'ler için belirli bir bitişi tarihi bulunmuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yeter artık

kırmızı alarmlar çalmaya başlamış.. win9 erken gelir... win8in neyini beğenmediniz diyenler win8le yoluna devam ettsin...

Diğer kullanıcıları bilmem ama ben şu vakitten sonra win7 li pc almam. Almışken win8 olsun içinde...

windows 7 ye bir iki bide benim ki.....

Kendimi bildim bileli Windows kullanıyorum,MS ve ürünleri hoşumada gidiyor,ama bu sefer bende anlamadım W8 ile niye böyle insanların hazır olmadığı erken bir radıkal değişim yaptı MS ahanda tutmadı yazık değilmi okadar paraya emeğe :s Pazarlama startejisi desennn,olabilirmi acaba. Win 7 gibi win 9 da satış patlaması yapar mı...

önceden ücretsiz olan fakat şuan 45-100 tl olan windows 7 recovery ücreti alan yetkili servislere ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir