HP yeni logosunu kullanmaya başladı!

PC devi, yıllardır kullandığı logosunu, an azından bu cihazlarda değiştirdi. Yeni logo, haberimizde!

  • Cenk Atlı
HP, yeni logosunu kullanmaya başladı

HP, geçtiğimiz gün tanıtımını yaptığı ultra ince Spectre 13 dizüstü bilgisayarıyla önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Fakat firmanın söz konusu modelinin yanında en az onun kadar dikkat çeken bir başka yeniliği daha var: Yeni HP logosu.

Geçtiğimiz yıl görücüye çıkartılan Spectre x360'ın üzerinden "Hewlett-Packard" ifadesi eksiksiz bir biçimde yer alırken bu yeni 13 inç'lik modelde son derece modern bir tasarıma sahip dört çizgiden oluşan ve "HP" harflerine referans veren bir logonun yer aldığı görülüyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre, söz konusu logo yalnızca üst düzey HP laptop'larında yer alacak.

Bu başarılı logo çalışmasının tarihi de aslında çok daha öncesine, 2011'e kadar dayanıyor. HP tarafından verilen bir siparişle Moving Brands tarafından hazırlanan ve 2011'de çevrimiçi ortamda görülen logo yeni bir marka kimliği yaratmayı hedefliyordu. ABD'li teknoloji devi sonunda söz konusu logoyu kullanmaktan vazgeçmiş olsa da, bu kararının yeni üst düzey laptop'lar için değiştiğini görüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Hoş olmuş hala ısınıyor mu hpler

logo harbiden iyi olmuş

Güzel görünüyor ama biraz daha üzerinde çalışılması ve hp harflerini hafifçe renk değişimleriyle uzaktan bakıldığında kolayca fark edilecek şekile getirmeleri gerekli.

çok yaratıcı olmuş !?

Vaio logosu daha havalı

Çok sıcak(ince) bir logo olmuş.

kullansa ne olur benim masa sicaktan erimeye basladi.masanin sekli degismeye basladi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost