HP’den Kas Gevşetici Klavye

HP, O4 standart klavyeden daha fazlasını bekleyen müşterileri için esnek ve uyarlanabilir alternatif bir klavye geliştirdi. HP Modüler Klavye, 3 temel alanda avantaj sağlıyor: Kullanım rahatlığı, smartcard (akıllı kart) kullanımı ve kablosuz yapılandırma.

HP, kullanıcılarına pek çok açıdan kullanım kolaylığı sağlayan modüler klavyeyi piyasaya sunuyor.

Yeni klavye tasarımı, sayısal klavyenin farklı şekillerde kullanımını ya da yerinden çıkarılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, çalışma alanlarında tuş takımını daha uygun bir pozisyonda kullanabiliyor ya da yerden kazanmak için tamamen çıkarabiliyorlar.

Bilimsel araştırmalar, vücudun merkezine yakın duran (sayısal tuş takımının olduğu yer) farenin, omzun uzun süre gerilmesinden kaynaklanan kas gerilimini azaltabileceğini ve boyun, omuz ve kolların daha rahat etmesine olanak tanıyacağını gösteriyor.

HP Modüler Klavye, masanın üzerinde dümdüz (eğim olmadan) durduğundan bileğin de daha fazla rahat etmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra klavye, entegre ayağın kullanımıyla +6 ya da + 12 derecelik açılarla da kullanılabiliyor.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Direktörü Serdar Urçar, HP Modüler Klavyenin kullanıcılara her açıdan kullanım kolaylığı sağladığını ifade ediyor: “HP Compaq dx2000, dx6100 ve dc7100 seri bilgisayarlarıyla kullanılabilen yeni ve modüler klavye özelliği, yoğun şekilde PC ile çalışanlara büyük kolaylık sağlayacak. Klavye, HP Compaq T5000 ince istemci ailesinde de yer alacak.”

Yeniden Programlanabilen Tuşlar
Yeni klavye tasarımı, sık kullanılan Web sayfalarına, uygulamalarına ve veri dosyalarına hızlı erişim sağlayan 6 adet yeniden programlanabilir tuşa sahip bulunuyor. Buna ek olarak sayısal tuş takımında da hızlı tarih girişi sağlamak ve programlarda düzeltme yapabilmek için 4 tane yeniden programlanabilir tuş yer alıyor.

Bir Bakışta Faydalar
· Çıkartılabilen sayısal tuş takımı ve sıfır derece eğim, daha gelişmiş kullanıcı rahatlığı ve yapılandırma olanağı sağlıyor.
· Çıkartılabilen sayısal tuş takımı, yer darlığı olan ortamlar için ideal çözüm yaratıyor.
· Programlanabilen tuşlar, sık kullanılan uygulamalara, dosyalara ve Web sitelerine kolay erişim ve idare olanağı tanıyor.
· Kazayla dökülen sıvıların kolayca akıp gitmesini sağlayan bir akıtma özelliğine sahip bulunuyor.
· İsteğe bağlı olarak satın alınabilen Bluetooth ağ adaptörü kablosuz konuşma olanağı sağlıyor.
· İsteğe bağlı olarak satın alınan Smartcard okuyucu, daha fazla iletişim ağı erişim güvenliği sunuyor.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play