HTC 12 inç'lik tablet üretmeyecek, yerine...

HTC'nin üreteceği sıkça söylenen bu tabletler, pek de söylendiği gibi olmayacakmış!

HTC 12 inç'lik tablet üretmeyecek, yerine...
12 değil ama belki 7 inçlik tabletler söz konusu

HTC, mobil teknoloji dünyasının şüphesiz en büyük isimlerinden bir tanesi. Ürettiği her akıllı telefonu ile büyük ilgi toplayan markanın, bir süre önce 12 inçlik Windows RT tablet üreteceği hakkında birçok şey yazılıp çizilmişti.

Firmanın da onay verdiği şeklinde anlaşılan haberlereyse, geçtiğimiz günlerde HTC'den cevap geldi. "Firmanın yakınında bulunan, kulağı delik kimselerin" Bloomberg'e yaptığı açıklamalara göre Tayvanlı firma bahsi geçen 12 inçlik tablet konusunda büyük çekincelere sahip. Yayılan dedikodulara göre HTC, üreteceği olası bir tablet ile yeterli arz oranına ulaşamamak konusunda fazlasıyla endişeli. Pek tabii bir diğer sorunsa, 12 inçlik tabletin üretimi esnasında kullanılacak olan parçaların, perakende satış fiyatını gereğinden fazla arttırması ve istenilenden daha pahalı bir ürüne dönüşmesi.

Yine de HTC tablet sevdasından vazgeçecek gibi gözükmüyor. Aynı kaynaktan yayılan bir diğer habere göre firma, birisi Windows RT diğeri de Android tabanlı iki adet yedi inçlik tablet üretecek. Bu ürünler için şimdilik söylenen çıkış tarihleriyse Eylül ile Ekim ayları.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows rt ye bulaşırsa hata eder ama note 8.0 a rakip bi tablet yaparsa çok iş yapar

Facebook home gibi başarısız telefonlardan sonra bunu düşünmesi bekleniyordu zaten. Çok satma amacı varsa bence hiç yapmasın çünkü yayılmadı daha windows rt tabletler. Ayrıca windows 8 pro'lu tabletler varken rt kullanmak isteyenin olacağını sanmıyorum.

htc mi ONE alalı 1 ay oldu şu anda 4. telefonu bu gün aldım ancak çok mükemmel olmasından değil, ilk 3 ünde problem çıktı ne kadar da tasarımını işçiliğini beğeniyo olsamda hayır almayın derim artık, ben aldım hataydı şu an elimde olanda bir problem daha çıksın gidip samsung alıcam, bu benim için bir devrimdir, plastik evet ama rezalet değildir sanırım htc maalesef kullanışsız bu bir telefon sadece telefon ve htc mükemmel başlamış görünse de bence becerememiştir, bir şeyi yapıyorsanız uzaktan iyi görünmesin detaylarda en az genel görünüm kadar titiz olsun nefret ettim HTC den nefret ettim maalesef...

@04 Haz 2013 01:13 Samsung Galaksi serisini çıktığından beri kullanıyorum. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Kendi hatamdan kaynaklanan arızada Samsung servisten çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

@04 Haz 2013 01:13 neymiş çıkan problemler onları da yazsaydın iyi olurdu, her akıllı telefonda ufak tefek sorunlar baş gösteriyor.

Full HD ekranlı ve Beats Audio destekli bir Android tablet yaparlarsa tadından yenmez. Tam bir multimedya cihazı olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir