HTC 8X ölmedi; yaşıyor!

Nokia Lumia'ların gölgesinde kalan HTC 8X için, kullanıcılarının pek de beklemediği bir müjde geldi!

  • Cem Şancı
HTC, Windows Phone 8X'i unutmadı

HTC, yaptığı basın açıklamasında, 2012'de ürettiği Windows Phone işletim sistemli telefonu Windows Phone 8X'i unutmadığını ispatladı.

Microsoft'un Nisan ayında çıkarmayı planladığı Windows Phone 8.1 güncellemesinin 8X'e de geleceğini açıklayan HTC, böylece aynı zamanda Microsoft ile işbirliklerinin de devam ettiğini göstermiş oldu. Windows Phone Blue ismiyle anılan 8.1 güncellemesi piyasadaki pek çok Windows Phone telefonu için geçerli olacak ancak eski Windows Phone deneyiminden dili çok yanan HTC, Windows Phone platformunu terk ederek sadece Android telefonlara odaklanacağını açıklamıştı. Hatta büyük zarar içinde olan, nakit bulmakta zorlanan firmanın 2012'de ürettiği Windows Phone telefonuna kaynak ayırarak güncelleme gönderebileceği düşünülmüyordu. Fakat Microsoft'un teşvik politikasının işe yaramış olduğu ve HTC'nin yeniden Windows Phone için çalışmaya başladığı da gözden kaçmıyor. HTC'nin önümüzdeki dönemde sürpriz yeni Windows Phone telefonlar piyasaya çıkarması da mümkün olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ilk defa duyuyorum...

google'ın baskısı diyelim şuna, ne ya ni 11 kişilik Windows Phone ekibi çalıştıramıyormu koca firma.

Htc bence artık androidden vaz geçsin. Bana göre süper telefonlar yapıyor. Özellikle One modeli kaliteli kasa yapısı ve boomsound ile çok güzel bir telefondu. Fakat androidcilerin geneli plastik sevdiği için çok fazla satamadı.

@22 Şub 2014 21:43 şarjı giden ve ısınma yapmayan telefon üretmeyi başarsın htc

@23 Şub 2014 01:11 ısınma yapmayan mı?

3-4 gün HTC 8x'e kendi uygulamalarını güncelleme getirdi zaten bırakmaz kolay kolay

Gelir ya kim uyduruyo bunlari

Keşke Htc One android değil de WP8 ile gelseydi 925 yerine onu alırdım hoş şimdide alabilirim ama sense ara yüzü beni bayıyor

nokiadan sonra düşünebileceğim bir markadır kendileri...eğer nokia olmasaydı sanırım telefonum htc olurdu...ama ne yazıkki andoridde kendini harcıyor.halbuki windows phone üzerine yoğunlaşsa oldukca iyi bir pazar elde edebilirdi...ancak kullanıcılarına güven sağlamaktan bile aciz kalıyor...htc telefonuna destek veriyor diye habermi olur by htc?

Htc bin 8s modeli vardı ona gelmiyor mu 8.1

Hepsiburadada 650 lira

Hepsiburadada 650 lira

hala güncelleme gelecek

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost