HTC, bir kez daha "gizli silahına" sarıldı!

HTC, düşen satışlarını arttırmak için bir dönem çok sık kullandığı "gizli silahını" eline alıyor!

  • Cem Şancı
HTC, bir kez daha "gizli silahına" sarıldı!
Bir dönemin ucuz cebi: HTC Explorer

Satışları bir türlü istediği gibi gitmeyen ve hızla pazar payı kaybeden HTC, sonunda akıllı telefon pazarında "gizli silahını" kullanmaya karar verdi ve 1900'lerde Ford'un yaptığı gibi, piyasadaki fiyatlardan çok daha aşağıda ürünler satmak için kolları sıvadı. Bu amaçla yeni ucuz modeller geliştirecek olan HTC böylece iki yıl içinde kaybettiği yüzde 80'lik pazar payını yeniden kazanmayı umuyor. 

HTC'nin CEO'su, "en büyük hatamız prestij için üretilen amiral gemisi modellerimize odaklanmak oldu ve bu sırada ucuz telefon arayan çok sayıda müşteriyi kaybettik" itirafında bulunurken, bu hatayı telafi etmek için yeni, düşük fiyatlı akıllı telefonlar çıkaracaklarının altını çizdi.

HTC'nin bu adımının sadece HTC'nin satışlarını arttırmakla kalmayacak, rakiplerinin de kısa süre sonra rekabet için fiyatlarını düşürebileceği ihtimalini doğuruyor. Bu da çok daha fazla insanın akıllı telefonlara geçiş yapması ve mobil dünyanın daha hızlı büyümesi anlamına geliyor. HTC, bu yıl içinde, 150 - 300 dolar aralığında yeni modeller piyasaya sürecek. Bakalım bu hamle, HTC'nin kaybettiği gücünü yeniden toparlaması için yeterli olacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Htc one 1799 tl den satisa devam ederse daha cok beklerler, 200 tl daha verip herhangi bi iphone5/5s/5c modelini tercih eder vatandas sende ole bakarsin.

Güzel karar tebrikler

işlemci ve rami yüksek tutarda bide ultrapixel yaparsa en fazla 600 700 olursa neden olmasın

Bunlar 512 mb bellekli, cortex a5 li telefonlari prestijli sayiyorlarsa. 16 mb bellek ve arm v1 islemcili telefonlar geliyor demektir, cokmu dedim bellegi?

2 ay cep telefonu almasa vatandaş fiyatlar düşecek ama millet hava atma derdinde 2000TL lik fiyatlara banamısın demiyor alıyor resmen enayilik maliyeti 210dolar uyan vatandaş...

Iphone'a hala para verenler kaldi mi? O fiyata o telefon, sadece markaya para vermek bu olsa gerek..

Htc one'in fiyatina bak :))) s4 var elimde benin de neden daha yüksek fiyata daha düşük performans alayim ki... kusura bakmasinlar o fiyatlara zor satılır onlar...

Yürü be hTc kim tutar seni :)

Sen de yorum yaz